Bedava İnternet

Facebook Hesabıma Birinin Girdiğini Nasıl Anlarım?

Facebook Hesabıma Birinin Girdiğini Nasıl Anlarım?

Facebook Hesabıma Birinin Girdiğini Nasıl Anlarım? Birinin Facebook hesabınıza erişip erişmediğini nasıl anlarsınız? İşte kontrol etmenin üç yolu.

Facebook size şifrenizi sıfırlamak için kullanabileceğiniz özel bir bağlantıya sahip bir güvenlik e-postası gönderecektir. Facebook ayrıca, kendinizi tanımlamanızı ve ayarlarınızdaki harici hesapları kurtarmanızı isteyecektir. Hesabınızı kimin hacklediğinden emin değilseniz, Facebook’u Yardım Merkezi aracılığıyla bilgilendirebilirsiniz.

Facebook Hesabınızı Düzenli Olarak Kontrol Edin

Facebook hesabınızı düzenli olarak kontrol etmek alınacak en iyi önlemdir. Güvenlik uygulamalarını kullanmak bilgisayar korsanlarının sizi hedef almasını önlemeye yardımcı olur ancak hesabınızı düzenli olarak kontrol etmeniz gerekir. Güvenlik önlemlerinizin çok üst düzeyde olduğunu düşünseniz bile belirli aralıkla şifre değişikliği yapmanız gerekir.  Hiç kimsenin giremediğinden emin olmak için hesabınızı ayda en az bir kez düzenli olarak kontrol edin. Bu şekilde, bilgisayar korsanlarını herhangi bir zarar vermeden yakalayabilirsiniz.Facebook Hesabıma Birinin Girdiğini

 

Facebook Hesabına Birinin Giriş Yaptığını Anlamanın 3 Yolu

Facebook Hesabına Birinin Giriş Yaptığını Anlamanın 3 Yolu bulunmaktadır. Facebook Hesabıma Birinin Girdiğini Nasıl Anlarım sorusunun  cevabı!

Konum Geçmişi

Konum geçmişi özelliğini kontrol edin. Facebook, hesabınıza giriş yapan tüm cihazların geçmişini tutar. Bir bilgisayar korsanının hesabınıza erişimi varsa, oturum açmak ve hesabınıza erişmek için bu cihazları kullanabilir. Kendinizi bu tür bir izinsiz girişten korumak için tüm cihazlarınızın Facebook’tan çıkış yaptığından emin olun. Herhangi bir şüpheniz varsa, şifrenizi değiştirmeniz gerekir. Birisinin hesabınıza eriştiğinden şüpheleniyorsanız, şifrenizi hemen değiştirin.

İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması

Facebook hesabınızda iki faktörlü kimlik doğrulaması kullanın. Bu seçenek bir cep telefonu veya akıllı telefon gerektirir. Telefonlarından kimlik doğrulama kodu almak için önceden seçilmiş bir arkadaş seçebilirsiniz. Bu özelliği Facebook ayarlarınızda Güvenlik ve Giriş bölümüne gidip İki Faktörlü Kimlik Doğrulama’ya tıklayarak etkinleştirebilirsiniz. İki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirdikten sonra tüm tarayıcılarınızdan çıkış yaptığınızdan emin olun.

Sık Sık Hesaba Giriş Yapılması

Hesabınıza sık sık giriş yapmak, izinsiz girişin kesin bir işaretidir. Tarihteki günlük kontrol-bakın yardım eder misin cihazlar zaman zaman günlük olan. Birisinin sizinle aynı cihazı uzun süredir kullandığını fark ederseniz, şifrenizi değiştirme zamanı gelmiştir. Şüpheli etkinlik birkaç gün devam ederse, büyük olasılıkla saldırıya uğramışsınızdır.

Facebook Hesabıma Birinin Girdiğini Nasıl Anlarım?

Facebook Hesabıma Birinin Girdiğini Nasıl Anlarım  sorusunun bir diğer cevabı da profilinize bakmaktır. Çoğu zaman, bilgisayar korsanı şifrenizi değiştirecek ve sizi kilitleyerek verilerinizi manipüle etmesi için daha fazla zaman tanıyacaktır. Bir şifre üreticisi veya şifre yöneticisi kullanmak, hesabınızı güvende tutmanın başka harika bir yoludur. Ama unutmayın eğer hesap şifreni  bilmiyorsan, saldırıya uğrayan tek kişi sen değilsin.

Hesabına giriş yapılması yani Hacking olarak adlandırılan Hesap Hacklenmesi; sosyal medyada, özellikle Facebook’ta büyük bir endişe kaynağıdır. Bu popüler sosyal ağ, gevşek güvenlik politikalarıyla ünlüdür, bu nedenle çok sayıda hack girişimi olması doğaldır. Örneğin, son Cambridge Analytica skandalı, Facebook’un yarım milyardan fazla insanın kişisel bilgilerini açığa çıkararak istismar ettiği güvenlik açığını ortaya çıkardı. Ancak bu son ihlale rağmen Facebook henüz etkilenenlerle iletişim kurmadı.  Bu nedenle hesabınızı kullanırken oldukça dikkatli olun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ