Bedava İnternet

Ada Parsel Ücretsiz Sorgulama 2022

  • 23 Mart 2022
  • 466 kez görüntülendi.
Ada Parsel Ücretsiz Sorgulama 2022

Ada Parsel Ücretsiz Sorgulama 2022 yılında nasıl yapılır? Ada Parsel Sorgulama işlemleri için yapmanız gerekenler nelerdir işte Ada Parsel Ücretsiz Sorgulama 2022 detayları.

Ada Parsel Sorgulama işlemini herhangi bir kurum veya kuruluşa gitmeden yapabilirsiniz. Aradığınız parsel hakkında tüm detaylı bilgilere oturduğunuz yerden ulaşmanız mümkün. Ada Parsel Ücretsiz Sorgulama 2022 yılında gerçekleştirmek istiyorsanız yapmanız gereken birtakım işlemler vardır. Ada Parsel Ücretsiz Sorgulama 2022 nasıl yapılır?

Ada Parsel Ücretsiz Sorgulama

Ada Parsel Ücretsiz Sorgulama

Ada Parsel Ücretsiz Sorgulama işlemini yapmak için 2 farklı yöntem vardır. Bunlar;

  1. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü sitesine girip sorgulama ekranından istediğiniz Ada Parsel Sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün parsel sorgulama ekranına girdikten sonra sizden belirli bilgiler ve bazı şartnameleri kabul etmeniz istenecektir. Kabul ettiğiniz takdirde karşınıza gelen sayfaya dilediğiniz Ada Parselin tam adresini girerek sorgulama yapabilirsiniz. Ayrıca taşınmaz numarası ile de rahatlıkla sorgulama yapabilirsiniz. https://parselsorgu.tkgm.gov.tr/ adresine tıklayınız ve sırasıyla işlemleri kabul ederek ilerleyiniz.
  2. Bir başka yöntem ise; E-Devlet ile giriş yapmak. E-Devlet üzerinden de dilediğiniz Ada Parsel Ücretsiz Sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanı gereken T.C kimlik numaranız ve şifrenizle (şifreniz yok ise bulunduğunuz ilde ki PTT şubesine giderek E-Devlet şifresi alabilirsiniz.) giriş yapmak, ardından arama butonuna Tapu Bilgileri Sorgulama yazın, karşınıza çıkan sayfaya tıklayarak gerekli bilgileri doldurun ve işlemini gerçekleştirin.

Ada Parsel Ücretsiz Sorgulama 2022

Ada Parsel Sorgulama Programları Var Mı?

Ada Parsel Sorgulama Programları ile kolaylıkla işlem yapabileceğiniz programlar mevcuttur. Bu uygulamalara girip dilediğiniz Ada Parselin sorgusunu gerçekleştirebilirsiniz. Bu programlar;

  • Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü
  • TKGM Parsel Sorgulama

Bu uygulamaları Google Play Store’dan veya AppStore’dan indirerek rahatça kullanabilirsiniz.

Ada Parsel Ücretsiz Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ada parsel sorgulama nasıl yapılır; ücretsiz sorgulama için E-Devlet’e giriş yapabilirsiniz ya da Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün sitesinden yapabilirsiniz.

Uygulama üzerinden yapılan parsel sorgulama işlemleri yeterince güvenilir değildir ve doğru sonuçlar göstermeyebilir bu nedenle Google üzerinden girip işlem yapmanız sizin için daha iyi olur.

Ada Parsel Metrekare Hesaplama Nasıl Yapılır

Ada Parsel Sorgulama işlemi ardından Ada Parsel Metrekare hesaplama işlemi öğrenmeniz oldukça basittir. Herhangi bir Ada Parsel Sorgulama Ücretsiz işlemini gerçekleştirdikten sonra aynı sorgulama ekranı üzerinden metrekare hesaplama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  • Ada Parsel Ücretsiz Sorgulama Uygulaması

TAKBİS (Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemleri) ülkemizde bulunan 957 tapu müdürlüğünün tamamını 2012 yılında işletime almıştır ve tüm tapu işlemlerinin TAKBİS üzerinden yapılması sağlanmıştır.

TKGM Parsel Sorgu APK İndir

TKGM Parsel Sorgu APK uygulaması ile kolaylıkla parsel sorgu işlemleri yapabilirsiniz. Parsel Sorgu APK İndirerek işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ