Bedava İnternet

Instagram Çalınan Hesap Geri Nasıl Alınır?

Instagram Çalınan Hesap Geri Nasıl Alınır?

Instagram Çalınan Hesap Geri Nasıl Alınır? Sosyal medya hesaplarının güvenliği sürekli olarak bir soru işareti. Kimi zaman şifresini unuttuğumuz hesaplar kim zaman 3. şahısların eline geçebilmekte. Bu gibi bir durum başınıza geldiğinde ne yapmanız gerektiği ise soru işareti. Instagram hesabım çalındı, Instagram hesabıma girişi yapamıyorum veya Instagram hesabı açılmıyor şeklinde ifade edilebilen bu durumun çözümü ne, instagram çalınan hesap şikayet etme mümkün mü? Bu yazımızda İnstagram çalınan hesap geri nasıl alınır konusunu inceleyeceğiz. Hesabınız çalındığında yapmanız gerekenleri detaylıca anlatıyor olacağız.

Instagram çalınan hesap geri nasıl alınır, instagram çalınan hesap kurtarma nasıl yapılır sorusunun cevabını bulmak birçok kişi için oldukça önemli. Özellikle kişisel hesabını kullanan veya işletme hesabı olan kişilerde bu durum daha fazla gözlemleniyor. Bu kişiler instagrama giriş yapamıyorum, instagram hesabım açılmıyor veya instagram şifremi unuttum başlıkları ile aratma yapıyor. İşte hepsi için çözüm önerisini burada vereceğimiz yöntemler ile bulabilirsiniz.

 

İnstagram Çalınan Hesap için Mail ve SMS’le Instagram Şifre Alma

Instagram Çalınan Hesap Geri Nasıl Alınır

Bu adım için uygulama üzerinde kayıtlı olan iletişim adreslerinize ulaşıyor durumda olmanız gerekir. Yapmanız gerekenler şu şekildedir:

 • Instagram Uygulamasını telefonunuzdan açın.
 • Şifre ekranında gelene Giriş yapmak için yardım al seçeneğine tıklayın.
 • Gelen ekranda kullanıcı adınızı girin ve Giriş bağlantısı gönder butonuna tıklayın.
 • Bu işlemlerin ardından direk olarak şifre değiştirme e-postası size ulaşır.

Bu noktadan sonra yapmanızın gereken e-posta içeriğinden yola çıkarak Instagram Çalınan Hesap Geri Nasıl Alınır yöntemini yapmak. Eğer kullanıcı bilgilerinizde cep telefonunuz kayıtlı ise direkt olarak SMS ile yeni şifre belirleme yapabilirsiniz. Bu sayede hızlıca Instagram hesap kurtarma yapabilirsiniz.

Instagram Çalınan Hesap Geri Kurtarma, Şifre Yenileme

Instagram Çalınan Hesap Geri Nasıl Alınır

Bu işlem hesabınızda yaşadığıonı problemi de belirleyecek bir yöntemdir. Şifre yenileme ile instagram hesabı kurtarma işlemi sonucunda İnstagram hesabım çalındı mı, sorusuna yanıt bulabilirsiniz. Şu adımları takip edin:

 • Bilgisayardan internete giriş yapın.
 • Var sayılan tarayıcınız üzerindne buraya tıklayarak Instagram sitesine gidin.
 • Gelen ekrandaki Şifreni mi unuttun kısmı ile şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Eğer hesabınızdan göndereceğiniz şifre SMS ve maillerine ulaşamıyorsanız Instagram hesabı çalınmış olabilir. Bu gibi bir durumda bir sonraki adımları dikkatli takip etmelisiniz.

Instagram Çalınan Hesap Geri Nasıl Alınır?

Diğer yöntemlere göre daha uzun olan bu yöntem şu şekildedir:

Instagram Çalınan Hesap Geri Nasıl Alınır

 • İlk olarak Instagram hesabını geri almak için cep telefonunuzdaki Instagram uygulamasını açın.
 • Gelen ekrandan giriş yapmak için yardım al kısmına gidin.
 • Girişte sorun mu yaşıyorsunuz uyarısının altındaki daha fazla yardıma mı ihtiyacın var bağlantısına gidin.Instagram Çalınan Hesap Geri Nasıl Alınır
 • Açılan ekranda kayıt e-postanızı girin.
 • E-posta girişinin ardından karşınıza sebep soran bir form gelecektir. Buradan muhakkak Hesabım başkasının eline geçti seçeneğini seçin.
 • Alt kutudan ek bilgiyi, sorun tarifini yapabilirsiniz.

Bu gönderimin ardından 3 ile 7 gün arasında size bir dönüş yapılacaktır. Bu kısımda sabırlı ve dikkatli olun. Cevap geldikten sonra instagram hesabını geri alma formu tarafınızdan doldurulmak üzere yollanır. Buradan gerekli işlemi yaparak başkasının ele geçirdiği instagram hesabınızı kolayca geri alabilirsiniz. Daha sonraki bir durum adına güçlü şifreler kullanmaya gayret gösterin.

İnstagram Çalınan Hesap Silme

Instagram hesabınız çalındı ise yapmanız gereken işlemlerden biri de hesap silmedir. İnstagram çalınan hesap silme işlemi için mail atabilirsiniz. Instagram kanalları mail üzerinden değerlendirmeler yapıp hesabınızı size geri vermekte. Bunun için yetkili bir sosyal medya danışmanı ile de çalışabilirsiniz. Bunun yanı sıra Instagram hesap silme için direk olarak buradan da hesabınızı silebilirsiniz. Bu işlem instagram çalınan hesap kapatma işlemi ile aynı görevi görmektedir.

Instagram Çalınan Hesap Şikayet

Bu işlem için Instagram sitesindeki yardım bölümüne gitmelisiniz. Sitedeki bölümden ilgili kısıma giderek şikayet talebi oluşturabilirsiniz. Bunun dışında diğer instagram kullanıcılarından sayfanızın çalındığına dair Instagram Çalınan Hesap Şikayet formu doldurmalılar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Adar dedi ki:

  Hesapim çalındı yardım edin bilgilerim paylasiliyo acil

BİR YORUM YAZ