Bedava İnternet

AKK Olmayan En Ucuz İnternet Paketi 2022

AKK Olmayan En Ucuz İnternet Paketi. Evinde sabit internet kullanmak isteyen herkesin ilk şartı nokta akksiz ucuz internet yönünde. Bu yazımızda Akksiz internet paketleri arasından en ucuz olanları sizler için listeleyeceğiz. Listede her internet sağlayıcısından paketler bulunacaktır. Türk Telekom en ucuz internet, Turkcell Superonline en ucuz internet, Vodafone en ucuz internet ve Turknet en ucuz internet paketleri tüm detayları ile bu yazımızda.

Akk Nedir, Ne İşe Yarar?

AKK, Adil Kullanım Kotasının kısaltması olarak sabit internet firmaları tarafından kullanılan bir kelime. AKK ile beraber kullanıcılara tarifelerinin verdiği hızı hangi sınıra kadar kullanabilecekleri ibraz edilir. Kotanın kullanılma sebebi ise ülkede bulunan internet hatlarının yoğunluğunu azaltmaktır. Bundan yaklaşık 5 yıl önce nerede ise her firmanın kullandığı bu uygulama yavaş yavaş tarihe karışmakta. Bunda büyük pay ise getirilen yönetmelikler. Yönetmelikler ile beraber nerede ise tüm firmalar AKKsiz tarifelere geçiş yaptı ve bu durum da fiyatları hali ile etkiledi. Yapılan ilk AKK düzenlemesi gece üzerineydi. Gece saat 02:00 ile sabah 08:00 saatleri arasında yapılan kullanımlar adil kullanım kotasından düşüyordu. Adil kullanım kotası limiti ise firmaların müşteri hizmetleri arayüzünde kolaylıkla görüntülenebiliyordu.

AKK uygulanan tarifelerde belirtilen kota aşıldığında mevcut internet hızı belirlenen hıza düşürülüyor. Misal vermek gerekir ise 100 GB 50 Mbps internet paketiniz var ve kotanız doldu. Kota dolduktan sonra 50 Mbps indirme hızınız aniden 1 Mbps veya 8 Mbps hızına düşer. Bu hız düşümü firmanın paketiniz için belirlediği standartlara göre değişir. Bu yazımızda yer alacak hiçbir pakette akk sorunu yaşamazsınız. Listeleyeceğimiz tüm paketler AKK Olmayan En Ucuz İnternet Paketi kategorisine uygun olacaktır.

 

AKK Olmayan En Ucuz İnternet Paketi Türk Telekom

AKK Olmayan En Ucuz İnternet Paketi

Türk Telekom bünyesindeki fiber AKK Olmayan En Ucuz İnternet Paketi, İlk Ay Bizden kampanyasında bulunan 16 Mbps paketidir. Paket kapsamında 16 Mbps indirme hızı sunulmaktadır. Paketin ücreti aylık 89,90 TL. Paketi satın alan müşteriler indirimli modem ve ücretsiz kurulum hizmetinden yararlanabilir. Bunun yanı sıra başka sağlayıcılardan gelen müşterilere özel 200 TL’ye kadar cayma bedeli de karşılanmaktadır. İlk Ay Bizden 16 Mbps kampanyası ile beraber 24 ay kalma sözü vermenize karşın online başvurularda ilk ay bedava internet kullanırsınız. Başvurmak için buraya tıklayın!

Bir diğer Türk Telekom kampanyası ise Transfer kampanyası. 30 Haziran tarihine kadar başka bir internet sağlayıcısından gelen tüm müşteriler yararlanabilir. 24 at taahhüt veren müşteriler hem akksiz ucuz internet paketi hem de 200 TL cayma bedeli yardımı alırlar. Paketin ücreti aylık 83,90 TL. Başvurmak için buraya tıklayın!

AKK Olmayan En Ucuz İnternet Paketi Turkcell Superonline

AKK Olmayan En Ucuz İnternet Paketi

Turkcell Superonline bünyesinde 3 farklı şekilde akksiz internet paketi sunulmaktadır. Bunlar; Turkcell Kablo İnternet, Superonline Fiber ve Superonline DSL şeklinde. Bu bölümde üçü için de en ucuz akksiz en ucuz internet paketleri bulunacaktır.

Turkcell Superonline fiber internet paketlerinde en ucuz internet paketi Turkcell Fibere Giriş Paketi Kampanyası ile verilen 20 Mbps paketi. Paketin iki farklı fiyat tarifesi bulunmakta. 20 Mbps fiber internet paketine 12 ay kalma sözünüze karşın 99,90 TL, 24 ay kalma sözünüze karşın ilk 12 ay 89,90 TL ikinci 12 ay 99,90 TL’ye sahip olabilirsiniz.

Turkcell kablo internet paketlerinde en ucuz internet paketi Turkcell Kablo İnternete Merhaba Kampanyası ile verilen 16 Mbps paketi. Pakete 24 ay kalma sözünüze karşın sahip olabilirsiniz. 16 Mbps kablo internet paketine 24 ay kalma sözünüze karşın ilk 12 ay 99,90 TL ikinci 12 ay 119,90 TL’ye sahip olabilirsiniz.

Turkcell ADSL internet paketlerinde en ucuz internet paketi Turkcell Limitsiz ADSL’e Giriş Kampanyası ile verilen 16 Mbps paketi. Pakete 24 ay kalma sözünüze karşın sahip olabilirsiniz. 16 Mbps ADSL internet paketine 24 ay kalma sözünüze karşın ilk 12 ay 84,90 TL ikinci 12 ay 94,90 TL’ye sahip olabilirsiniz. Bu fiyatları ile tüm Turkcell Superonline tarifeleri arasında AKK Olmayan En Ucuz İnternet Paketi diyebiliriz.

AKK Olmayan En Ucuz İnternet Paketi Vodafone

AKK Olmayan En Ucuz İnternet Paketi

Tüm akksiz internet paketleri içerisinde en farklı uygulamalardan biri Vodafone’da, bir diğeri de birazdan bahsedeceğimiz Türknet’de. Vodafone fiyat politikası olarak 2 farklı yol izlemekte. Türk Telekom ve Turkcell gibi mobil kısmı dışlamak yerine tarifelerinin tam ortasına koyuyor. Eğer Vodafone müşterisi iseniz piyasanın en ucuz internetini kullanmanız mümkün. Peki nasıl?

Vodafone müşteri gruplarına özel olarak fiyat sunmakta. Genç Redliler, Redliler, Faturalı Gençler, Faturalılar ve Gençlerin her birine özel olarak tarife bulundurmakta. Bu hizmet hem ADSL hem de Fiber için geçerli. İlk olarak ADSL kısımında bulunan tarifelere bir bakalım:

Evde 16 Tarifesi:

 • REDLİ GENÇLERE ÖZEL 74 ₺
 • FATURALI GENÇLERE ÖZEL 79 ₺
 • GENÇLERE ÖZEL 84 ₺
 • REDLİLERE ÖZEL 65 ₺

Evde 12 Tarifesi:

 • ONLINE’A ÖZEL REDLİLERE ÖZEL 60 ₺
 • ONLINE’A ÖZEL VODAFONE FATURALILARA ÖZEL 65 ₺
 • ONLINE’A ÖZEL 70 ₺

Evde 16 Tarifesi, REDLİLERE ÖZEL hariç tüm paketlerde 12 ay kalma sözüne özel bu fiyata sunulmaktadır. Evde 12 Tarifesi paketleri ve REDLİLERE ÖZEL paketi ise 24 ay kalma sözüne karşın bu fiyattan sunulmaktadır.

İşin fiber tarafından da farklı internet paketleri aynı politika ile sunulmakta. İşte o paketler şu şekildedir:

Evde Fiber 20 Tarifesi:

 • ONLINE’A ÖZEL REDLİLERE ÖZEL 64 ₺
 • ONLINE’A ÖZEL VODAFONE FATURALILARA ÖZEL 69 ₺
 • ONLİNE’A ÖZEL 74 ₺

Evde Fiber 24 Tarifesi:

 • REDLİ GENÇLERE ÖZEL 79 ₺
 • FATURALI GENÇLERE ÖZEL 84 ₺
 • GENÇLERE ÖZEL 89 ₺
 • REDLİLERE ÖZEL 69 ₺
 • VODAFONE FATURALILARA ÖZEL 74 ₺
 • ONLİNE’A ÖZEL 74 ₺

ONLINE’A ÖZEL REDLİLERE ÖZEL, REDLİ GENÇLERE ÖZEL, FATURALI GENÇLERE ÖZEL, GENÇLERE ÖZEL grubuna ait tüm paketlerde 12 ay sözde kalma aranırken geriye kalan ONLINE’A ÖZEL VODAFONE FATURALILARA ÖZEL, ONLİNE’A ÖZEL, REDLİLERE ÖZEL, VODAFONE FATURALILARA ÖZEL gruplarında 24 ay sözde kalma şartı aranmaktadır.

AKK Olmayan En Ucuz İnternet Paketi TurkNet

AKK Olmayan En Ucuz İnternet Paketi

AKK Olmayan En Ucuz İnternet Paketi denildiğinde akla gelen ilk firma şüphesiz olarak TurkNet. Bunun en büyük sebebi ise yüksek hızda interneti senelerdir kotasız ve taahhütsüz vermeleri. Geçen seneye kadar ayda 74,90 TL olan internet paketleri bu sene 85 TL olarak güncellendi. Bu fiyatı ile bile piyasanın en iyi fiyat/performans internet paketini sunmakta. TurkNet bünyesinde sunulan hizmet ile bölgenizin desteklediği 100 Mbps’ye kadar en yüksek hızı 85 TL ücret ile alabiliyorsunuz.

Bu hız konusunda ise bazı detaylar mevcut. Bunlardan ilk altyapınızın durumu. Eğer bulunduğunu bölgede TurkNet’e ait bir altyapı bulunmuyor ise 35 Mbps’ye kadar interneti 85 TL’ye alıyorsunuz. 10 TL vererek bu hızı arttırmanız da mümkün. Altyapınız eğer 100 Mbps veriyor ise ayda 95 TL’ye taahhütsüz akksiz 100 Mbps internet kullanabilirsiniz. Upload hızı olarak da öne çıkan firma farklı paketler ile kullanıcılarına hizmet sunmakta. Detaylı bilgiyi buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

 

AKK Olmayan En Ucuz İnternet Paketi Hangisi

Yazımızda tüm paketlerden teker teker bahsettik. Paketler bazında fiyat ve hız ibarelerine de yer vererek size paketler hakkındaki detayları aktarmış olduk. Bu bilgiler ışığında akksiz en ucuz internet paketinin Vodafone’da olduğunu söyleyebiliriz. 12 Mbps internet paketine aylık 60 TL ödeyerek sahip olabiliyorsunuz. Bu oldukça düşük bir fiyat. Tek eksisi 24 ay taahhüt istemesi. Eğer sürekli internet kullanacak bir Vodafone Red mobil hat müşterisi iseniz bu tarife size göre.

Vodafone biraz daha az kişiye hitap ettiği için gerçek bir öne çıkan seçecek isek o kuşkusuz olarak TurkNet. Hem taahüt olmaması hem de ucuz fiyata yüksek hızlı internet vermesi ile tüm paketler arasında liderliğe yerleşiyor. TurkNet ile ilgili tek olumsuz yan TurkNet Müşteri Hizmetleri sistemleri. Bunun dışında oldukça iyiler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. sevgi dedi ki:

  gerçekten de işimize yarayacak bir paylaşım teşekkürler

 2. kenan dedi ki:

  paylaşım için teşekkür ederim

BİR YORUM YAZ