Bedava İnternet

İnternet Adres Değişikliği, İnternet Taşıma Nasıl Yapılır?

İnternet Adres Değişikliği, İnternet Taşıma Nasıl Yapılır?

İnternet Adres Değişikliği, İnternet Taşıma Nasıl Yapılır? Bugünkü yazımızda internet nakil işlemi yapacak olan kişilere özel bir bilgilendirme rehberi yapacağız. Yazı içerisinde internet adres değişikliği nasıl yapılır sorusunu ana odağa alacağız. Bunun yanı sıra internet taşıma için gerekli belgeler neler, hangi adreslere gidilmesi gerekmekte cevabını da bulabilirsiniz.

İnternet nakil işlemi için dört farklı başlığımız olacak. Ülkemizde en fazla kullanılan Türk Telekom, Turkcell Superonline, Vodafone ve Türknet konusunda internet taşıma işlemi nasıl yapılır sizlere aktaracağız.

İnternet Adres Değişikliği ve İnternet Taşıma

Kimi zaman bulunduğumuz konumlardan taşınmak zorunda kalırız. Eşyalarımızı toplayıp yola çıkarken evde bulunan internet aboneliği taşımak da sürecin bir parçası olur. Birçok kişi taşınma sırasında bunu merak ederek internet taşıma nasıl yapılır sorusunun cevabını arar.

Bunun yanı sıra internet devir işlemi de aynı durumu meydana çıkarır. Eğer aboneliğinizi ve sözleşmenizi başkasına devredecekseniz alan kişinin de internet adres değişikliği yapması gerekir. Hem yukarıdaki durum için hem de bu durum için aşamalar ve yapılacaklar aynıdır. Aşağıdaki başlıklarda Türk Telekom ev internet nakil işlemi, Superonline internet taşıma, Vodafone internet adres değişikliği ve Türknet internet taşıma hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Türk Telekom İnternet Adres Değişikliği Nasıl Yapılır?

İnternet Adres Değişikliği, İnternet Taşıma Nasıl Yapılır?

Yazımıza ilk olarak en fazla internet abonesi olan firma Türk Telekom ile başlıyoruz. Türk Telekom internet nakil işlemi için yapmanız gerekenleri bu bölümde detaylıca öğrenebilirsiniz. Bu kısımda yazacaklarımız internet nakil işlemi nasıl yapılır ttnet sorusunun da cevabı niteliğindedir.

Eğer evinizi taşıyorsanız aynı zamanda kolayca Türk Telekom internet taşıma da mümkün yapmanız gerekenler şu şekilde:

  • İlk olarak 444 1 444 numaralı Türk Telekom müşteri hizmetlerini aramak gerekir. Müşteri temsilcisine durumu iletin.
  • Sizden istenen belgeleri alarak Türk Telekom şubesine gidin. Şube içerisindeki yetkililere ilgili adres bilgisi ile beraber belgeleri iletin.
  • Belgeleri iletmenizin ardından tarafınıza nakil işlemi için randevu verilir. Randevu tarihini müsait olacağınız aralığa yönelik de seçebilirsiniz.
  • Seçimin ardından evinize gelen ekipler Türk Telekom nakil işlemini gerçekleştirerek internet değişikliğini tamamlar.

Bu işlemlerin detayına da inmek gerek. İlk olarak şunu belirtelim ki internet adres değişikliği Türk Telekom tarafından ücretlendirilmektedir. 1 Haziran 2021 tarihi ile günce internet nakil ücreti 48 TL’dir. Bu ücret bir sonraki ayın faturasına yansıtılır. Belge olarak kimlik ile gitmeniz yeterlidir fakat abonelik başka birinin adına ise noter onaylı vekaletname ile müraacat etmeniz gerekir.

Eğer evde telefon hizmetine ek olarak internet kullanıyorsanız ilk Türk Telekom nakil talebi telefon için yapılmalıdır. Ev telefonu nakil işlemi bittikten sonra internet taşıma işlemi yapılır. Yalın internet kullanıcıları bu tarz bir işleme tabi olmaz. Gelen ekipler randevu saatinde yalın internete yönelik işlem gerçekleştirirler.

Türk Telekom İnternet Adres Değişikliği Kaç Gün Sürer sorusunun en net cevabını Türk Telekom mağazaları üzerinden öğrenebilirsiniz. Size verilen randevu özelinde nakil işleminin kaç gün süreceğine dair bilgiyi kolayca edinebilirsiniz.

Superonline İnternet Taşıma Nasıl Yapılır?

İnternet Adres Değişikliği, İnternet Taşıma Nasıl Yapılır?

Turkcell Superonline aboneleri de ev taşıma sırasında internetini taşıma da yapabiliyor. Bu bölümde Superonline internet taşıma nasıl yapılır konusuna değineceğiz.

Superonline nakil işlemi için yapmanız gereken bir dolu işlem bulunmuyor. Tek yapmanız gereken Superonline Hesabım kısmından Nakil İşlemi kısmına gitmektir. Bu kısımdan gereken tüm işlemleri yapabilir, Superonline nakil başvurusu yapabilir. Superonline müşteri hizmetlerini arayarak da aynı başvuruyu yapabilirsiniz.

İnternet adres değişikliği başvurusu sonrası kurulum ekibi size verdikleri tarihte eve gelip kurulum yapacaklardır. Kurulum işlemleri ise ücretlidir. 150 TL değerindeki ücret faturanıza ek olarak 5 taksitle ödenebilmektedir. Bu taşıma ücreti hem DSL hem de fiber için aynıdır.

Eğer internet ile beraber telefon Superonline nakil yapılacak ise bu durumun yapılmasında bir engel var. Eğer alan kodu değişmiyor ise nakil işlemi internet ile beraber hızlıca yapılmakta. Eğer alan kodu değişir ise yeni numara almalısınız.

Superonline İnternet Adres Değişikliği Kaç Gün Sürer sorusunun net bir cevabı en azından resmi kaynaklarda bulunmuyor. Fakat kullanıcı yorumlarını göz önüne aldığımız mevcut sürenin en fazla 1 hafta olduğu iletilmekte.

Vodafone Ev İnternet Nakil Nasıl Yapılır?

İnternet Adres Değişikliği, İnternet Taşıma Nasıl Yapılır?

Vodafone Net nakil işlemi nasıl yapılır, nereye başvurmak gerekir gibi sorular sıkça sorulmakta. Bunun sebebi ise Vodafone resmi sitesi üzerinde bu konu hakkında bir bilgilendirme bulunmaması. Yaptığımız araştırmalar doğrultusunda bu bölümde Vodafone ev internet nakil nasıl yapılır cevaplarını veriyoruz.

Vodafone internet nakil işlemi için yapabileciğiniz birkaç farklı başvuru tipi bulunuyor. Bunlardan ilki 0850 542 0542 ile 0850 542 1 542 numaraları üzerinden müşteri hizmetlerine bağlanmak ve talepte bulunmak. Diğer yöntem ise Vodafone mağazalarına giderek kimlik kartı ile internet nakil başvurusunda bulunmaktır.

Vodafone İnternet Adres Değişikliği Kaç Gün Sürer sorusu da sıklıkla sorulmakta. Şunu söylemek gerek ki bu işlem için ortalama 1 hafta süre verilir fakat internet hizmetinizin tipine göre bu süre artabiliyor. Bu sebeple en net tarihi müşteri hizmetleri ve Vodafone mağaza yetkililerinden öğrenebilirsiniz.

Turknet Adres Değişikliği Nasıl Yapılır?

İnternet Adres Değişikliği, İnternet Taşıma Nasıl Yapılır?

Türknet nakil işlemi yazımızdaki son internet adres değişikliği bölümü durumunda. Diğer hizmet sağlayıcılarda olduğu gibi Türknet internet taşıma hizmeti de mevcut. Peki Turknet adres değişikliği nasıl yapılır, Türknet nakil ücreti ne kadar, yazının devamında…

Eğer Turknet müşterisi iseniz yapmanız gereken şey Turknet online işlemler üzerinden nakil başvurusu yapmaktır. Telefon üzerinden de sorununuzu dile getirerek gerekli işlem başvurusunu yapabilirsiniz. 0850 288 8080 numarasından Turknet müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

Turknet nakil ücreti başvuru başına 108 TL’dir. Ücret bir sonraki faturanıza yansıtılarak tahsil edilir. Taahhüt usulü hizmet verilmediği için herhangi bir taksitlendirme seçeneği bulunmamaktadır. Ayrıca nakil süresince geçen günlerin ücreti de faturanıza indirim olarak yansır.

Turknet İnternet Adres Değişikliği Kaç Gün Sürer sorusu için Turknet resmi sitesinde yer alan bilgiler 7 günü işaret etmektedir. Taşıma işleminde ev telefonu da taşınabilir fakat alan kodu değişir ise numara da değişim gösterir. Eğer boş port yoksa veya farklı sorunlar var ise nakil süreniz uzayabilmektedir.

Altyapı Olmayan Yerlere İnternet Nakil İşlemi

İnternet adres değişikliği yapmadan önce herkesin aklına gideceği yerdeki durum illa ki gelir. Ülkemizde bazı bölgelerde port olmama veya altyapı olmama durumu mevcut. Bu gibi durumlarda abonelik sahibine üç farklı seçenek sunuluyor:

  1. Nakil altyapı bekleme talebi oluşturarak altyapı çalışması talep etmek
  2. Aboneliği durdurmak
  3. Abonelikten herhangi bir ücret ödemeden çıkmak

Her iki yöntem de kullanıcı tarafından seçilebilir yöntemlerdir. Eğer evde internet aboneliği taahhütlü ise korkmanıza da gerek yok, altyapı olmaması halinde cayma bedeli ödemeden aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ