Bedava İnternet

Borsada Limit Emri Nedir?

  • 16 Mayıs 2022
  • 701 kez görüntülendi.
Borsada Limit Emri Nedir?

Limit emri nedir (Limit order) sorusunun en belirgin cevabı, seçtiğiniz kripto para birimlerini satın almak ve satmak için bir fiyat limiti ya da parametrelere karar verdiğiniz bir emir türüdür. Örneğin; alış emirlerinize limit koyarsanız, emir sadece sizin belirlediğiniz limit fiyattan veya sizin belirlediğiniz fiyattan daha düşük bir fiyattan işlem görecek; ancak satış emirleri için belirlediğiniz limitler için limit fiyatı veya sizin belirlediğinizden daha yüksek bir fiyat, emir başlangıç tarihinden itibaren işleme alınacaktır. Traderlar tarafından belirlenen bu ön koşullar, ticaret yaptıkları fiyatları daha iyi kontrol etmelerini sağlar.

Limit Emri Nedir? Faydaları Nelerdir?

Limit emrinin en avantajlı yönü, traderın fiyat kendileri için uygun olduğunda bir işlem gerçekleştirebilmesidir. Trader, kripto para birimini almak veya satmak istedikleri zamana göre oranı önceden belirler. Limitli Emirlerin diğer faydaları şunlardır:

  • Traderlar, satın almanın veya satmanın ne zaman uygun olduğunu belirler.
  • Kripto henüz hedefe ulaşmamış olsa bile miktarı belirtebilirsiniz.
  • Trader, daha büyük hacimlerde işlem yaparken faydalıdır.
  • Rahat oldukları fiyatlar zaten belirlenmiş olduğundan, kripto fiyatlarının sürekli kontrolünü atlayabilirsiniz.

Bu İçeriğe de Göz Atın: Instagramda Son Görülme Nasıl Kapatılır? 2022

Kripto Paralarda Limit Emri Nasıl Verilir?

Limit emri nedir ve nasıl çalışır, anlamak için bir örnek verelim. Bir trader belirli bir fiyattan Bitcoin satın almak istiyor. Limit emrinden yararlanmak için, o belirli fiyattan Bitcoin için bir limit emri vereceklerdir. Bu, trader fiyatı 35.000 Dolara düştüğünde 1 Bitcoin (BTC) satın almak isterse, traderın limit fiyatı 35.000 dolar olarak belirleyeceği anlamına gelir. Öte yandan, trader Bitcoin 45.000 dolara ulaştığında satmak isterse, satış tarafında limit fiyat 45.000 dolar olarak ayarlanmalıdır.

Not: Fiyat, alımlar için mevcut fiyattan daha yüksek veya satışlar için daha düşük olarak belirlenirse, belirtilen limit fiyattan daha iyi bir fiyat mevcut olduğundan anında doldurma ile sonuçlanabilir.

Limit emri kullanımı herhangi bir dezavantajdan yoksun değildir. Limit emrinde unutulmaması gereken noktalardan biri de ilgili alıcı veya satıcı tarafından limit fiyatın karşılanmaması durumunda emrin gerçekleşmeme ihtimalinin olmasıdır.

Limit emri nedir sorusunu anlaşılır bir dille aktarmış olduk. Umarız işinize yaramıştır. Bol kazançlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ