Bedava İnternet

En İyi Artırılmış Gerçeklik Uygulamaları 2022

En İyi Artırılmış Gerçeklik Uygulamaları 2022

En İyi Artırılmış Gerçeklik Uygulamaları nelerdir? Akıllı telefonlar için en iyi artırılmış gerçeklik uygulamaları arasında Gökyüzü Haritası, GİPHY Dünyası ve daha pek çok şey var. Peki Artırılmış Gerçeklik Nedir?

Artırılmış Gerçeklik Nedir?

Artırılmış Gerçeklik (AR), ek dijital bilgilerin canlı videolara veya kullanıcının ortamına gerçek zamanlı olarak entegre edilmesidir. Temel olarak AR, mevcut bir görüntü üzerine yeni bilgileri bindirir. AR’ın ilk ticari kullanımlarından biri televizyonda yayınlanan spor etkinlikleridir. Orada, bu teknik, örneğin futbolda, bireysel oyuncuların belirli yürüyüş yollarını netleştirmek veya ofsayt pozisyonlarını netleştirmek için kullanılabilir.

Artırılmış Gerçeklik Uygulamaları Nelerdir?

Kullanıcılara zaman gecikmesi olmaksızın genişletilmiş bilgi sağlayan bilgisayar destekli uygulamalara artırılmış gerçeklik denir. AR ile bu bilgi her zaman doğrudan gerçek ortamla bağlantılıdır. Bu veriler, kullanıcı için yardımcı olmalıdır ve örneğin, başka türlü almayacağı veya gerçek zamanlı olarak değil, yalnızca büyük bir çabayla alacağı verileri sağlamalıdır. 2022 En İyi Artırılmış Gerçeklik Uygulamaları sırasıyla;

  • IKEA Place
  • Houzz
  • BBC Civilizations AR
  • Just A Line
  • Planner Arcadia
  • Google Lens
  • Smash Tanks
  • Gökyüzü Haritası
  • Sky Map

 

Artırılmış Gerçeklik IKEA Place

IKEA Place artırılmış gerçeklik uygulaması, IKEA mobilyalarının dijital bir modelini evinize yerleştirmenizi sağlar. Uygulama, aynı anda birden fazla öğeyi deneme yeteneği ve yeni satın alınan mobilyalarla tüm odaları haritalama yeteneği de dahil olmak üzere birçok yeni özelliğe sahiptir. Ürünlerin size gönderilmesi için bir dilek listesi bile yapabilirsiniz – ihtiyacınız olan tek şey akıllı telefonunuz! Uygulamayı indirdikten sonra, akıllı telefonunuzun kamerasını veya hatta iPhone’unuzun kamerasını kullanarak yeni özellikleri kendiniz deneyebilirsiniz.

IKEA Place Nasıl Kullanılır?

‘IKEA Place artırılmış gerçeklik uygulaması, alanların boyutunu bulmak ve mobilyaların yerini değiştirmek gibi müşteriler için ortak sorunları ortadan kaldırarak satın alma sürecini basitleştirmeyi amaçlamaktadır. Bir akıllı telefondaki bir alanı haritalayarak, uygulama tüketicilerin mümkün olan en verimli şekilde mobilya satın almalarını sağlar. Uygulamanın başka birçok kullanımı var, ancak birincil rolü IKEA için lojistik işlemleri kolaylaştırmaktır. Tüketicilerin ideal iç mekanlarını yaratmalarına yardımcı olmanın yanı sıra, şirkete gelecekteki satışları ve envanteri tahmin etme yeteneği kazandırmak için de tasarlanmıştır.” Uygulamayı indirdikten sonra, akıllı telefonunuzun kamerasını veya hatta iPhone’unuzun kamerasını kullanarak yeni özellikleri kendiniz deneyebilirsiniz.

IKEA Place İndirme Linki

IKEA Place artırılmış gerçeklik uygulaması, istediğiniz herhangi bir öğenin fotoğrafını çekmenizi ve ardından evinizde görmenizi sağlayan bir resim arama işlevi içerir. Bu mobilyayı doğrudan uygulamadan satın almak mümkündür. Ancak, şu anda, şirket öncelikle Apple cihazlarındaki indirmeleri yönlendirmeye odaklanıyor ve Google ARKit veya ARCore geliştirme kitlerini kullanmıyor.

IKEA Place İndirmek için Tıklayınız!

Artırılmış Gerçeklik Houzz

Artırılmış Gerçeklik Houzz uygulaması  ev ve mobilyalarınızı sanal ortamda görmenizi sağlayan AR tabanlı bir uygulamalıdır. Bu uygulama ile evinizin iç mimarisini kendi isteğinize göre tasarlayabilirsiniz.

Artırılmış Gerçeklik Houzz İndirme Linki

Artırılmış Gerçeklik Houzz İndirme Linki ;

ANDROİD İNDİRME LİNKİ İÇİN TIKLAYINIZ.

APPS İNDİRME LİNKİ İÇİN TIKLAYINIZ. 

BBC Civilizations AR

AR (Artırılmış Gerçeklik) uygulamalarından bir tanesi olan ;BBC Civilizations AR, eğitim sektörüne ait bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde geleceğin eğitim modeli modern bir şekle dönüşebilir.

Eski dönemlere ait kalıntıları, eserleri görebileceğiniz gezi yapabileceğiniz BBC Civilizations uygulaması ile bir mumyanın nasıl göründüğüne şahit olabilir veya eski piramitlerin içerisinde geçebilirsiniz.

BBC Civilizations AR İndirme Linki

BBC Civilizations AR İndirme Linki ;

PLAYSTORE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ. 

APPSTORE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ. 

Artırılmış Gerçeklik Just A Line

Çizimlerinizi gerçek hayata geçirebileceğiniz Just A Line uygulaması Google’ın artırılmış gerçeklik teknolojisi ile geliştirilmiştir.  Bu uygulama sayesinde yaptığınız çizimleri dilediğiniz gibi planlayabilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Just A Line İndirme Linki

Just A Line İndirme Linki, bu uygulama yalnızca android telefondan indirilebilir.

APPSTORE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ. 

Artırılmış Gerçeklik Planner Arcadia

Artırılmış Gerçeklik Planner Arcadia da bir ev için mimari dekorasyon uygulamasıdır. Uygulama içerisinde yer alan eşyaları evinizin istediğiniz odasına yerleştirebilir nasıl durduğuna bakabilirsiniz. Uygulamanın en güzel özelliği ise size ölçüm yapabilme imkanı sunmasıdır. Uygulama, eşyaları lazer metre ile ölçüp evinize olup olmayacağını bildiriyor.

Artırılmış Gerçeklik Planner Arcadia İndirme Linki

Planner Arcadia uygulamasını hem android hem de apple telefonlarınıza indirebilirsiniz.

PLAYSTORE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

APPSTORE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Gökyüzü Haritası (Sky Map)

Uygulama, telefonunuzun kamerasını gece gökyüzüne yönlendirmenizi sağlar ve ekranınızda gök cisimlerinin bir grafiği görünecektir.  Bu uygulama iOS ile sınırlıdır, ancak yine de gökyüzünün güzel görünümlü artırılmış gerçeklik haritasını üretir. Ayrıca Apple Watch’u da destekler, böylece hareket halindeyken bile istediğiniz zaman erişebilirsiniz.

Gökyüzü Haritası (Sky Map) Nasıl Kullanılır?

En eski AR uygulamalarından biri olan Sky Map, Google mühendisleri tarafından açık kaynaklı ve geliştirilmiştir. Kameranızı gece gökyüzüne yönlendirerek takımyıldızları bulmak için kullanabilirsiniz. Ücretsiz ve reklamsız olduğu için, AR topluluğu arasında büyük bir popülerlik kazanmıştır. Ayrıca kullanımı kolaydır ve gece gökyüzü hakkında bilgi edinmenize yardımcı olabilir. Gece gökyüzündeki yıldızlar ve takımyıldızlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için uygulamayı da kullanabilirsiniz.

 

 

en-iyi-artirilmis-gerceklik-uygulamalari

Google Lens

Google Lens uygulaması ile kameranıza yansıyan fotoğrafların içeriklerini görebilir ve bunlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu uygulamayı yalnızca Google Play üzerinden indirebilirsiniz.

GOOGLE LENS İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

GİPHY Dünyası

GİPHY World artırılmış gerçeklik uygulaması, kullanıcıların en sevdikleri sahneleri başkalarıyla paylaşmalarına olanak tanıyan AR videolarının keyfini çıkarmanın eğlenceli bir yoludur. Bu uygulama aynı zamanda “daha fazla gif” ve etiket paketleri bir kütüphane bulunuyor. Uygulama içi satın alımları içermez. Uygulama ayrıca kullanıcıların video kaydetmelerine ve daha sonra kullanmak üzere sahneleri kaydetmelerine olanak tanır. GİPHY World Ar’yi kullanmaya başlamak için uygulamayı Google Play Store’dan indirmeniz yeterlidir.

Artırılmış Gerçeklik GİPHY Dünyası Nedir?

Artırılmış Gerçeklik GİPHY Dünyası uygulaması, kullanıcıların sanal alanlarında gıf’leri deneyimlemelerine izin vermek için 3D çıkartmalar kullanır. Kullanımı basit ve sezgiseldir. Kullanıcılar bir gıf koleksiyonuna göz atabilir, sanal alanlarına çıkartmalar ekleyebilir ve gıf’leri yeni bir şekilde deneyimleyebilir. Çıkartma ekledikten sonra, kullanıcılar deneyimlerini arkadaşlarıyla ve aileleriyle paylaşabilir veya başkalarıyla paylaşmak için video kaydedebilir. Ardından, bağlantısı olan herkes özelleştirilmiş gıf’lerini keşfedebilir.

GİPHY Dünyası İndirme Linki

Bu uygulamanın en güzel özelliği de metinleri çevirme yeteneğidir. Örneğin, başka bir dildeyseniz ve bir konuşmayı veya konuşmayı çevirmek istiyorsanız, GİPHY World bunu yapmanıza ve metni çeşitli dillere çevirmenize olanak tanır. Ayrıca, uygulamanın popülerliğini daha da artıracak olan uygulamayı kullanarak fotoğraflarınızı sosyal medyaya da paylaşabilirsiniz. Ancak GİPHY World’ü kullanmaya başlamadan önce internet bağlantınız olduğundan emin olmayı unutmayın. GİPHY Dünyası İndirme Linki;

GİPHY DÜNYASI İNDİRMEK  İÇİN TIKLAYINIZ.

Smash Tanks

Smash Tanks bir artırılmış gerçeklik oyunudur. Kullanıcılar tarafından oldukça keyifli olduğu söylenen oyunda eviniz adeta bir savaş alanına dönebilir. Birçok kişi ile toplu olarak oynayabileceğiniz gibi tek başınıza da oynayabilirsiniz.

 Artırılmış Gerçeklik Holo

En İyi Artırılmış Gerçeklik Uygulamalarından biri olan Holo, iPhone için mevcut en iyi artırılmış gerçeklik uygulamalarından biridir. Bu uygulama, hologramlarınızın sahnenin bir parçasıymış gibi görünmesini sağlamak için 3D modeller ve animasyonlar kullanır. Örneğin, Spider-Man ile fotoğraf çekiyorsanız, görüntüdeki karakteri kontrol etmek için joystick’i kullanabilirsiniz. Holo, bir sahnede birden fazla karakter dağıtmanıza izin verirken, Google’ın AR etiketleri bir karakter yerleştirmenize izin verir. Ayrıca, Holo’nun diğer AR uygulamalarının çoğundan daha az doku pikselleşmesi vardır.

Google’ın AR Deneyleri projesi ayrıca Holo’nun ücretsiz bir sürümünü de sunuyor. Bu uygulama, nerede olduğunuzu izlemek ve etrafınızdakileri görüntülemek için telefonunuzdaki kamerayı kullanır. Ortamı kalibre ettikten sonra çizmeye başlayabilirsiniz. İşin bittiğinde, işine hayran kalabilirsin. Tek bir iPhone kullanarak iki oyunculu oyunlar da oynayabilirsiniz, bu da cihazı dolaşma ihtiyacını ortadan kaldırır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ