Bedava İnternet

Askercell Paketleri ve Tarifeleri Güncel 2022

  • 19 Kasım 2021
  • 1.993 kez görüntülendi.
Askercell Paketleri ve Tarifeleri Güncel 2022

Askercell Paketleri ve Tarifeleri Güncel 2022 Askerler için özel tarifeler için herkes Askercell kullanmakta. Bu içeriğimizde Askercell paketleri ve tarifeleri nelerdir, özellikleri nelerdir gibi sorulara yanıt vereceğiz.

Turkcell tarafından geliştirilen Askercell ile beraber vatani görevini yapan vatandaşlarımızı uygun fiyattan hat kullanabiliyor. Özel asker tarifeleri sayesinde er ve erbaşlar aileleri ile iletişimde kalıyor.

Bu içeriğimizde Askercell nedir, Askercell paketleri nasıl yapılır gibi çeşitli sorulara yanıt vereceğiz.

Askercell Nedir?

Askercell Paketleri ve Tarifeleri Güncel

Askercell, Genel Kurmay Başkanlığı tarafındna onaylanmış, TSK mensubu er ve erbaşlara özel tarifeler grubudur. Turkcell operatörü bünyesinde yer alır. Normal vatandaşların kullanımına sunulmamaktadır. Hat ile birlikte özel avantajlara sahip olunur. Askercell tarifeleri ile ilgili detaylı bilgileri yazının devamında bulabilirsiniz.

Askercell Paketleri SMS

Askercell hat, kendi içerisinde bazı şartlara sahiptir. Hat ile beraber alacağınız pakete bağlı olarak SMS kullanabilirsiniz. Fakat bu konuda bazı sınırlandırmalar bulunmaktadır.

Askercell bünyesinde sadece 7 numara ile iletişime geçebilirsiniz. Bu numaralardan 5 tanesi yurt için, 2 tanesi ise sabit hat ya da yurt dışı olabilir. Bu numaralar ile mesajlaşma ise hafta içleri saat 08:00 ile 18:00 arası kapalıdır. Geri kalan zaman dilimlerinde ilgili hatlar ile dilediğinizce mesajlaşabilirsiniz.

Askercell Paketleri SMS olarak 1 adet alternatife sahiptir. Şu an için en güncel Askercell SMS paketi içerisinde 1000 SMS bulunur. Bu paket aylıktır ve ücreti ise 5 TL’dir. Paketten yararlanmak için ASKER 1000SMS yazarak 2200 numarasına SMS göndermelisiniz.

Askercell Paketleri İnternet Paketleri

Askercell kullanacak kişilerin merak ettiği bir konu da Askercell internet paketleri olmaktadır. İlk baştan direkt olarak söyleyelim; Askercell hatların data özelliği kapalıdır. Bu sebeple aktif olarak Askercell internet paketi bulunmaz. Buna ek olarak TSK bünyesinde bu alana dair bazı yasaklar da bulunmaktadır.

Askercell Paketleri Fiyatları

Askercell Paketleri fiyatları için çok uzun bir liste yapmamıza gerek bulunmuyor. Hali hazırda iki adet paket bulunmaktadır. SMS kısmındaki pakete ek olarak Askercell İkili paketi ile konuşma ve SMS de satın alabilirsiniz.

Askercell paketleri fiyatları:

  • Askercell 1000SMS aylık 5 TL
  • Askercell İkili aylık 20 TL

Askercell konuşma paketi olarak da geçen Askercell İkili ile beraber 1000 dakika ve 1000 SMS satın almış olursunuz.

Askercell Hattı Nasıl Alınır?

Askercell Paketleri ve Tarifeleri Güncel

Askercell hattı almak için ilk yapmanız gereken Askercell Talep ve Onay belgelerini gerektiği gibi doldurmaktır. Bu belgeler Turkcell Mağazaları ve birlik içerisindeki ilgili noktalardan yapılabilmektedir. Hattı almanın ardından direkt olarak kullanabilirsiniz. Bunun ile beraber Askercell servisi aktifliği için *199# sorgusu da yapabilirsiniz.

Askercell Paketleri Nasıl Yapılır?

Askercell Paketleri ve Tarifeleri Güncel

Birçok kişi Askercell paketleri nasıl yapılır, pek bilgi sahibi değil. Bu konuda uzun uzadıya yöntemler bulunmuyor. SMS ile beraber paketlerden yararlanabiliyorsunuz.

Askercell 1000 SMS paketi için ASKER 1000SMS yazıp 2200 numarasına gönderebilirsiniz.

Askercell İkili paketi için ASKER IKILI yazıp 2200 numarasına gönderebilirsiniz.

Askercell Numara Ekleme

Askercell numara ekleme işlemi için 532 numarası ile Turkcell müşteri hizmetlerini aramalısınız. SMS veya kod ile girdiğiniz numaraları değiştiremezsiniz.

Askercell TL Yükleme

Askercell bir servistir, Askercell servisi HazırKart üzerine sunulmaktadır. Hazırkart hatlara nasıl TL bakiye yükleniyor ise aynı yol ile Askercell TL yükleme işlemi yapabilirsiniz.

Askercell Nasıl İptal Edilir?

Askerlik göreviniz bittiğinde Turkcell mağazası veya yetkili satış noktasına giderek hızlıca hattınızı normal hatta döndürebilirsiniz. Servisin iptal olması için ek olarak belge, işlem veya onaya gerek duyulmamaktadır. Askercell işlemlerinin iptali için detaylı bilgiyi internet sitelerinden de alabilirsiniz.

Askercell Paketleri Vodafone

Vodafone’un Askercell isminde bir hizmeti bulunmamaktadır. Vodafone tarafından Askerlere sunulan hizmetin adı Askerfone‘dur. 3 farklı paketi bünyesinde barındırır:

  • Asker Hoş Geldin Paketi : 1000 dakika, 3500 SMS ve Vodafone’lular ile sınırsız konuşma, ücretsiz,
  • Asker Süper Kolay Paketi : 1000 dakika, 1000 SMS ve Vodafone’lular ile sınırsız konuşma, Fiyat aylık 20 TL,
  • Süper Kolay SMS Paketi : 1500 SMS, Fiyat aylık 5 TL,

Askercell Paketleri Türk Telekom

Türk Telekom bünyesinde TSK bünyesindeki kişilere kampanya bulunmaktadır. Bu kampanyadan sadece TSK çalışanları yararlanabilir. 6 ay veya 28 gün süre ile askere gidecek kişiler bu kampanyadan yararlanamaz.

 

Bu içeriğimizde Askercell paketleri ve tarifeleri hakkında detaylı bilgileri ilettik. Konu hakkındaki soru, görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ