Bedava İnternet

D-Smart Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

 • 08 Eylül 2021
 • 1.456 kez görüntülendi.
D-Smart Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

D-Smart Abonelik İptali Nasıl Yapılır? Ülkemizde Digitürk’ten sonra en fazla aboneliğe sahip yayın platformu D-Smart’tır. Bu yazımızda D-Smart abonelik iptali nasıl yapılır sorusunun detaylı cevabını vereceğiz. Yazı içerisinde d smart internet iptali ile beraber d smart iptal dilekçesini de sunacağız. Şimdiden iyi okumalar.

D-smart, yayın platformları arasında en fazla aboneye sahip firmalardan biri ve bu durum da sirkülasyonunu artırmakta. Hergün binlerce kişi firmadan hizmet paketi alırken binlerce kişi de abonelik iptali yaptırıyor. Peki d-smart abonelik iptali nasıl yapılır, şartlar neler, d-smart internet nasıl iptal edilir? Bu sorular ve daha fazlasını sizler için yanıtladık.

Öncelikle şu konuda bir ekleme yapalım; D-smart abonelik iptali konusunda müşterilerine zorluk çıkaran bir firma değil. Sözleşme şartlarına uyum sağlandığı sürece kolayca aboneliğinizi iptal edebiliyorsunuz. Bazı senaryolarda ise bilgi eksikliği ve firmanın elinde olan belgelerin uyumsuzluğu ise süreci hızlandırabiliyor. Peki bu durumda ne yapmalı, o da yazımızda.

Anlayacağınız üzere detaylı ve birçok konuyu içeren bir abonelik iptal yazısı olacak. Yazı içerisinde birçok soruya kolayca cevap bulabilirsiniz.

D-Smart Nedir, D-Smart Kimin?

D-Smart Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

D-smart, 10 Şubat 2007 tarihinden bu yana Türkiye pazarında yer alan bir dijital yayın platformudur. Firma ilk olarak Doğan Holding bünyesinde kurulmuştur. İçerisinde yer alan özel kanallarının yanı sıra yurt dışı içerikleri de platform içerisinde sunmaktadır. Sinema, spor, belgesel ve dizi gibi birçok kategoriye özel yayın yapan kanalların yanı sıra Dsmart internet ve D-Smart Go gibi hizmetlere de sahiptir.

Hem televizyonda hem de dijitalde güçlü bir pazar aktörü olduğu söylenebilir. Bu sayede D-smart abonelik sayılarında önemli sınırları da geçebilmiştir. Firma 2018 yılında tüm hakları ile Demirören Holding bünyesine katılmıştır. Bu sayede D-Smart kimin sorusunun güncel cevabı olarak Demirören Holding diyebiliriz.

D-Smart Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

D-Smart Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

Konuya giriş yaptık ve D-Smart hakkında kabaca da olsa bir bilgilendirme yaptık. Şimdi yavaş yavaş D-smart abonelik iptali nasıl yapılır konusuna giriş yapacağız.

D-Smart iptal işlemleri için birçok yol bulunmaktadır. D-smart abonelik iptali için bu yazıda değineceklerimiz:

 • D-Smart Müşteri Hizmetleri Abonelik İptal
 • D-Smart Fax Abonelik İptal
 • D-Smart E-devlet Abonelik İptali
 • D-Smart Bayisinden Abonelik İptali

Konulara birer başlık altında değineceğiz. Bunların yanı sıra d-smart internet iptali nasıl yapılır, d-smart iptal dilekçesi örneği de yazının ilerleyen bölümlerinde yer alacak.

D-Smart Müşteri Hizmetleri Abonelik İptali

D-Smart Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

Abonelik iptali için başvurabileceğiniz ilk yöntem D-smart müşteri hizmetlerinden abonelik iptali yapmaktır. Bu aşmada yapmanız gerekenler oldukça basittir.

İlk olarak yamanız gereken  444 55 65 numaralı D-smart müşteri hizmetlerini aramak olmalıdır. Bunun yanı sıra 0850 266 02 66 numarasından da ulaşabilirsiniz. Aradığınız anda müşteri hizmetlerine talebinizi iletin.

Talebinizi iletmenizin ardından tarafınızdan d smart iptal dilekçesi talep edilecektir. Bu dilekçeyi fax şeklinde yollayarak iptal sürecinizi başlatabilirsiniz. D-smart iptal fax numarası bilgisi bir sonraki başlıkta yer almaktadır.

Fax’ın ilgili kuruma gitmesi ile beraber cep telefonunuza “Yazılı Talebiniz Alınmıştır.” mesajı iletilecektir. Eğer uzun süre bu mesaj iletilmedi ise tekrar müşteri hizmetlerini arayarak durum hakkında bilgilendirme talep edin. Mesajın 1 hafta içerisinde size iletilmesi beklenmektedir.

İptal sürecinde kalan işlemler D-smart’a aittir. Firmada abonelik iptal süreci tamamlandığında size tekrar bir bilgilendirme mesajı iletilecektir. Bu mesajda D-smart cihazınızı D-smart bayisine iade etmeniz talep edilir.

Cihazı D-smart bayisine iade etmenizin ardından D-smart aboneliği iptal etme süreci de son bulmuş olur.

D-Smart Fax Abonelik İptali

D-Smart Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

Yukarıda bahsettiğimizin dışında hiç müşteri hizmetlerini aramadan da sadece fax ile abonelik iptali yapabilirsiniz. D-smart fax ile abonelik iptali için gerekenler:

 • Smartkart numarası
 • Cep telefonu numarası
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • D-smart iptal dilekçesi

Tüm bu belge ve bilgileri toplamanın ardından yapmanız gereken şey 0212 478 03 33 numaralı adrese faks çekmenizdir. Yukarıdaki adımda da bu adrese faks çekebilirsiniz.

Bunun yanı sıra tüm belgeleri PTT üzerinden PK:138 Şişli/İstanbul adresine postalama seçeneği de sunulmaktadır.

D-Smart E-devlet Abonelik İptali

D-Smart Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

Eğer belge, dilekçe veya faks ile uğraşmak istemiyorsanız bunlardan daha kolay bir yöntem bulunuyor. Geçtiğimiz aylarda yürürlüğe konulan e-devletten abonelik iptali yapma ile beraber birçok üyeliği anında iptal edebiliyorsunuz. Bu firmalar arasında D-smart da bulunuyor. Oldukça kolay ve hızlı olan bu yöntem ile beraber günler süren yanıt alma gerginliğini yaşamazsınız.

D-Smart abonelik fesih başvurusu için yapmanız gerekenler:

 • BURADAKİ linke tıklayarak veya turkiye.gov.tr’ye giriş yaptıktan sonra d-smart abonelik fesih başvurusu araması yaparak sayfaya ulaşabilirsiniz.
 • Abonelik iptali için e-imza, T.C. Kimlik Kartı bilgisi veya bankacılık uygulaması yönlendirmesi gerekir.
 • Gittiğiniz sayfada tarafınız için açılan abonelikler listelenecektir. İlgili aboneliğe tıklamalısınız.
 • Açılan ekranda “Fesih Başvurusu Yap” seçeneği bulunacaktır. Bu kısımdan başvuru ekranına gidersiniz.
 • İstenen belgeleri düzenleyerek sisteme tekrar yükleyin.
 • Gerekli tüm işlemler tamam!

Bu adımdan sonra 1 gün içerisinde D-smart abonelik fesih işlemleri sonuçlanacaktır. Sonuçlara göre tarafınıza ulaşan D-smart, 7 gün içerisinde feshi gerçekleştirmek zorundadır.

D-Smart Bayisinden Abonelik İptali

D-Smart Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

Sıra geldi son seçeneğe; Bayiden d-smart iptali yapmak. Bazı yöntemler ile benzer olan bayiden iptalde yanınızda bulunması gerekenler şunlardır:

 • Smartkart numarası
 • Cep telefonu numarası bilgisi,
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • D-smart iptal dilekçesi,

Tüm bu belgeleri bir araya getirdikten sonra bayiye teslim etmeniz halinde abonelik iptal süreciniz başlar. Diğer yöntemlere göre en büyük avantajı ise şube çalışanlarının sağladığı yardım. Çalışanlar belgedeki eksik noktaları size ileterek sürecinde daha da uzamasına mani olurlar.

D-Smart İptal Dilekçesi Örneği

 

D-SMART MÜŞTERİ HİZMETLERİ’NE

 • D-Smart Abone No :
 • D-Smart Kart No :
 • Cep Telefon No :

 

TALEPTE BULUNAN

ABONE                     : Adı ve Soyadı, (T.C. Kimlik No)

Adres

 

TALEP KONUSU : D-Smart Aboneliğinin İptali.

 

İPTAL NEDENİ       :

AÇIKLAMALAR :

 • – …/…/20.. tarihinde müşteri hizmetleri ile yapmış olduğum telefon görüşmesinde iptal talebimin gerçekleşmesi için iptal nedenlerini belirten bir dilekçe yazarak nüfus cüzdanı ile birlikte (0212) 473 0333 nolu faks numarasına fakslamam halinde abonelik işlemimin iptal edileceği tarafıma bildirilmiştir.
 • (Bu kısımlarda size ve durumunuza uygun farklı maddeler yazarak sıralayabilirsiniz.)
 • Yukarıda belirttiğim nedenlerle D-Smart aboneliğimin iptali gerçekleştirilerek, sözleşmede belirttiğim adresimde bulunan receiver’in tarafınızdan teslim alınabileceğini, abonelik iptal işleminin yapılmaması veya geç yapılması, receiver’ın teslim alınmaması halinde herhangi bir sorumluluk kabul etmediğimi, bu nedenle ileride doğabilecek sorumluluklar tarafınıza ait olacağını belirtir, yukarıdaki belirttiğim nedenlere D-Smart abonelik işleminin iptali için gerekenin yapılmasını saygılarımla arz ve talep ederim           …/…/…

 

Talepte Bulunan Abone

Adı ve Soyadı

İmza

 

 

Yukarıdaki kısım, sayfanın sağ alt kısmında yer almalıdır!

 

D-smart İnternet Nasıl İptal Edilir?

Eğer amacınız diğer D-smart hizmetleri değil de D-smart internet iptali ise farklı işlemler yapmanıza gerek yok. D-smart abonelik iptali için sıraladığımız her şey bu bölümde de geçerlidir. Tüm D-smart hizmetleri aynı yöntemler ile iptal edilmektedir. Yani e-devlet üzerinden abonelik iptali de bayiden abonelik iptali de yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ