Bedava İnternet

Başkasının Instagram Hesabını Kapatma Yolları (Detaylı Anlatım)

Başkasının Instagram Hesabını Kapatma Yolları (Detaylı Anlatım)

Başkasının Instagram Hesabını Kapatma Yolları (Detaylı Anlatım) Günümüzde sosyal medya kullanımı hayatımızın önemli bir bölümünde yer almakta. Belirli yaş gruplarında yaklaşık %80’leri aşan sosyal medya kullanımı mevcut. Bunlar arasında en fazla kullanılanlardan biri de Instagram. Kişilerin Instagram kullanım şekilleri kimi zaman kişileri veya toplumu rahatsız edebilmekte. Bunun için yapılabilecek işlemler mevcut. Bu yazımızda Başkasının Instagram Hesabı Nasıl Kapatılır sorusuna yoğunlaşacağız. Başkasının Instagram Hesabını Kapatma Yolları ile ilgili yapılması gerekenleri bu yazı altında bulabilirsiniz. Başkasının Instagram Hesabını Kapatma mümkün mü, gelin hep birlikte öğrenelim.

Başkasının Instagram Hesabını Kapatma Yolları (Detaylı Anlatım)

Başkasının Instagram Hesabını Kapatma Yolları (Detaylı Anlatım)

Başkasının Instagram Hesabı Nasıl Kapatılır?

Başkasının Instagram hesabını kapatma işlemi birden fazla değişkene bağlıdır. Bu işlemi yapmak istemenizin ardındaki sebep Instagram topluluk kurallarının dışında ise kesinlikle anlatacağımız yöntemlerden yararlanamazsınız. Bunun dışındaki işlemler siber suç kıstasına girmekte olup sorumluluk tamamen size aittir. internetbedava.com olarak sadece şüpheli işlem yapan veya topluluk kurallarını ihlal eden başkasının Instagram hesaplarını kapatma işlemini anlatacağız.

Eğer Instagram hesabını kapatmak istediğini kullanıcının içerikleri telif hakları ihlali kapsamına giriyor ise yapmanız gereken şey oldukça kolay. Tek yapmanız gereken Instagram profilini bildirme ekranında kullanıcının ihlalini belirtmek. Instagram kontrol birimi şikayetinizi gözden geçirip ilgili kullanıcıyı araştırmaya tabi tutacaktır. Bu işlemin ardından yaptığı ihlale göre kullanıcı sınırlandırma veya hesabını dondurma işlemi ile karşı karşıya kalır. Telif hakları sebebi ile hesabı dondurulan kişilerin hesaplarını geri alması da oldukça zordur.

Başkasının Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Peki telif hakları ihlali yapmadığı durumlarda başkasının Instagram hesabı nasıl silinir? Bu noktada başvurabileceğiniz en kolay yöntem ilgili kullanıcıyı yoğun şikayete mağruz bırakmaktır. Instagram algoritması eğer sizin şikayetleriniz doğrultusunda işlem yapar ise mevzu bahis Instagram hesabı silinir. Fakat bahsettiğimiz gibi bu bir algoritma meselesi ve kesin bir sonuca gebe değildir.

Başkasının Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Baskasının Instagram hesabı nasıl dondurulur sorusunun bir cevabı da kişinin paylaşımlarını ve aksiyonlarını takip altına alarak hareket etmektir. Bir posta küfürlü yorum yazması, başkasının Instagram içeriğini taklit etmesi, paylaşımlarında topluluk kurallarını ihlal etmesi durumunda bildirerek Instagram hesabı dondurabilirsiniz.

Başkasının Instagram Hesabını Görme

Başkasının Instagram Hesabını Kapatma Yolları (Detaylı Anlatım)

Instagram için merak edilen bir konu da başkasının Instagram hesabını görme. Buradaki kasıt hesabı gizli konumda olan profillere göz atmaya yöneliktir. Bu profilleri takip etmeden görüntülemenin yolları ise 3. parti uygulamalardan geçer. Instagram gizli hesap görme uygulaması kategorisinde yer alan bu uygulamalar ile gizli profilleri görüntüleyebilirsiniz. Bazı instagram gizli hesap uygulamaları şu şekildedir:

Uygulamaları kullanmanız önerilmemektedir. Bu yazı sadece bilgi verme amacı taşır.

Başkasının Instagram Hesabıma Girdiğini Nasıl Anlarım?

Kullanmış olduğunuz Instagram profilinde bazı değişikliklere rastlayabilirsiniz. Bu durum içerisinde hesabınıza giriş yapıldığı izlenimine kapılabilirsiniz. Başkasının Instagram hesabıma girdiğini nasıl anlarım sorusu da bu kısımdan sonra sorulur. Instagram hesabınıza kimlerin girdiğini öğrenme  ek bir uygulamaya ihtiyaç kalmadan mümkün. Bu aksiyonu Instagram fark eder ise tarafınıza bir güvenlik maili gönderir. Eğer mail gelmedi ise Instagram üzerinden hesabınıza giriş yapan cihazları görüntüleyebilirsiniz. Bu cihazların listesine ulaşmak için BU sayfaya gidebilirsiniz.

Başkasının Instagram Hesabı Mesajlarını Okuma

Başkasının Instagram hesabı mesajlarını okuma mümkün mü? Bu sorunun cevabı evet ama arkasında çok büyük bir soru işareti de barındırmakta. Başkasının Instagram mesajını okuma işlemi, hesap sahibinin rızası dışında yapıldı ise siber suç kapsamına girmektedir. Bu durumda kişinin savcılığa başvurması ve gerekli delillerin toplanması halinde tarafınıza cezai işlem uygulanabilir. İnternette bunu yaptığını iddia eden birçok Instagram mesaj okuma uygulaması bulunur. Bu uygulamaların çalışıp çalışmadığı bilinmediği gibi hesabınız için önemli bir güvenlik tehdidi de oluşturabilirler.

Başkasının Instagram Hesabını Nasıl Kapatırım

Yukarıda değindiğimiz yöntemler dışında ek olarak botlu uygulamalar da mevcut. Hesapları sürekli olarak şikayet etmeye odaklı bu botlar ile beraber Instagram algoritmasını yanınıza çekmeniz mümkün. Bu işlem yasal olmasa da Instagram hesabını kapatma programı ile mümkündür ve bu işlemi yapacak kişiler bunu asla bedava yapmaz.

Başkasının Instagram Hesabını Kapatma Programı

Günümüzde başkasının instagram hesabını kapatma programı için InstaSpam botları kullanılmakta. Bu botlara Github gibi sitelerden ulaşmak mümkün. Botlar ile beraber hedef hesaba programın hesap ölçüsünde spam gönderebilirsiniz. Fakat daha önce de dediğimiz gibi bu hareketi yapmanızı önermiyor veya yönlendirmiyoruz.

Başkasının Instagram Hesabını Kapatma Formu

Instagram üzerinde form ile beraber başkasının instagram hesabını kapatabilirsiniz. Bu işlem ile beraber sizin adınıza sahte hesap, eski hesap gibi hesapları sildirebilirsiniz. Instagram Form ile hesap kapatma işlemi sonucunda kapanan hesap geri açılamaz. Oldukça zordur.

  • Bu işlemi gerçekleştirmek için ilk olarak bu bağlantıya gidin: https://help.instagram.com/contact/636276399721841
  • Açılan sayfada hangi durum size uygun ise form üzerinde onu işaretleyin.
  • Daha sonra ilk olarak şikayet edilecek hesabın kullanıcı adını yazın. Bu kısımda doğru hesabı yazdığınızdan emin olun.
  • Gerekli bilgileri Instagram şikayet formu üzerinde doldurun.
  • Dosya seç ekranında şikayet yapan kişiye dair belge istenmektedir. Ehliyet ve kimlik ön yüzünü eklemelisiniz.
  • Daha sonra ek bilgiler kısmında şikayet ile alakalı bilgi verebilirsiniz. Bu noktada olayı kısa cümleler ile özetleyip talebinizi yazmanız yeterli.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Lider_reso2163 dedi ki:

    Küfür ediyor hesabını kapatın lutfen

BİR YORUM YAZ