Bedava İnternet

Hipernet Ve Fibernet Arasındaki Fark Nedir 2022

  • 20 Nisan 2022
  • 1.277 kez görüntülendi.
Hipernet Ve Fibernet Arasındaki Fark Nedir 2022

Hipernet Ve Fibernet Arasındaki Fark Nedir , TTNET Fibernet paketleri nelerdir? Bu içeriğimizde sizlere Hipernet Ve Fibernet Arasındaki Fark Nedir bundan bahsedeceğiz ve Fibernet ve Hipernet hakkında aklınıza takıla her soruyu olabildiğince cevaplayacağız.

Fibernet Nedir?

Fibernet Nedir ,Fibernet bir saniyede 940 Mbps hız yapan geniş bantlı olan bağlantı türüdür. Çevirmeli ağdan ve kablodan daha büyük ve daha hızlı veriyi bir tek hatta taşıyabilmektedir. Fibernet ile birçok kullanıcı aynı anda birçok cihazla internet rahatlıkla bağlanabilmektedir.

Fibernet ile yüksek hızlı verileri sağlamak için fiber optik kablo ağları kullanılmaktadır. Fiber optik kablolar, cam fiberlerden oluşmaktadır.

Hipernet Ve Fibernet Arasındaki Fark Nedir

 

Fibernetin Özellikleri

Fiber optik internet sağlayıcıları daha az sinyal kaybına ve on kat daha fazla bant genişliğine sahiptir bu nedenle birden fazla cihaza bağlanıldığında internet hızında düşüş yaşanmamaktadır.

  • Fiber optik internet hızı, aşırı yüklenmede yavaşlamamaktadır.
  • Fiber optikler, daha fazla veriyi ve daha fazla kullanıcıyı, daha yüksek hızlarda işleyebilmektedir.

Fiber İnternet Hızı Ne Kadardır?

Fibernet internet hızı 1.000 Mbps’dır.

Fiber İnternette Hangi Kablolar Kullanılır?

Fiber İnternette Hangi Kablolar Kullanılır; Fiber internet kabloları zorlu hava koşullarına dayanaklı kablolardır. Bu nedenle şiddetli hava koşullarında internet kesintileri çok olmamaktadır. Fibernette Fiber Optik Kablolar kullanılmaktadır. bu kablolar ışık hızının ortalama %70’i kadar hızlı veri gönderebilmektedir.

Hipernet Nedir?

Hipernet, evinize kadar fiber altyapı ile gelen, 100 Mbps’ye kadar hızlı internet hizmetidir. İnternetin evlere bakır kablolarla iletilmesine hipernet adı verilmektedir.

Türk Telekom HiperNet Nedir?

Türk Telekom HiperNet Nedir ; Hipernet Türk Telekom’un Very High Speed Digital Subscriber Line (VDSL) hizmetidir.

Hipernet Ve Fibernet Arasındaki Fark Nedir

Hipernet Ve Fibernet Arasındaki Fark Nedir sorusuna yanıt arıyorsanız doğru adrestesiniz. Hipernet Ve Fibernet Arasındaki Fark Nedir sorusunu cevaplamadan önce Fibernet nedir bundan bahsedelim: Fiber altyapı üstünden veri iletişimi gerçekleştiren TTNET’in hızlı fiber paketleridir. Hipernet ise; daha kaliteli bir görüntü, daha yüksek ses ve veriyi aynı anda gerçekleştiren, güvenli ve hızlı lan sabit modem teknolojisidir.

Fibernet evinizin içerisine kadar gelerek, fiber dönüştürücü aracılığı ile RJ45 olarak Router (yönlendirici: birden fazla bilgisayarı, sunucuyu veya ağı birbirine bağlayarak aralarında haberleşme olmasını sağlayan donanımsal cihazlardır.) cihazına bağlanmaktadır.

Hipernet mahallenizdeki saha dolabına kadar gelmektedir.

  • Hipernet ile Fibernet Arasındaki Fark ; fiberin saha dolabına kadar gidip, saha dolabından evlere bakır kablo ile iletilmesine hipernet denilmiştir.
  • Hipernet ile Fibernet Arasındaki Fark ; Fibernetin döşemesi bina içine kadar fiber optik kablo ile yapılmaktadır. Hipernet döşemesi ise Fiber kablo ucundan eve kadar bakır kablo ile devam eden bir sistemdir. Hipernet ile Fibernet Arasındaki Fark aslında tam olarak görüldüğü gibi internetin veriliş şeklidir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ