Bedava İnternet

İnstagramda Yorum Nasıl Kapatılır? Nasıl Gizlenir?

İnstagramda Yorum Nasıl Kapatılır? Nasıl Gizlenir?

İnstagramda Yorum Nasıl Kapatılır? Nasıl Gizlenir? Bir zamanlar herkesin ana sosyal medya odağı Facebook du. Bugün için bu durum oldukça farklı. Instagram ilk çıkışında pek yaygın olmasa da son 4 yılda olağan üstü bir kullanıcı sayısına ulaştı. Facebook’un önüne geçtiğini söylesek yanlış olmaz. Fotoğraf ve video paylaşımının ana odakta olduğu Instagram üzerinde hikayet atma, Reels videosu çekme gibi yeni özellikler de mevcut. Tabi Instagram hikayelerine yorum yapma da bunları takip ettiği. Gönderiler ile beraber tüm paylaşılan içeriklere yorum yapılabilmekte.

Linç kültürü ve eleştiri mekanizmasının bir hali çirkin hale gelmesi de insanları yorumlardan korkar hale getir. Bu durum için Instagram tarafında bazı önlemler alınmış durumda. Bunlardan bazıları Instagram gönderileri yoruma kapatma ve hikayeleri yoruma kapatma gibi özellikler. Instagram yorum gizleme ve yorum sınırlama gibi özellikler de bulunmakta. Bunlar hakkında tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz. Instagram yorumları devre dışı bırakma ve nicesi yazımızda.

İnstagramda Yorum Nasıl Gizlenir?

İnstagram’da Yorumlar Nasıl Kapatılır? Nasıl Gizlenir?

Instagramda yorum kapatma yorum gizleme nasıl yapılır sorusunun cevabını burada vereceğiz. Bu işlemlerin hepsi gönderiden önce yapılmalıdır. Daha önce yayınlanan fotoğrafın yorumlarını kapatmak için farklı bir yol izlenmektedir. Bir sonraki başlıkta ona da değineceğiz. Adımlar şunlardır:

 • İlk yapmanı gereken Instagram üzerinden gönderi paylaşımı yapmak için ortadaki “+” simgesine basmak. Kamera veya galeri üzerinden Instagram fotoğraf ekleme yapabilirsiniz.
 • Fotoğraf çekimi veya seçiminin ardından ileri tuşuna basın. Bu kısma gelmeden fotoğraf üzerinde filtre veya Instagram efekt ekleme de yapabilirsiniz.
 • Bu ekranda karşınıza açıklama ve gelişmiş ayarlar kısmı gelecektir. Buradan görselinize açıklama, Instagram hashtag ekleme yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra bağlı diğer hesaplarınızda da fotoğraf paylaşımını yine bu kısımdan yapabilirsiniz. Fakat İnstagram yorum gizleme için ihtiyacımız olan ayarlar için Gelişmiş ayarlar kısmına gitmeliyiz.
 • Gelişmiş ayarlar kısmına gittiğinizde “Yorumları devre dışı bırak” şeklinde bir seçenek karşınıza çıkacak. Bu seçeneği aktif hale getirdiğinizde gönderileriniz yorumlara kapanacaktır.

Vodafone Toplan Gel 5 GB Bedava İnternet

Instagramda Yorum Nasıl Kapatılır?

İlk kısımda gönderi paylaşma ekranında yorum kapatma ayarını anlattık. Bu kısımda ise daha önceden paylaşılmış fotoğrafta yorum kapatma konusuna değineceğiz. İnsanlarım oldukça merak ettiği bir konu. Daha önceden paylaştığınız bir resmi yorumlara kapatmak mümkün mü? Cevap; evet oldukça mümkün. İşte yapmanız gerekenler:

 • Instagram yorumlara kapatma yapmak istediğiniz görseli profilinizden açın.
 • Görsel üzerinde iken sağ üstte üç adet alt alta nokta şeklinde bir simge göreceksiniz. Onun üzerine tıklayın.
 • Karşınıza açılan menü içerisinde“Yorumları Devre dışı bırak” şeklinde bir seçenek göreceksiniz. Bunun üzerine tıkladığınızda yorumları kapatırsınız. Daha önceden yapılmış yorumlarda otomatik olarak gizlenecektir. Bu ayar hem Instagram yorum gizleme hem de yorum kapatma ayarı desek yanlış olmaz.

Yorumları tekrardan aktif hale getirmek için yukarıdaki adımları tekrarlamanız yeterlidir. Yorumları devre dışı bırak yerine yorumları etkinleştir seçeneği karşınıza çıkacaktır. Üzerine tıklayarak Instagram yorumları etkinleştirme yapabilirsiniz.

İnstagramda Gönderilerine Yorumlar Nasıl Kapatılır?

İnstagram’da paylaştığınız video’yu yorumlara kapatmak mümkündür. İstediğiniz bir videoyu yukarıda da anlattığımız şekilde yorumlara kapatabilirsiniz. Yapmanız gereken ilgili video içeriğe tıklayarak sağ üstteki tuşa basıp gelen menüden “Yorumları Kapat” seçeneğini seçmek. Bunun ile beraber tekrar aynı işlemler ile İnstagram video yorumları etkinleştirme de yapabilirsiniz.

İnstagramda Yorum Silme 

İnstagram’da Yorumlar Nasıl Kapatılır? Nasıl Gizlenir?

Yorum kapatma işlemi yapmanız halinde kimse ilgili gönderiye yorum yapamaz. İnstagram’da yorum silme işlemi için yapmanız gerekenleri de bu başlık altında sizlere detayı ile aktaracağız. Bu yöntemi uygulayarak istemediğiniz, spam olarak gönderinize yönelik yapılan yorumları silme işlemi için şu adımları izleyin:

 • Instagram yorum silme odağındaki görselinize giriş yapın.
 • Yorumlar kısmında silmek istediğiniz yorumun üzerine gelin ve basılı tutun.
 • Basılı tutmanızın ardından seçili hale gelecek yorumu sol üstte bulunan kırmızı çöp tenekesi simgesi ile silebilirsiniz. Bu kısımda birden fazla yorum seçebilirsiniz.

Tek tek bu işlemlerle uğraşmak yerine gönderiyi yorumlara kapatma adımlarını takip de edebilirsiniz.

 

Turkcell GNÇ Çatlat Kazan Bedava İnternet Kampanyası

İnstagram Hikaye Yoruma Kapatma Nasıl Yapılır?

İnstagramda Yorum Nasıl Kapatılır? Nasıl Gizlenir?

Platform üzerinde video, görsel paylaşmanın yanında hikaye de paylaşabilirsiniz. Her paylaştığınız hikaye stok olarak yorum yapılabilir konumdadır. Bunu kapatmak için bazı adımları izlemelisiniz. Instagram hikayeleri yoruma kapatma için şu adımları izleyin:

 • İlk aşamada Instagram hikaye çekme işleminizi yapmalısınız. Daha önceden görselleri paylaşabileceğiniz gibi anlık olarak fotoğraf ve video da çekebilirsiniz. Bunun için ana ekranda sol üst kısımda bulunan yerden giriş yapmalısınız.
 • Hikaye için içerik seçmenin veya çekmenin ardında sol üst köşede “dişli” simgesi bulunacaktır. Bu kısımdan Instagram hikaye ayarlarına gidersiniz.
 • Tıklamanızın ardında açılan menüde “Mesajlara yanıtlara izin ver” kısmı otomatik olarak aktif halde karşınıza çıkacaktır. Bu seçeneği kapalı hale getirerek Instagram hikayelere yorum kapatma işini gerçekleştirmiş olursunuz.

Gelişmiş ayarlar kısımında hikaye izleme ayarları da bulunmakta. Mesaj için sınırlama da yapabilirsiniz. Kimden mesaj almak istediğinizi bu kısımda ayarlayabilirsiniz.

İnstagramda Yorum Sınırlandırma Ayarları

Instagram yorum filtreleme, Instagram yorum sınırlandırma vs. gibi birçok ismi bulunan bu eylemi yapmak oldukça basit. İlk yapmanız gereken Yorumlar menüsüne giderek yorum kontrolleri kısmına erişmek. Bu kısımda yorumlar için kısıtlama ayarlarını görüntülersiniz. Bu ayarlar; “Şu kişinin yorumlarını engelle”  ve “Şu kişiden yorumlara izin ver” olarak iki şekildedir. İsteğinize uygun olacak şekilde bir seçim yaparak İnstagram yorum sınırlandırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram Canlı Yayın Yorum Kapatma Nasıl Yapılır?

Reels, Instagram story özelliklerinin yanında sıklıkla kullanılan bir diğer özellik de canlı yayın özelliğidir. Canlı video üzerinde yapılan yorumları kapatma da mümkün. Yorumları engellemek veya kapatmak için şu adımları izlemeniz yeterli olacaktır:

 • İlk olarak yapmanız gereken şey Instagram hikaye kısmına gitmek.
 • Bu ekrana geldikten sonra aşağıda bulunan “Doğrudan” kısmı ve “ilet” ile canlı yayın başlatabilirsiniz.
 • Instagram canlı yayın yorum kapatma için gerekli işlemleri kayıt içerisinde yapmalısınız.
 • Canlı yayın sırasında aşağıda yorum bölümünü göreceksiniz. sağ kısımda bulunan üst üste üç nokta simgesine tıklayın.
 • Tıklamanın ardından açılan kısımda “Yorumları devre dışı bırak” seçeneğini seçerek instagram canlı yayın yorum kapatma işlemini yapabilirsiniz.

İnstagram Yorum Yeniden Açma

Eğer yukarıdaki yöntemleri kullanarak yorum gizleme, yorum kapatma gibi işlemler yaptıysanız instagram yorumları yeniden açma konusunda zorlanmazsınız. Tek yapmanız gereken aynı adımları tekrar etmek. Tüm ayarlar için yorum kapat seçeneğinin yerine instagram yorumları yeniden açma seçenekleri karşınıza gelecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ