Bedava İnternet

Instagram Canlı Yayın Para Kazanma Başladı. Tüm Detaylar

Instagram Canlı Yayın Para Kazanma Başladı. Tüm Detaylar

Instagram Canlı Yayın Para Kazanma Başladı. Tüm Detaylar ; İnternet üzerinden canlı yayın yapmak Instagram, TikTok, Youtube gibi birçok mecrada oldukça yaygın. Canlı yayın olayını bir tık öteye taşımak isteyen Instagram canlı yayın para kazanma yöntemini geçtiğimiz Mart ayında kullanıma sundu. Peki gerçekten instagram canlı yayından para kazanılyor mu? Bu sorunun cevabı ve daha fazlasını bu yazımızdan bulabilirsiniz.

Canlı yayın yaparak para kazanma yöntem aslında senelerdir var olan bir yöntem. Yaklaşık 10 senelik bir geçmişi olan bu para kazanma yöntemi ile beraber on binlerce kişiden oluşan bir sektör ortaya çıktı. Instagram da bunu fark etmiş olacak ki yeni getirdiği özellikler ile Instagram canlı yayın para kazanma özelliğini getirdi. Rozet üzerinden geliştirilen sistem ile beraber yüksek gelirler kazanmak mümkün.

Instagram Canlı Yayın Para Kazanma

Instagram Canlı Yayın Para Kazanma Başladı. Tüm Detaylar

Şimdi gelelim Canlı yayın yaparak para kazanmanın detaylarına. Öncelikle şunu belirtmek gerek ki bu özellik şu an için test aşamasında. 9 farklı ülke için sunulan bu özellik Türkiye’de de aktif durumda. Ülkemizde TikTok canlı yayın uygulamasının çok popüler hale gelmesi sebebi ile pilot ülkelerden biri olarak seçilmemiz oldukça normal gibi duruyor.

Instagram Canlı Yayından Para Kazanma

Instagram Canlı Yayın Para Kazanma Başladı. Tüm Detaylar

Instagram, kendi içerik üreticilerine yönelik açtığı Instagram Business sayfasında içerik üreticilerini daha da destekleme amacı ile iki farklı güncellemeyi duyurmuştu. Bu duyurulardan biri tahmin edeceğiniz üzer Instagram canlı yayından para kazanma iken bir diğeri ise aynı anda dört kullanıcı ile canlı yayın yapmaktı.

Yukarıda da değindiğimiz gibi dokuz farklı ülke Instagram canlı yayın yaparak para kazanma uygulaması için deneme ülkeleri olarak ilan edildi. Ülkeler alfabetik olarak şu sırada:
 • ABD,
 • Almanya,
 • Avustralya,
 • Birleşik Krallık,
 • Brezilya,
 • Fransa,
 • İspanya,
 • İtalya,
 • Meksika,
 • Türkiye.

Yukarıdaki listedeki ülkelerde bulunan 50.000’den fazla Instagram içerik üreticisi Instagram rozet ile para kazanma programı dahilinde canlı yayından para kazanabilmekte.

Rozet uygulamasına aşina olabilirsiniz. Yazının ilerleyen kısımlarında daha detaylı değineceğimiz bu uygulama, Tiktok veya Twitch’te bulunan sanal eşyalar ile para gönderme usulüne oldukça yakın. Daha detaylı olarak Instagram rozet nedir, İnstagram canlı rozetler kaç para gibi soruların cevaplarını aşağıda vereceğiz.

İnstagram Canlı Yayın Rozeti Nedir?

Instagram Canlı Yayın Para Kazanma Başladı. Tüm Detaylar

Instagram canlı yayınında bulunan izleyiciler, içerik üreticilerine destek olma amacı ile canlı yayın içerisinde rozet hediye edebiliyorlar. Her birinin gerçek para ile karşılığı bulunan rozetler, Instagram içerisinden temin edilmektedir. Ayrıca rozet hediye ederek canlı yayın içerisinde kendi isminizi ön plana çıkarta da bilirsiniz.

Instagram, canlı yayın rozet uygulaması için yaptığı açıklamada ana odaklarının Covid sürecinde yapılan yayınlardaki etkileşim ve bağış miktarlarının artışı olduğunu açıklıyor. İzleyicilerin içerik üreticilerine olan bu ilgisini, üreticiler adına daha da karlı hale getirmek adına bu rozet uygulaması geliştirilmiş. Instagram Canlı yayın para kazanma için ana odak olarak rozet kullanımı hedeflense de ilerideki yenilikler ile beraber bu durum değişe de bilir. Her şey deneme sürecinin nihayete ermesi ile beraber netleşecek.

Instagram Canlı Yayın Rozet Fiyatları

Instagram Canlı Yayın Para Kazanma Başladı. Tüm Detaylar

Instagram canlı yayın rozet satın alma şu an için mümkün değil. Özellik için şu an rozet satımı olan tek ülke Amerika gibi duruyor. Amerika’da bulunan fiyatlardan bahsetmek gerekir ise:

 • Tek Kalp Rozet fiyatı 0,99 $
 •  2’li Kalp Rozet fiyatı 1,99 $
 •  3’lü Kalp Rozet fiyatı ise 4,99 $

Instagram Canlı Yayın Para Kazanma Rozet

Rozetler üzerinden canlı yayından para kazanma uygulaması şu an için oldukça karlı. Bildiğiniz gibi Tiktok canlı yayından para kazanma için belli bir komisyonu kendine almakta. Instagram canlı yayından para kazanma için şu an böyle bir durum yok. İçerik üreticileri rozert bedellerinin tümünü kendilerine alıyorlar fakat ilerleyen dönemlerde Instagram komisyon alıyor mu, almıyor mu durumu değişiklik göstebilir.

İnstagram Rozet Satın Alma

Şunu belirtmeliyiz ki Instagram Rozet satın alma işlemi şu an için Google Play, Appstore gibi yerlerde mevcut değil. Uygulama içinden de herkese sunulmamış durumda. Test döneminden Canlı yayın rozeti satın almak istiyorsanız yapmanız gereken şey değerlendirme formu ile başvuru yapmak. Başvurunuzun kabul edilmesi halinde Instagram uygulamanız rozet için hazırlanan özel güncellemeye sahip oluyor ve rozet satın alma özelliği açılıyor. Formu Business Instagram sayfasından görebilirsiniz.

Instagram Canlı Yayın Para Kazanma Şartları

Canlı yayın platformlarının çoğunda olduğu gibi Instagram canlı yayın para kazanma için de bazı şartlar mevcut. Bu özellikler sayesinde istismar etmenin önüne geçiliyor. Instagram canlı yayın para kazanma şartları şunlardır:

 • Canlı yayın sahibi 18 yaşını doldurmuş olmalıdır.
 • Canlı yayın sahibinin en az 10.000 takipçiye sahip olması gerekir.
 • Yayın içeriğinin topluluk kurallarının ihlal etmemesi gerekir.
 • Suça özendirici içeriklerin paylaşılması, şiddet konseptli yayınlar yapılması halinde para kazanma özelliği kapatılır.
 • Pornografik ve erotik konseptli yayınlar yapılması halinde para kazanma özelliği kapatılır.

Bu yazıda Instagram canlı yayın para kazanılıyor mu, Instagram canlı yayından para kazanma nedir, nasıl yapılır gibi sorulara detaylıca cevap verdik. Daha fazlası için sitemizi takip etmeyi unutmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ