Bedava İnternet

En İyi WiFi İnternet Hizmeti Veren Firmalar 2022

En İyi WiFi İnternet Hizmeti Veren Firmalar 2022

En İyi WiFi İnternet Hizmeti Veren Firmalar 2022 Türkiye’nin en iyi internet sağlayıcıları kullanıcı oyları ve sağladıkları internet hızlarına göre 2022 yılında yeniden belirlendi. En büyük internet sağlayıcı firmalar üzerinden yapılan oylamada, farklı firmaların anket sonuçlarından yararlanıldı. En iyi Wifi internet hizmeti veren firmalar arasından yapılan değerlendirme sonuçlarının yer aldığı yazımızda, hangi internet sağlayıcısının müşterilerine kaç Mbps bağlantı hızı sunduğunu sizler için derledik.

TÜRKİYE’NİN EN İYİ İNTERNET SERVİS SAĞLAYICILARI 2022 GÜNCEL LİSTESİ

Türkiye’de en iyi internet hizmeti veren firmalar internet hızlarına göre Netflix tarafından yapılan ankete göre belirlendi. Eviniz için tercih edebileceğiniz en iyi internet servis sağlayıcı firmalar 2022 listesi şu şekildedir:

 • TurkNet: 3,30 Mbps
 • Turkcell Superonline: 3,27 Mbps
 • Vodafone: 3,24 Mbps
 • Türksat KabloNet: 3,12 Mbps
 • D-Smart: 2,70 Mb / sn
 • Türk Telekom: 2,33 Mbps

2022 EN İYİ EVDE İNTERNET SAĞLAYICISI HANGİSİ?

Evde en iyi internet sağlayıcısı firmalar ortalama internet hızı yanında fiyat ve diğer paket avantajlarına göre değerlendirildi. Avantajlarına göre en iyi WiFi hizmeti veren firmaları sizler için irdeledik.

TurkNet Evde İnternet Avantajları

turknet-tavsiye

TurkNet’in avantajları hız ve fiyat yönünde kendisini gösteriyor. Bulunduğunuz bölgede altyapısı olması halinde TürkNet evde interneti tercih etmek, size şu artıları sunuyor:

 • Yüksek internet hızı (3,30 Mbps)
 • Taahhüt vermeden kullanım
 • Düşük fiyat
 • Güvenilirlik

Bölgemde İnternet Var Mı? Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell Superonline İnternet Alt Yapı Sorgulama 2022

Turkcell Superonline Evde İnternet Avantajları

turkcell-superonline-oneri

Turkcell Superonline artıları kısmen TurkNet’in gerisinde yer alıyor. Fiber internet için kendi altyapısını kullanan Turkcell Superonline, ADSL müşterilerine Türk Telekom altyapısı üzerinden hizmet veriyor. Turkcell Superonline tarafından sağlanan internet bağlantı hızı 3,27 Mbps ortalama ile tatmin edici sonuçlar veriyor. Evde internet için Turkcell Superonline internet paketlerini tercih etmeniz halinde sizi bekleyen paket özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Yüksek internet hızı (3,27 Mbps)
 • Taahhütlü kullanım (24 ay)
 • Ortalama üstü fiyat

Vodafone Evde İnternet Avantajları

vodafone-evde-internet-yorumlari

Vodafone evde internetin artıları nispeten düşük seyrediyor. Ortalama 3,24 Mbps internet hızı vadeden şirket, kısıtlı fiber internet altyapısına sahiptir. ADSL altyapısı için Vodafone, Türk Telekom’dan destek almaktadır. Nispeten düşük fiyatlarla paket seçeneklerine sahip olan Vodafone’da, 24 ay taahhüt vermek gerekiyor. İlk 1 aylık süre zarfında memnun kalmamanız halinde ise ücretsiz cayma hakkınızı kullanabilirsiniz.

Türksat KabloNET Evde İnternet Avantajları

turksat-yorum

Türksat’ın artıları rakiplerine göre daha ucuz ve hızlı internet sunabilmesidir. Güvenilir bir şirket tarafından sunulan Türksat internette 24 aylık taahhüt verilmesi zorunludur. Kullanıcılarının internet kullanımından memnun olduğu şirkette ortalama internet hızı 3,12 Mbpss’dir.

D-Smart Evde İnternet Avantajları

d-smart-tavsiye

D-Smart’ın artısı sunduğu 2,70 Mbps ortalama internet hızıdır. 24 ay taahhütle yararlanılabilen D-Smart internette fiyatlar ortalamalara yakın seyreder. Fiber ve ADSL internet için abonelik yapılabilen D-Smart, ADSL hizmette Türk Telekom altyapısını kullanır.

Türk Telekom Evde İnternet Avantajları

turk-telekom-oneri

Türk Telekom’un artıları en yaygın altyapıya sahip olması olarak özetlenebilir. Taahhütlü ve rakiplerine nazaran nispeten yüksek fiyatlarda internet hizmeti veren Türk Telekom, ortalama 2,33 Mbps internet hızına sahiptir. Fiber ve ADSL internet servisi veren firma, kendi altyapısını kullanır. En iyi WiFi internet hizmeti veren firmalar arasında yer alan firma, abonelik açısından da rakiplerinin önünde yer almaktadır. Sektörün en çok tercih edilen ismi olmaya devam etmektedir.

EVDE İNTERNET SAĞLAYICISI YORUM VE TAVSİYELERİ 2022

Evde internet sağlayıcılarına yapılan yorumlar alınan hizmetten duyulan memnuniyeti ölçmek adına önemli ipuçları sunmaktadır. Pek çok kullanıcı memnun kalmamasına karşın internet sağlayıcısını değiştirmemekte ısrarcıdır. Şirketlerin bazılarının yaygın altyapıya sahip olmaması da kullanıcıların memnun olmasalar bile aynı internet sağlayıcısında kalmasına yol açmaktadır. Bölgeniz de bulunan internet alt yapı sorgulama için yazımızı inceleyebilirsiniz. En iyi WiFi internet hizmeti veren firmalar için yapılan yorumlar ve tavsiyelere göre 2022 yılının güncel listesi şu şekildedir:

 • Netspeed: Türk Telekom altyapısını kullanarak ADLS ve Fiber internet sunan firma, fiyat performans olarak kullanıcılardan geçer not almaktadır.
 • Milenicom: Türk Telekom altyapısı ile hizmet veren firma, hizmet kalitesi ve fiyat açısından müşteri memnuniyeti kazanmaktadır.
 • TurkNet: Kendine ait fiber altyapıya sahip olan TurkNet, ADSL altyapısı için Türk Telekom’dan destek almaktadır. Yüksek hızda interneti uygun fiyata ve taahhüt istemeden sunması sebebi ile kullanıcılarının tamamından tam puan almaktadır.
 • Turkcell Superonline: Kendi fiber altyapısı ile verdiği hizmette sunduğu yüksek internet hızı ile beğeni toplayan Turkcell Superonline, yüksek paket fiyatı ve taahhüt zorunluluğu sebebi ile kullanıcılardan eksi puan almaktadır.
 • Vodafone: Kısıtlı fiber altyapısı ve ADSL’de Türk Telekom altyapısını kullanması sebebi ile rakiplerine göre daha az tavsiye edilmektedir.
 • D-Smart: Nispeten düşük fiyatı ve ortalama üst internet hızı sebebi ile beğenilen D-Smart, taahhüt zorunluluğu sebebi ile düşük puan almaktadır.
 • Türk Telekom: Tamamen kendi altyapısı ile hizmet veren Türk Telekom, en çok aboneye sahip olan internet sağlayıcısıdır. İnternet hızı ve yüksek paket fiyatı sebebi ile eleştiri almaktadır.
 • Türksat KabloNet: Düşük paket fiyatı ve güvenilir şirket profili sebebi ile kullanıcılarından tam puan almayı başaran Türksat, taahhüt zorunluluğu ve altyapı konusunda kısıtlı desteği nedeni ile abone sayısında geride kalmaktadır. Mevcut müşterisini koruma alanında ise en başarılı internet sağlayıcısı firmalar arasında yerini alır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Yahya bilen dedi ki:

  Yıllardır turktelekom internetini kullanıyorum. Biktim ve usandım. Gelecek sefere türk neti alaçam.

BİR YORUM YAZ