Bedava İnternet

En Çok Gol Atan Futbolcular

  • 05 Kasım 2022
  • 570 kez görüntülendi.
En Çok Gol Atan Futbolcular

En çok gol atan futbolcular, futbol camiasına ismini altın harflerle yazdırmayı başarmıştır. Özellikle futbol severler tarafından en çok hangi futbolcu gol attı, ne kadar gol sayısına ulaştı şeklinde merak ettiğini söylememiz mümkün. Spor takipçileri için şimdiye kadar en çok gol atanlar hangi futbolcular oldu diye inceleme yaptık. Buna göre futbol kariyerinde en çok gol atan futbolcular şu şekildedir:

Cristiano Ronaldo- Atılan Gol Sayısı (807)

Cristiano Ronaldo, futbol kariyeri boyunca en çok gol atan isimlerden biri haline gelmiştir. Her ne kadar 37 yaşına gelmiş olsa bile hala daha futbol hayatını başarılı şekilde sürdürmeye devam etmektedir. Avrupa’nın pek çok önemli Kulüplerinde forma giyen futbolcunun kariyer yaşamının oldukça parlak olduğunu söylemek mümkündür. Öyle ki Avrupa’nın en iyileri arasında yer alan Manchester United, Real Madrid gibi takımlarda forma giymiş ve harika performanslar ortaya koymuştur.

Messi – Atılan Gol Sayısı 759

Barcelona denildiği zaman ilk akla gelen isimlerden biri olmayı başaran Messi, futbol dünya tarihinin En Çok Gol Atan Futbolcuları arasında olmayı başarıyor. Uzun yıllar boyunca Barcelona’da forma giyerek çok güzel işlere imza atan Messi’nin daha sonrası kariyer yolculuğuna baktığımız zaman PSG oldu. Futbolcunun futbolculuk yaşamı boyunca atmış olduğu gol sayısının kaç tane olduğuna baktığımız zaman 759 olduğunu söylemeliyiz.

Pele -Atılan Gol Sayısı 765

Pele, futbol camiasının tanınan isimlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Pele’nin şimdiye kadar atmış olduğu gol sayısının ne kadar olduğuna dair analiz etmeye başladığımız zaman 765 sayıya ulaşmış olduğunu söylemeliyiz. Pele için tüm zamanların en başarılı futbolcuları listesi içerisinde yer almış olduğunu söyleyebiliriz. Brezilyalı efsane olarak tanımış olduğumuz Pele’nin rakip filelerine atmış olduğu gol sayısı 765 olduğunu söyleyebiliriz.

Josef Bican- Attığı Gol Sayısı 805

Futbol sektörünün marka yüzlerinden biri olmayı başaran Josef Bican toplamda 805 gol atarak rakip fileleri havalandırmayı başarmıştır. Her ne kadar oynamış olduğu takımlara göre gol istatistiğinde bir değişim yaşanmış olsa da FİFA kayıtlarına bakıldığı zaman atılan gol sayısı da ortaya çıkmaktadır.

En Cok Gol Atan Futbolcular

En Çok Gol Atan Futbolcular

En Çok Gol Atan Türk Futbolcular

Yabancı futbolcuların yanı sıra en çok gol atan Türk futbolcuları hangisi olduğu da futbol severler tarafından öğrenilmek istenmektedir.Şimdiye kadar Türk futboluna hizmet vererek rakip fileleri golleriyle havalandırmayı başaran efsane Türk futbolcuları şu şekilde sıralayabiliriz:

*Ligde 100 gole ulaşma başarısını elinde bulunduran ilk isim Metin Oktay olmuştur

*Ligde 100 gole ulaşan son isim ise Gökhan Ünal olmuştur

*Hakan Şükür

*Tanju Çolak

*Hami Mandıralı

*Aykut Kocaman

Türk futbol tarihinde en çok gol atan Türk futbolcuları olarak listelenmektedir. Atmış oldukları yüksek gol sayıları ile en çok atan golcüler arasındadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ