Bedava İnternet

Turkcell Bip Web Nasıl Kullanılır (Detaylı Anlatım)

  • 28 Haziran 2021
  • 1.535 kez görüntülendi.
Turkcell Bip Web Nasıl Kullanılır (Detaylı Anlatım)

Turkcell Bip Web Nasıl Kullanılır? Bugün ki yazımızda Whatsapp’ın en büyük rakimi olan Bip’in web uyulamasına yakından bakacağız. Yazı içinde Bip Web Nasıl Kullanılır, Bip Web nedir, ayarları nasıl yapılır gibi birçok konuya dair fikir edinebilirsiniz. Yazı içerisinde tüm detaylara eğileceğiz. Dikkatli okuyup ipucu paylaşımlarına dikkat ederek Bip web kullanma konusunda hakim olabilirsiniz.

Bip Web Nedir

Bip uygulamasının tarayıcı üzerinde çalışan sürümüdür. Bilgisayardan veya tablet üzerinden erişilebilir bu platform ile telefonunuza gelen mesajları görüntüleyebilir anlık olarak cevaplayabilirsiniz. Kısaca bilgisayardan Bip’e girme yöntemi diyebiliriz. Bip Web, yapı olarak WhatsApp Web’e benzemek ile beraber kendi içerisinde bazı yenilikler de barındırmaktadır. Yazımızda bu uygulamaya dair yapılacak her şeyden detaylıca bahsedeceğiz.

Bip Web Nasıl Kullanılır (Detaylı Anlatım)

Bip Web kullanabilmek için ilk olarak telefonunuzdan Bip uygulamasını açın ve sırası ile aşağıdaki adımları izleyin.

1- Uygulamayı açmanın ardından ekranda bulunan alt kısımda en sağda bulunan Daha Fazla kısmına tıklayın.

Bip Web Nasıl Kullanılır (Detaylı Anlatım)

 

2- Açılan ekrandan Listede aşağıda bulunan Bip Web seçeneği üzerine tıklayın.

Bip Web Nasıl Kullanılır (Detaylı Anlatım)

3- Sonraki ekranda Bip Web uygulamasına erişebilmek için QR kod istenecektir. Bip WEB sitesine gidin.

 

4- Sitede sağ üst çapraz kısımda bulunan kodu telefonunuzdan taratın.

Bip Web Nasıl Kullanılır (Detaylı Anlatım)

Bu işlem sonucunda Bip Web kullanımınıza sunuluyor. Bunun dışında ek olarak farklı bir şey yapmanıza gerek bulunmamakta.

Bip Web Giriş

Yukarıdaki yöntemle Bip web giriş yapmanın ardından web üzerinden mesajlaşmaya başlayabilirsiniz. Uygulama ile Bip web eş zamanlı olarak çalışacaktır. Bip Web nasıl kullanılır sorusunun en basit cevabı telefonda kullanımını refere göstermektir. Telefon uygulaması ile Bip Web arayüzü benzerdir. Bu sebeple bip Web kullanımı için ek bir şey yapmanıza gerek duyulmamaktadır.

Bip Web Nasıl İndirilir?

WhatsApp Web gibi Bip Web de indirilebilir bir durumdadır. Bip Web uygulaması hem Mac OS hem de Windows işletim sistemi için bulunmaktadır. Bip resmi sitesinden Bip web indirilebilir. Site üzerinden bip web indirmek için aşağıdaki linki takip edebilirsiniz. Link üzerinde Google Play, Appstore, Huawei App Galeri, Mac OS ve Windows Bip indir linkleri bulunmaktadır. Bunun ile beraber bilgisayardan Bip kullanmak için bip web yükle işlemi yapmalısınız. İndirdiğiniz dosya .zip arşivi olup, Bip web kurulum dosyasını arşivden çıkarmalısınız. Çıkarmanın ardından normal bir program gibi dosya konumu ayarlayarak bip web yükle işlemini tamamlayabilirsiniz. Bip Web nasıl kullanılır sorusu için verdiğimiz tüm cevaplar Bip Web bilgisayar uygulaması için de geçerlidir.

Bip Web Açılmıyor

Bip web gibi anlık mesajlaşma uygulamaları için bazı problemler oluşabilir. Web uygulamaları kimi zaman diğer programlar yüzünden sekteye uğrayabilir. Eğer Bip Web açılmıyor sorunu ile karşı karşıyaysanız farklı bir tarayıcı ile Bip Web’e girmeye çalışın. Aynı sorun devam ediyor ise BİP’te son görülmeyi kapatmak yardımcı olabilir. Bunun sebebi en son ne zaman BİP’e giriş yaptığını gösteren kısımların arka planda uygulamada çakışmaya sebep olmasıdır. Bu çözümler de fayda etmiyor ise son çare olarak Bip web indir ile beraber Bip Web bilgisayar uygulamasını deneyin. Çerez kullanımı gibi şeyler olmadığı için daha rahat şekilde erişebilirsiniz.
Bu yazımızda Turkcell Bip Web nasıl kullanılır sorusuna yanıt verdik. Yazı içerisinde Bip web indirme linkleri de bulunmaktadır. Konu hakkında farklı soru, görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ