Bedava İnternet

Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alırım? Tüm Yöntemler

Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alırım? Tüm Yöntemler

Sosyal medya üzerinde sıklıkla karşılaşılan problemlerden biri de hesap hırsızlığıdır. Instagram özelinde Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alırım sorusu sık sık sorulur. İnsanlar çalınan instagram hesabı kurtarma yollarını aramaktadır. Bu yazımızda bu soruna yönelik kullanabileceğiniz çözümleri derledik. Neler yapabileceğinizi yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Instagram hesabı çalındı ise üç farklı çözüm yolu bulunur. Bunlar:

 • Instagram Çalınan Hesabı Şikayet Etme
 • Instagram Çalınan Hesabı Kapatma
 • Instagram Çalınan Hesabı Kurtarma

Hazırsanız sırası ile tüm yöntemlere girelim.

Instagram Çalınan Hesabı Şikayet Etme

Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alırım? Tüm Yöntemler

İşin en basit ama en uğraştıran yolu şikayet etmedir. Instagram hesabım çalındı nasıl şikayet ederim diyorsanız size iki farklı yol sunabiliriz. Bir yol internet üzerinden yapılırken bir diğerinde resmi mercilere başvurmanız gerekir. Aşağıdaki alt başlıklardan çalınan instagram hesabı şikayet etme hakkında detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

Instagram Yardım Merkezi Üzerinden Şikayet Etme

Hesabınızı aldığınız durumda da alamadığınız durumda da buradaki bilgilerden faydalanabilirsiniz. Instagram Yardım Merkezi üzerinde yapacağınız şikayet bildirimleri uygulamadan değil mail üzerinden yapılmaktadır. Instagram çalınan hesabı şikayet etme için mail atabileceğiniz adresler şunlardır:

Şikayet metnini yazarken İngilizce dilini kullanmalısınız. Hızlı çözüm ve Instagram’ın dil desteğinin sorunlu olması sebebi ile bunu yapmanız oldukça önemlidir.

Savcılığa Suç Duyurusunda Bulunma

Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alırım? Tüm Yöntemler

Hesap çalma işlemi bilişim suçları kapsamında değerlendirildiği için resmi mercilerde bir karşılığı bulunmaktadır. Türk Ceza Kanunu kapsamında bu tarz eylemler suç teşkil etmektedir. Eğer Instagram üzerinden bir yanıt alamadıysanız savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Kapatabilirim

Eğer çalınan instagram hesabını nasıl kapatabilirim diyorsanız doğru yerdesiniz. Bu işlem çalınan instagram hesabını kapatma linki üzerinden mümkün. Site üzerinden gerekli işlemleri yapıp kapatma nedeninizi belirterek hesabınızın silme işlemini yapabilirsiniz. Tabi bunun için hesabınıza dair bilgilerin elinizde bulunduğundan emin olmalısınız.

Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alırım

Instagram hesabım çalındı nasıl geri alırım diyorsanız bu kısımda anlatacağız. Eğer hesabınızı geri almak istiyorsanız yapmanız gereken şifrenizi yenilemektir. Hesap kurtarma işlemi şifre değiştirme dışında başka yöntem ile olmamaktadır.

Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alırım? Tüm Yöntemler

Güncel olarak çalınan instagram hesabı kurtarma 2022 yöntemleri 3 adettir. Gmail ile Instagram Şifre Değiştirme, SMS ile Instagram Şifre Değiştirme ve Instagram Hesabı Geri Alma Formu ile hesap kurtarmak mümkündür. Çalınan instagram hesabı kurtarma 2022 yollarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gmail ile Instagram Şifre Değiştirme

En fazla tercih edilen, hatta ilk yapılması gereken şey gmail ile Instagram şifre değiştirme işlemidir. Yapmanız gereken ise oldukça basit. Şu adımları izleyin:

 • Instagram uygulamasına giriş yapın.
 • Uygulama giriş ekranında en altta bulunan Giriş yapmak için yardım al yazısının üzerine tıklayın.
 • Açılan ekranda kullanıcı adı için gelen boşluğa kullanıcı adınızı girin.
 • Sonraki ekranda ise giriş bağlantısı gönder kısmına tıklayın ve gmail adresinizi seçin.
 • İşlem sonunda instagram kurtarma maili tarafınıza iletilecektir.

SMS ile Instagram Şifre Değiştirme

Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alırım? Tüm Yöntemler

En fazla tercih edilen ikinci işlem ise SMS ile Instagram şifre değiştirme işlemidir. Yapmanız gereken ise oldukça basit. Şu adımları izleyin:

 • Instagram uygulamasına giriş yapın.
 • Uygulamaya girmenin ardından en altta bulunan Giriş yapmak için yardım al yazısına tıklayın.
 • Açılan ekranda gelen boşluğa kullanıcı adınızı girin.
 • Gelen ekranda ise giriş bağlantısı gönder kısmına tıklayın ve  telefon numaranızı seçin.
 • İşlem sonunda instagram kurtarma mesajı telefonunuza iletilecektir.

Instagram Hesabı Geri Alma Formu ile Hesap Kurtarmak

Bu başlık altındaki tüm yöntemlerden daha yorucudur. Eğer hesabınız çalındı ise yapılabilecek tek Instagram hesabı geri alma yöntemi olabilir. Şu adımları takip edin:

 • İlk olarak cep telefonunuzdan Instagram uygulamasını açın.
 • Gelen ekranda alt kısımda bulunan Giriş yapmak için yardım al yazısına tıklayın.
 • Karşınıza gelen ekranda giriş yapma seçeneklerinin yanı sıra daha fazla yardıma mı ihtiyacın var? yazısının üzerine tıklayın.
 • Gelen sayfada Instagram’a kayıt olduğunuz e-mail adresini girin. Bu mail Kaydolurken kullandığın e-posta adresi kısmına yazılmalıdır.
 • Açılan ekran çeşitli işaretlemeler istenecektir. Hesabınıza göre uygun olanları ve Hesabım başkasının eline geçti seçeneğini seçin.
 • Altta bulunan kutucuğa da hesapla ilgili bilgileri veya durumu anlatacak yazılarınızı ekleyebilirsiniz.
 • Bunların ardından Gönder butonuna basın.

Bu işlemin ardından direkt olarak geri dönüş alamazsınız. Yapılacak olan instagram hesabım çalındı formu değerlendirilmesi 3 gün ile 7 gün arası sürebilir. Süreç boyunca sabırla beklemelisiniz. Eğer instagram hesabım çalındı formu için yapılacak değerlendirme olumsuz sonuçlanır ise diğer yöntemlere göz gezdirin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ