Bedava İnternet

Gmail Şifremi Unuttum, Gmail Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

 • 01 Temmuz 2021
 • 1.165 kez görüntülendi.
Gmail Şifremi Unuttum, Gmail Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?
Gmail Şifremi Unuttum, Gmail Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır? Dünya genelinde en fazla kullanıcıya sahip e-mail servisi hiç kuşkusuz olarak Gmail‘dir. Servis ile alakalı karşımıza çıkan temel sorunlardan biri ise Gmail şifremi unuttum sorunudur. Bu yazımızda Gmail şifre öğrenme, Gmail şifre değiştirme nasıl yapılır ve bunlara benzer birçok sorunun yanıtını bulabilirsiniz.
Gmail Şifremi Unuttum, Gmail Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?
Android telefonların kullanımının artması ile beraber paralel doğrultuda Gmail kullanıcı sayısı da artmıştır. Bunun temel sebebi telefon içerisindeki işlemlerin Google servisleri üzerinden yapılmasıdır. Bu durum da ister istemez kullanıcıyı Gmail hesabı açmaya yönlendirir. Gmail sadece Android cihazlarda değil iPhone cihazlarda da sıklıkla kullanılan bir e-posta servisidir. Bu sebeple Gmail şifremi unuttum telefon kullanıcılarının genelinin yaşadığı bir problem haline gelir.
Yazımızda direk olarak Gmail şifremi unuttum telefon numarası değişti ne yapmalıyım sorusunun cevabını alacaksınız. Kullandığını her bir cihaz için farklı yöntemler sunacağız. Bu yöntemler ile birlikte Gmail şifre öğrenme ve Gmail şifre değiştirme nasıl yapılır detaylı şekilde öğrenebileceksiniz. Bunların yanı sıra Google servisi olan Google Password ile şifre öğrenme hakında da detaylı bilgiler vereceğiz.

Evet yukarıda konu ile alakalı ipucu bilgileri verdik. şimdi gelelim Gmail Şifremi unuttum ne yapmalıyım sorusunun cevabına. Şifre unuttuğunuz senaryolardaki ilk kullanabileceğiniz yöntem Gmail Şifre değiştirme işlemidir. Bu yöntem ile beraber hızlıca eski şifrenize gerek kalmadan yeni şifrenizi belirleyebilir, Gmail hesabınıza tekrar ulaşabilirsiniz. Gelin hep birlikte Gmail Şifre değiştirme nasıl yapılır öğrenelim.

Gmail Şifremi Unuttum Bilgisayar, Ne Yapılmalı

Bilgisayardan Gmail şifre değiştirme işlemi için aşağıdaki adımları takip edin:

 • İlk olarak BURADAN Gmail şifre sıfırlama ekranına gidin.
 • Gittiğiniz ekranda şifre değiştirme yapmak istediğiniz hesabı girin.
 • Hesabı girdikten sonra hesap için verdiğiniz kurtarma e-posta adresini yazın.
 • Kurtarma Gmail hesabına giriş yapın ve gelen mail’lleri kontrol edin.
 • Eğer mail normal olarak görünmüyor ise Spam ve Toplu Posta klasörlerinizi kontrol edin.
 • Gelen bağlantıya tıklayarak şifre değiştirme ekranına gidin.

Gmail Şifremi Unuttum Android, Ne Yapılmalı

Android Gmail şifre değiştirme işlemi için aşağıdaki adımları takip edin:

 • Android telefon veya tablet içerisindeki Ayarlar uygulamasına gidin.
 • Ayarlar uygulamasından Google -> Google Hesabınızı yönetin kısmına gidin.
 • Açılan ekranda üst kısımdaki  Güvenlik‘e dokunun.
 • “Google’da oturum açma” yazan kısmın altındaki  Şifre seçeneğine tıklayın.
 • Yeni Gmail şifrenizi girin ve Şifreyi Değiştir butonuna tıklayın.

Gmail Şifremi Unuttum iPhone, Ne Yapılmalı

iPhone Gmail şifre değiştirme işlemi için aşağıdaki adımları takip edin:

 • iPhone veya iPad cihazınızda bulunan Gmail uygulamasını başlatın.
 • Sağ üstte bulunan profil kısmına tıklayın ve oradan Google Hesabınızı yönetin kısmına dokunun.
 • Gelen ekranda ilk önce yukarıda bulunan Kişisel Bilgiler menüsüne gidin.
 • Açılan ekranda profil bölümünde yer alan Şifre‘ye dokunun.
 • Yeni Gmail şifrenizi girin ve Şifreyi Değiştir butonuna tıklayın.

Gmail Şifresi Öğrenme

Gmail Şifremi Unuttum, Gmail Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Eğer Gmail şifremi unuttum giriş yapamıyorum diyorsanız yukarıdaki yöntemleri hiç uygulamadan direkt olarak şifrenizi de öğrenebilirsiniz. Bunun için kullanacağımız yöntem ise Google Passwords. Google Chrome ve Google cihazlar için şifre depolama arayüzüdür. Kullandığınız kullanıcı adı ve şifrelerin birçoğu burada depolanmaktadır. Siz de Gmail şifresi öğrenme için Google Passwords’ü kullanabilirsiniz. Google Passwords uygulamasına BURADAN gidebilirsiniz.

Sorulan sorulardan biri de gmail şifremi unuttum telefon numarası işe yarar mı sorusu. Eğer Gmail hesabınızı telefon numaranız ile eşleştirdiyseniz kolayca hesabınızın şifresini değiştirme mümkün. Bunun için tek yapmanız gereken telefon numaranızı girmek ve gelen SMS içerisindeki onay kodunu ilgili yere yazmak. Bu işlemin ardından direkt olarak Gmail Şifre değiştirme ekranına gidersiniz.

Android telefon sahibi iseniz size önerimizi telefonunuzu Gmail hesabınız ile eşleştirmektir. Bu sayede Gmail hesabınızı üzerinden işlem yaparken telefondan onay vererek giriş sağlayabilirsiniz. Bu yöntem uzak bilgisayarlardan gmail hesabınıza erişmek isteyenleri de engelleyecektir. Gmail hesap onayı verirken veya mail kontrolü yaparken tek yapmanız gerken telefonunuza pin girmek veya parmak izi okuyucusuna onay vermek olacaktır.

Gmail Şifre Sıfırlama

Gmail Şifremi Unuttum, Gmail Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Gmail şifre sıfırlama işlemi Gmail şifresi değiştirme işlemi ile aynıdır. Tek farkı, sıfırlama işleminde hesap kurtarma ana odak olduğu için eski şifreniz talep edilmez. Son kullandığınız şifreler, telefon numarası, kurtarma e-posta adresi gibi bilgilere ihtiyaç duyulur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ