Bedava İnternet

İkinci El Telefon Almak | Yenilenmiş Telefon Nedir?

  • 16 Ağustos 2021
  • 1.612 kez görüntülendi.
İkinci El Telefon Almak | Yenilenmiş Telefon Nedir?

İkinci El Telefon Almak | Yenilenmiş Telefon Nedir? Günden güne telefon fiyatlarının artması ile beraber piyasada yeni arayışlar baş gösteriyor. Bunların başında gelen ise ikinci el telefon almak. Bu yoldan daha temkinli bir yola gitmek isteyenler ise yenilenmiş telefon üzerine yoğunlaşıyor. Bu yazımızda ikinci el telefon alınır mı konusuna değinirken yenilenmiş telefon yorumları da yapacağız.

Bildiğiniz gibi ikinci el telefon piyasası hem sokakta hem de internet üzerinde oldukça geniştir. Bir telefon bayisi günde 5 tane sıfır telefon satıyor ise 10 tane de ikinci el telefon satmaktadır. Değerli olması sebebi ile de yatırım işlevi de görmektedir. Tüm teknolojik aletler arasında en fazla ticareti dönen cihaz da bu sebeple telefonlardır.

İkinci el telefon alım satım işlemleri ülkemizde oldukça yaygındır. Birçok Telekomünikasyon bayisi 0 telefondan daha çok ikinci el telefon barındırır. Bu durumun en büyük etkisi de telefon teknik servisleri üzerinedir. Servislerde işlemden geçen telefonlar uygun fiyatlara alıcı bulabilmektedir. Örneğin 600 TL altı telefon 0 olarak bulunmasa da ikinci el 600 TL altı telefonlar fazlaca bulunabilir.

İkinci El Telefon Alınır mı?

İkinci El Telefon Almak | Yenilenmiş Telefon Nedir?

Öncelikle şunu belirtmek gerek ki ikinci el telefon alınır mı hakkında iki farklı görüş ön plana çıkar. Bunlardan ilki elektronik cihazların ikinci el ve garantisiz şekilde alınmasının riskli olduğu yönündedir. Bir diğer görüş ise akıllı telefon piyasasının artması sebebi ile telefonların mevcut değerlerinin çok yüksek olduğu ve ikinci ele yönelmesi yönündedir.

Eğer bize ikinci el telefon alınır mı diye soruyorsanız burada size bir soru sormalıyız:

Önemli olan maliyet mi yoksa kullandığınız aletin sağlıklı çalışması mı?

Eğer ki cevabınız her ikisi ise yazı içerisinde de bahsedeceğimiz yenilenmiş cep telefonu devreye giriyor. İlerleyen bölümlerde bu konunun detaylarını bulabilirsiniz.

İkinci El Telefon Almak için Siteler

İkinci el telefon alabileceğiniz birçok platform bulunmaktadır. Bunlar arasında en öne çıkan platformlar; Hepsiburada, Gittigidiyor, Letgo ve sahibinden.com siteleridir. Siteler arasında en güvenli olanlar Hepsiburada ve gittigidiyor olurken, sahibinden.com üzerinde bulunana güvenli e-ticaret yöntemi de en az bu iki site kadar güvenli.

Diğer bir taraftan letgo ikinci el telefon açısından daha hızlı alışverişe sebep olmakta. Satıcı yorumları, satıcının daha önceki işlemlerine dikkatli bakarsanız bu platformda da sorun yaşamadan alışveriş yapabilirsiniz. Letgo ikinci el telefon için ayrı bir menü veya yapı barındırmıyor. Uygulamanın mantığı gereği site üzerinden alışverişe izin verilmiyor bu sebeple güvenmek ve dikkatli olmak dışında pek bir çareniz yok.

İkinci el telefon Hepsiburada üzerinden de alınabilmekte. Sitenin arayüzünde direkt olarak çıkmasa da cep telefonlarını filtreleme kısmında İkinci El seçeneğini görebilirsiniz. Buradan göreceğiniz telefonlar, ikinci el olsa da yenilenmiş telefon kategorisine de gitmektedir. Gelin bir sonraki başlıkta bu yenilenmiş telefon konusuna girelim.

Yenilenmiş Telefon Ne Demek?

İkinci El Telefon Almak | Yenilenmiş Telefon Nedir?

Yenilenmiş telefon, ilk olarak Amerika üzerinde moda olmuş bir pazardır. Hatta bazı sitelerde bile yenilenmiş telefon ibaresi yerine Refurbished telefon şeklinde ibare yer alır. İki kelime de aynı ürün tipini işaret eder. Yenilenmiş telefon, cihaz üzerindeki arızaların tespit edilip tamir edildiği, kozmetik kusurların giderildiği, telefon markasının dışında kalan servislerden garanti verilen ürün tipleridir. Ülkemizde de oldukça önemli bir pazara sahiptir.

Şunu belirtmeliyiz ki ülkemizde birçok firma refurbished sertifikası ile piyasada temiz ikinci el telefon satmaktadır. Telefonlar için 6 ay ile 12 ay arası garanti verilirken bu garantilerin normal marka garantisinden pek farkı yoktur. Fiyatlarının uygun olması ve daha sonrada teknik destek de sunulması yenilenmiş telefon için ekstra bir pazar yaratmaktadır. Yenilenmiş telefon ne demek bu anlatımdan kabaca anlamışsınızdır. Peki gel gelelim bu tip telefonlar üzerine yapılan yorumlar neler?

Yenilenmiş Telefon Yorumları

İnsanlar, daha önce bilmedikleri bir pazardan alışveriş yaparken çevrelerinden fikir alırlar. Bu fikirleri gelen olarak daha önce tecrübe etmiş kişilerden almaya özen gösterirler. Bu sebeple yenilenmiş telefon yorumları da oldukça merak edilmektedir. İnternetbedava olarak yenilenmiş telefon yorumları hakkında kesin söylemlerde bulunmayacağız. Her ürün, her hizmet ve her satıcı birbirinden farklılık gösterdiği için kesin söylemlerde bulunan kişilere de itibar etmemelisiniz.

Eğer fikir arıyorsanız yenilenmiş cep telefonu hakkında sözlük sitelerinde yazılan yorumlara bakabilirsiniz. Bunun ile beraber ikinci el telefon Hepsiburada sayfasındaki ürün yorumlarına da göz gezdirebilirsiniz. İlgili sayfada yenilenmiş iPhone, yenilenmiş Xiaomi veya yenilenmiş Samsung telefonlar bulunmaktadır.

600 tl Altı Telefonlar 2022

İkinci el telefon piyasasının en büyük avantajı 600 TL altı telefonlar bulundurmasıdır. Bu bölümde en iyi 600 TL Altı Telefonlar listelenecektir

 

Blackberry Bold 9700

İkinci El Telefon Almak | Yenilenmiş Telefon Nedir?

Tuşlu telefon kategorisinde 600 TL altı bulabileceğiniz en iyi telefonlardandır. Yenilenmiş telefon Blackberry markası özelinde çok fazla bulunmasa da, bir dönemin fenomeni olan bu telefonu bulmak mümkün.

Telefon Özellikleri

Batarya: 1500 mAH
Hafıza: 256 MB
RAM: 256 MB
Ekran Boyutu: 2.4 inç
Kamera: 3.15 MP

İkinci El Samsung Galaxy J2

İkinci El Telefon Almak | Yenilenmiş Telefon Nedir?

600 TL altı alınabilecek en iyi telefon  olabilir. Gerek işlemci gücü gerek bataryası ile iyi bir performans sunar.

Telefon Özellikleri

Batarya: 2000 mAH
Hafıza: 8 GB
RAM: 1 GB
Ekran Boyutu: 4.7 inç
Kamera: 
5 MP

Yenilenmiş Samsung Galaxy S3 Mini

İkinci El Telefon Almak | Yenilenmiş Telefon Nedir?

600 TL altı alınabilecek en iyi telefonlardandır. Yenilenmiş telefon Samsung kategorisinde en fazla satanlardandır. Küçük ekranına rağmen iyi işlemci gücü sunar.

Telefon Özellikleri

Batarya: 1500 mAH
Hafıza: 8 GB
RAM: 1 GB
Ekran Boyutu: 4 inç
Kamera: 
5 MP

 

Yenilenmiş Samsung Galaxy S4 Mini

İkinci El Telefon Almak | Yenilenmiş Telefon Nedir?

Alınabilecek en iyi telefonlar arasındadır. Yenilenmiş telefon Samsung kategorisinde S3 miniden sonra en fazla satanlardan diyebiliriz. S3 Mini’ye oranla daha iyi batarya, RAM ve kamera kaliyesi sunar

Telefon Özellikleri

Batarya: 1900 mAH
Hafıza: 8 GB
RAM: 1.5 GB
Ekran Boyutu: 4.3 inç
Kamera: 
8 MP

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ