Bedava İnternet

Instagramda Çekiliş Yapmak, Çekiliş Yapma Sitesi

Instagramda Çekiliş Yapmak, Çekiliş Yapma Sitesi

Instagramda Çekiliş Yapmak, Çekiliş Yapma Sitesi Bugünkü içeriğimizde Instagram üzerinde sıklıkla karşılaşılan çekiliş konusuna değineceğiz. Instagramda çekiliş yapmak için neler gerekir, Instagram çekiliş yapma sitesi üzerinden çekiliş yapmak ve daha fazlası bu içeriğimizde olacak.

Instagram, dünya üzerinde en fazla kullanıcı ve etkileşime sahip 3 platformdan biridir. Bu durum da reklam, PR ve sosyal sorumluluk gibi projelerin bu platformda da yapılmasına yol açıyor. Reklam yapmak adına en fazla tercih edilen yöntemlerden birisi de çekiliş yapmaktır. Bugün hemen hemen tüm Instagram fenomenleri ve ünlü sayfalar en az 1 defa da olsa çekiliş yapmıştır.

Bu içeriğimizde Instagramda çekiliş yapmak ve daha fazlasına değineceğiz. İçerik sonunda neden çekiliş yapıldığını, nasıl yapıldığını detaylı şekilde öğreneceksiniz.

Instagramda Çekiliş Neden Yapılır?

Instagramda Çekiliş Yapmak, Çekiliş Yapma Sitesi

Bunun birçok sebebi olabilmektedir. Ana etken ise kullanıcı etkileşimi ve sayfa bilinirliğini artırmaktır. Bu yolu seçerek birçok paylaşı veya PR çalışmasının çok ötesinde bir fayda sağlayabilirsiniz. Birçok önemli Instagram fenomeni reklam veya kendi sayfalarının gelişimi için hala daha çekiliş yapmaktadır.

Instagramda Çekiliş Yapmak Yasak mı?

İnternet, yazılı ve görüntülü medya üzerinden yapılacak tüm çekilişlerde ana sorumlu Milli Piyango İdaresidir. Yani yasak olduğu söylenemez fakat belli mevzuatlar ile sınırlandırılmıştır. Bunun ile beraber bazı çekilişlerde izin almak gerekirken bazılarında gerek olmadan direkt çekiliş yapılabilmektedir.

Instagramda çekiliş yapma için izin almanın gerekli olmadığı durumlar:

  • Kamu kurum ve kuruluşları adına yapılan kültürel, eğitim ve sağlık alanlarında yapılan sosyal amaçlı çekilişler,
  • Yarışma usulünde olan, kişilerin bilgi ve yeteneklerine bağlı olarak yapılan veya jüri kararı ile kazananın ödüllendirildiği durumlar,
  • Çekiliş sonrası kazanılacak ödülün yasalar ile belirlenen ödül fiyat bandının altında olduğu durumlar (2020 yılında bu bedel 141.2 TL’ idi.)

 

Instagramda Çekiliş Yapmak için İzin Gerekir mi?

Instagramda Çekiliş Yapmak, Çekiliş Yapma Sitesi

Yukarıdaki şartların dışında bir çekiliş yapacak ve takipçilerinize sunacaksanız izin almanız gerekmektedir. İzin almak için ise başvuru oluşturmanız gerekir. Bunun ile beraber çekiliş izninden önce ikramiye toplam miktarının %10 fazlasındaki bedeli teminat olarak göstermeniz de gerekmektedir.

Instagramda çekiliş izni alma için şu adımları izleyin:

  • Teminat mektubu örneğinizi hazırlayın, içerisinde dilekçe, dilekçeye ek belgeler, örnek çekiliş ilanı ve metnini koyun.
  • Son belge olarak harçların yatırıldığına dair resmi makbuzunuzu ekleyin.
  • Tüm bu belgeleri el ile Milli Piyango İdaresi Bahisler ve Oyunlar Şube Müdürlüğüne teslim edebilirsiniz.
  • Eğer yakınınızda şube yok ise Milli Piyango sitesinden yapabilirsiniz.
  • Başvuru işlemi tamamlandıktan sonra denetlemeye tabi tutulur, onay durumunda ise direkt olarak işleme başlayabilirsiniz.

Instagramda Çekiliş Nasıl Yapılır?

Instagramda Çekiliş Yapmak, Çekiliş Yapma Sitesi

Instagra üzerinde çekiliş yapmak için birçok farklı adım bulunmaktadır. Sırası ile aşağıda tüm adımlara değindik.

ÇEKİLİŞİNİZİ DUYURUN

Çekiliş yapmanın ana amacı kitlenizi geliştirmektir. Bu sebeple çekilişinizin duyulması için tüm şartları zorlamalısınız. Günümüzde çekiliş yapmak için en fazla kullanılan yol büyük sayfalar üzerinden reklam vermektir. Hesabınızı büyütmek adına yüksek takipçili kişi veya sayfalar ile iletişime geçerek duyuru ilanınızı yayınlamalarını talep edebilirsiniz. Bu durum için de belirli bir ücret ödemeniz beklenir.

ÇEKİLİŞ ŞARTLARI BELİRLEYİN

Çekilişe katılmak için belirli şartlar oluşturun. Bu şartlar sayfamızı takip edin, paylaşım yapın vs. gibi olabilir. Bu sayede de etkileşiminizi artırabilirsiniz. Aksi takdirde sayfanızın etkileşim kazanma olasılığını önemli oranda düşürürsünüz. Daha önce yapılmış çekilişlere bakarak kendi ilanınız için ilham alabilirsiniz.

ÇEKİLİŞ SÜRESİNİ BELİRTİN

Bir çekilişin ciddiye alınması için başlangıç ve bitiş tarihi olması gerekir. Eğer bu tip bir belirti olmaz ise insanların güvenini kazanamayabilirsiniz. Çekiliş sonuçları için de belirli bir tarih belirlemeniz önemlidir. Instagram canlı yayın ile belirleme de bir alternatif olabilir.

ÇEKİLİŞ SİTESİ VEYA PROGRAMI İLE ÇEKİLİŞİ YAPIN

Yapacağınız çekiliş için kullanabileceğiniz program ve siteler bulunmaktadır. İnternet üzerinde birçok ücretsiz Instagram çekiliş programı yer almakta. Bunlardan yararlanabilirsiniz.

Ücretsiz Instagram Çekiliş Programı

Şu an için bilgisayarınızda veya mobil cihazlarınızda direkt olarak kullanabileceğiniz bir Instagram çekiliş programı bulunmuyor. Bunun için Instagram çekiliş yap siteleri üzerinden işlem yapmanız gerekir. Piyasadaki bilinen siteleri aşağıdaki başlıkta bulabilirsiniz.

Instagram Çekiliş Sitesi Listesi

Bu başlık altında Instagram çekiliş siteleri yer almaktadır. Siteler üzerinden yapacağınız tüm işlemler sizin sorumluluğunuzdadır. Sitelerden çekiliş yapmadan önce incelemenizi öneririz.

Bu içeriğimizde Instagramda çekiliş yapmak hakkındaki tüm detaylara değindik. Konu hakkındaki soru, görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizler ile paylaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ