Bedava İnternet

Instagramda Son Görülme Nasıl Kapatılır? 2022

Instagramda Son Görülme Nasıl Kapatılır? 2022

Instagramda Son Görülme Nasıl Kapatılır? Instagramda en son görülmenizi nasıl kapatacağınızı merak ettiyseniz, Son Görülme Kapatma İşlemi yada İnstagram Son Görülme Nasıl Kapatılır? sorunuza bu makale size cevabı verecektir.

Instagramda Son Görülme Nasıl Kapatılabilir?

Instagramda Son Görülme Nasıl Kapatılabilir; Bir Android veya iOS cihazında Instagram’ı kullanarak, uygulamadaki etkinlik durumunu göster özelliğini kapatarak etkinlik durumunu devre dışı bırakabilirsiniz. Alternatif olarak Instagram uygulamasını açabilir ve profil simgenize dokunabilirsiniz. Ardından, üç dikey nokta simgesine dokunun ve ardından Etkinlik Durumu bölümünü bulmak için aşağı kaydırın. Burada Instagram etkinliğinizi gizlemek için Etkinlik durumunu göster yazan kutunun işaretini kaldırabilirsiniz.

Sağ bölmede, Hesap Ayarlarınız olan üç yatay çizgi bulacaksınız. Dişli simgesine tıklayın. Ardından Gizlilik’i seçin. Etkinlik Durumu altında bir geçiş düğmesi bulacaksınız. Herkes için özelliği kapatmak için üzerine basın veya uzak durmak istediğiniz kişileri seçin. Bunu yaptıktan sonra, Instagramda en son görülenleri sonsuza dek gizleyebilirsiniz. Ancak bu seçeneğin yalnızca takipçileriniz ve size mesaj gönderenler tarafından görülebileceğini unutmamalısınız.

 

Instagramda Son Görülme Kapatma

Instagramda Son Görülme Kapatma

Instagramda Son Görülme Kapatma; hangi ayarı kullandığınıza bağlı olarak Instagram’daki “Etkinlik Durumunu Göster” özelliği en son görülen zaman damganızı göstermeyebilir. Neyse ki, tekrar açmanın bir yolu var. “Etkinlik durumunu göster” özelliğini görünür tutmak istiyorsanız, seçeneğe dokunabilirsiniz. Ancak Instagram’ın son görülen özelliğinin biraz kafa karıştırıcı olabileceğini unutmayın.

Gizliliğinizi korumak istiyorsanız Instagram’da Etkinlik Durumunu Göster özelliği iyi bir seçenektir. Kullanıcıların platforma en son ne zaman eriştiğinizi ve şu anda ne kadar aktif olduğunuzu görmelerini sağlayan özelliktir. Etkinlik Durumunu Göster’i devre dışı bırakmak profilinizi daha az görünür hale getirecek ve siz istemediğiniz sürece takipçilerinizin görmesini engelleyecektir. İzlenecek birkaç adım var.

Hareket Durumunu Kapatma

Instagram’da Hareket Durumunu kapatmak için “Eylem Durumu” seçeneğini kullanın. Son etkinliğinizi gizlemek istiyorsanız, Ayarlar menüsündeki “Hareket  Durumu” seçeneğini kullanın. Bu seçenek iOS ve Android cihazlarda kullanılabilir. Kapattıktan sonra, istediğiniz zaman mesajlara cevap verebileceksiniz. Bu, gizlilik endişeleri hakkında endişelenmeden Instagram’da gizli kalmanıza yardımcı olacak kullanışlı bir özelliktir.

Instagram, bu özelliği devre dışı bırakmanın basit bir yolunu sunuyor. Bunu yapmak için, bir kişinin profiline gidin ve sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun. Özelliği devre dışı bırakmak için “Hareket Durumunu Göster” yazan simgeye dokunun ve kapandığından emin olun. Arkadaşlarınız bu sayede çevrimiçi olduğunuzu asla bilemeyecek. Hayatınızı gizli tutmak istiyorsanız, hareket durumunu kapatmak oldukça faydalı olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ