Bedava İnternet

En Popüler Yapay Zeka Programlama Dilleri 2022

En Popüler Yapay Zeka Programlama Dilleri 2022

En Popüler Yapay Zeka Programlama Dilleri çok sayıda kullanım örneği ve fırsatla, Yapay Zeka Programlama işletmelere başarılı bir şekilde nüfuz etti. Bununla birlikte, Yapay Zekanın kapsamı, sırada ne olduğuna kıyasla küçük bir yüzdeye tanık olduğumuza işaret ediyor. Peki, Yapay Zekanın tüm faydalarını elde etmenin prosedürü ne olabilir? Yapay Zeka projeleri için en iyi programlama dilini seçmek çok yardımcı olacaktır.

En Popüler Yapay Zeka Programlama Dilleri

En Popüler Yapay Zeka Programlama Dilleri;

Python

En Popüler Yapay Zeka Programlama Dilleri nin ilki Python’dur. Python’u şu anda diğer tüm dillerin öncüsü olarak düşünebilirsiniz. Bu çığır açan popülerliğin nedeni Python’da kullanılan basit sözdizimidir. Ayrıca, basit sözdizimi, çekirdek yapıyı planlamak için çok daha fazla zaman harcamanıza izin verecektir, bu nedenle Python, Makine Öğrenimi süreçleri için ideal bir seçimdir.

Kullanıma hazır kitaplıklar, nesne yönelimli programlama, kolay test etme ve daha hızlı geliştirme ile Python, özelleştirilmiş yapay zeka çözümleri için başvuracağınız dildir. En iyi yanı, Python’un daha fazla rahatlık için JAVA gibi diğer dillerle kolayca entegre edilebilmesidir. Python’u Yapay Zeka projeleri için en iyi programlama dili yapan şey basitlik ve büyük bir açık kaynak topluluk desteğidir.

LISP

Şimdi, AI’dan tanık olduklarımızın büyük kredisi LISP’e gidiyor. AI süreçleri için kullanılan en eski dil ve genel olarak en eski ikinci dildir. LISP, genişletilmiş düşünceleri gerçeğe dönüştürme kapsamıyla her zaman yapay zekada lider şirketler için bir araç olarak görülmüştür. Dil, hassasiyete dikkat ederek kendisini diğer AI dillerinden ayırır.

Bununla birlikte, sayısız kusurları nedeniyle LISP dilinin kullanımı daha aşağı yönlüdür. Dil, harikalar yaratmasıyla ünlüdür ve hala mantıksal çözümler için kullanılmaktadır, bu da onu listeye sokar.

R

Programlamada istatistiksel süreçleri düşündüğünüzde, R kesinlikle aklınıza gelecektir. Programlama dilinin yüksek verimliliği, onu listedeki diğerlerinden ayırır. R’nin genel yeteneklerinden daha fazlası, genişletilmiş paketler dikkate alınması gerekenlerdir. Gmodels, RODBC, OneR ve Tm gibi paketler, Makine Öğrenimi süreçleri için büyük destek sağlar.

Bu paketler çok çeşitli kitaplıklarla birleştiğinde, R programlama dilinin yetenekleri yeni zirvelere ulaşır. Programlama dili, karmaşık sorunları çözme yeteneği nedeniyle en iyi AI şirketleri tarafından tercih edilir.

Giriş

Prolog sizi tamamen mantıkla tasarlanmış ayrı bir dünyayla tanıştırıyor. Mantıkta Programlamanın kısaltması olan Prolog, bir yapay zeka çözümüne yaklaşmanın alışılmadık bir yoluna sahiptir. Prolog, sizin tarafınızdan üç önemli faktör, kurallar, gerçekler ve istenen sonuç gerektirir. Tüm bu gereksinimleri sağladığınızda, programlama dili bu üçü arasındaki bağlantıyı çözecek ve bir yapay zeka çözümü tasarlayacaktır.

Gerçekten de, yapay zeka destekli bir cihaz tasarlamanın benzersiz bir yolu, ancak esnek ve şaşırtıcı bir şekilde güçlü. Geri izleme ve veri yapılandırma söz konusu olduğunda bu programlama dilinin verimliliği oldukça yüksektir.

C++

AI programlama diliniz olarak C++ kullanmanın en büyük avantajlarından biri işlem hızıdır. Yapay zeka süreçlerini düşündüğünüzde, verimli bir şekilde çalışacak karmaşık otomatik çözümlerden bahsediyorsunuz. Ve C++ bu açıdan sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Ancak, C++ yapay zekada lider Şirketler için tercih edilen bir dil değildir. Bunun nedeni, karmaşık sözdizimi ve sınırlı kitaplık yelpazesidir.

Bu, C++’ın çok çeşitli şirketleri cezbetmek için bir başka önemli özelliği olan maliyet verimliliğine sahip olduğu yerdir. C++, diğer AI programlama dilleriyle karşılaştırıldığında, gereksinimlerinize uyacak uygun maliyetli bir AI çözümü sağlayacaktır. Bunun dışında bilgisayarla görmenin yaygın olarak kullanılan açık kaynak kodlu kitaplıklarından biri olan OpenCV için C++ kullanabiliriz.

JavaScript

Çok yönlülük söz konusu olduğunda, JavaScript kesinlikle Java’nın önüne geçecektir. Yukarıdaki ifadeyi destekleyen sürekli gelişmeler, çoklu etki alanı büyümesi, arka uç kullanımı, kullanım kolaylığı, verimlilik vb. Bunun dışında, derin öğrenme için yaygın olarak kullanılan bir çerçeve olan TenserFlow, JavaScript ile yuvasını bulur. JS, Java tarafından kazanılan popülariteden yoksun olsa da, kararlılık kesinlikle onun lehine çalışıyor.

Java

JAVA, muhtemelen farklı süreçler için dünya çapında en çok kullanılan dildir. JAVA programlama dilini kullanmanın en iyi yararı Sanal Makine Teknolojisinin varlığıdır. JVM ne yapar? Java Sanal Makinesi, uygulama sürecini kolaylaştırır, bu da programı tekrar tekrar derlemek için zaman ve enerji tasarrufu sağlar.

Tek yapmanız gereken programı yazıp tek bir platformda derlemek ve program diğer platformlarda uygulanmaya hazır. Yapay Zeka süreçleri için JAVA kullanmanın büyük bir dezavantajı, diğerlerinden çok daha düşük olan işlem hızıdır.

Haskell

Yapay Zeka süreçleri için kullanılan en güvenli programlama dillerinden biri olan Haskell’de hatalara yer yoktur. Programlama dili, derleme işlemi sırasında ve hatta ondan önce hataları çözmesiyle ünlüdür. Yerleşik bellek ve kodun yeniden kullanılabilirliği gibi özellikler, süreci planlamak için ayrılan süreyi artırır. Haskell’in kendini Yapay Zeka projeleri için diğer en iyi programlama dillerinin arkasında bulduğu bir yön, küçük bir topluluktur.

Haskell pek çok programcı tarafından kullanılmamaktadır, bu nedenle hala keşfedilmemiştir ve henüz kanatlarını genişletmemiştir.

Julia

Rakamlarla konuşmak ister misin? Julia ihtiyacınızı karşılayacak! Programlama dili, sayısal analiz için iyi bilinmektedir. Julia’nın en iyi özelliği, dili kelimenin tam anlamıyla herhangi bir işlem için kullanmanıza izin veren dinamik tip sistemidir. Diğer özellikler, yerleşik paket yöneticisi, makro programlama yetenekleri, çoklu sevk desteği ve C işlevlerine uygunluğu içerir.

 

Yukarıda tartışılan tüm diller, En Popüler Yapay Zeka Programlama Dilleridir. Temel bir proje anlayışıyla, en uygun dili kolayca seçebilir ve şirketinizin üretkenliğini artırabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ