Bedava İnternet

2. El Monitör Satan Siteler İkinci El Ekran Fiyatları

 • 31 Aralık 2022
 • 81 kez görüntülendi.
2. El Monitör Satan Siteler İkinci El Ekran Fiyatları

2. el monitor satan siteler ikinci el ekran fiyatları Monitör fiyatlarının hızla yükselmesi, insanları 2. el monitör arayışına sürüklemektedir. Sonuç olarak pek çok insan, ikinci el monitör satan siteleri araştırmaktadır. Elbette ikinci el monitör satın almanın pek çok artısı olduğu gibi, dezavantajları da bulunmaktadır. Bu nedenle 2. el monitör satan sitelere ve ikinci el monitör satın alırken dikkat etmeniz gerekenlere göz atacağız.
2. el monitor satan siteler ikin el ekran fiyatları

 

2. El Monitör Satın Almak

Görüntü aktarım cihazları olarak da bilinen monitör, günümüzde birçok amaç doğrultusunda kullanılmaktadır. Teknoloji geliştikçe tüm elektronik ürünler küçülürken monitörler ise daha büyük ve daha ince hale getirmiştir. Bu sayede artık Full HD ya da 4K görüntü seçenekleri sunan monitör seçenekleri artmıştır. Ancak monitör seçenekleri genişledikçe monitör fiyatları da büyük oranda artış göstermiştir. Bu nedenle ikinci el monitörlere yönelim artmıştır.

 

İkinci El Monitör Satan Siteler Hangileri?

Bu konuda geniş seçenekler olduğunu söyleyebiliriz. İkinci el monitör satan siteler arasında şu siteler başı çekmektedir:

 

 • ikincielmonitor.com
 • Sahibinden.com
 • ikincielaliyoruz.com
 • iincielegel.com
 • Letgo.com

 

Elbette bu siteler, 2. el monitör satan siteler içerisinde en çok tercih edilenlerdir. Elbette bu siteler dışında daha pek çok ikinci el monitör satan siteler bulunmaktadır. Bu siteleri daha geniş bir aramayla rahatlıkla bulabilirsiniz.

 

2. El Monitör Alınır mı?

Elbette her ürünün sıfırı daha iyidir. Ancak bütçeniz düşükse ve daha kaliteli monitör satın almak istiyorsanız, ikinci el monitör satın alabilirsiniz. Bu konuda dikkat edilmesi gerekenler ise şöyle:

 

 • İkinci el monitör satın almadan önce mutlaka monitörü test etmeniz gerekmektedir. Monitör üzerinde çizik, ölü piksel, kırık veya çatlak ekran gibi sorunları o anda tespit etmeniz çok önemlidir.
 • Monitörü satın aldıysanız, ilk yapmanız gereken şey telefonunuzun fenerini açarak çizik kontrolü yapın. Çizik olan ekranlar, darbe almış olabilirler. Bu durum, cihazın ileride sorun yaşatabileceğine işarettir.
 • Monitörü satın almadan önce veya aldıktan sonra, mutlaka tuşlarını kontrol edin. Eğer tuşlarda içeri göçme, kırık veya çalışmama sorunu varsa cihaz iyi kullanılmamıştır.
 • Monitör almadan dikkat edilmesi gereken diğer unsur ise ölü piksel testidir. Herhangi bir web sitesi üzerinden rahatlıkla ölü piksel testi yapabilirsiniz. Eğer 2. el monitör üzerinde ölü piksel varsa, cihazın kullanım süresi de pek uzun olmayacaktır.

 

İkinci el monitör satan siteler içerisinde araştırma yaparken yukarıdaki unsurlara mutlaka dikkat edin. Eğer alacağınız veya aldığınız monitör yukarıdaki kriterlerden başarı ile geçtiyse gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

 

İkinci El Ekran Fiyatları

Ekranlar, darbe almadıklarında uzun süre boyunca kullanılabilir donanımlardır. Yani hasar görmediğine eminseniz, ikinci el ekranı gönül rahatlığı ile satın alabilirsiniz. Bu sayede normal ekran fiyatlarına kıyasla %25 ile %40 arasında daha uygun fiyatlardan ikinci el monitöre sahip olabilirsiniz. Elbette 2. el monitör fiyatları monitörün markasına, büyüklüğüne ve diğer teknik özelliklerine göre değişmektedir. Bu nedenle net bir fiyat veremeyiz. Ancak yukarıdaki oranları hesaba katarak kaba taslak bir fiyatlama yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ