Bedava İnternet

Bölgemde İnternet Var Mı? Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell Superonline İnternet Alt Yapı Sorgulama 2022

  • 12 Nisan 2021
  • 2.757 kez görüntülendi.
Bölgemde İnternet Var Mı? Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell Superonline İnternet Alt Yapı Sorgulama 2022

İnternet Alt Yapı Sorgulama Bölgemde İnternet Var Mı?  Bölgede internet altyapısını görüntüleme Bölgemde İnternet Var Mı? Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell Superonline İnternet Alt Yapı Sorgulama 2022 işlemleri için firmaların işlem kanalları kullanılabilir.

İnternet Alt Yapı Sorgulama Bölgemde İnternet Var Mı?

Yeni taşınılan bir adres için başlatılacak internet aboneliği öncesi internet altyapı sorgulama yapılması önemlidir. Sorgulama işlemi ile bölgede var olan altyapı bilgilerine ulaşılabildiği gibi, altyapının desteklediği internet bağlantı tekniği de öngörülebilir. Altyapı sorgulamak için internet sağlayıcıların kullanılabilecek işlem kanalları şunlardır:

  • Online işlem kanalları
  • Müşteri hizmetleri

ONLİNE İNTERNET ALTYAPI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Çevrimiçi İnternet Alt Yapı Sorgulama  her internet sağlayıcının web sitesinde sunduğu modüller üzerinden yapılır. Sorgulama illere göre yapılırken, sorgulama sonrası altyapının karşıladığı maksimum internet hızı bilgisi de kullanıcı ile paylaşılır. Alt yapı sorgulama için gerekli olan bilgiler şu şekildedir:

  • Ev adresi
  • Ev telefonu

Türk Telekom İnternet Altyapı Sorgulama 2022

Türk Telekom’un altyapısını sorgulama işlemleri “Kapsama Haritası” portalı üzerinden yapılır. Portala ulaşarak sorgulama yapılabilmesi için https://kapsamaharitasi.turktelekom.com.tr/ linkinin kullanılması gereklidir. Linkin kullanılması ardından aşağıdaki görselde belirtildiği şekilde uygun alanlara il, ilçe, mahalle, cadde/sokak, dış ve iç kapı numarası seçilerek “Altyapı Sorgula” düğmesine basılması yeterlidir.

Türk Telekom İnternet Altyapı Sorgulama 2021

Vodafone İnternet Altyapı Sorgulama 2022

Vodafone’da altyapı sorgulaması https://www.vodafone.com.tr/evde-internet/home linki üzerinden yapılır. Sorgulama yapılabilmesi için aşağıda gösterilen ekrana iletişim numarasının girilmesi gereklidir. İletişim bilgilerinin girişi sonrası gelen onay kodu kullanılarak altyapı sorgulama işlemi yapılır. Sorgulama sonrası altyapıya uygun tarife seçimi yapılarak Vodafone evde internet aboneliği başlatılabilir.

Vodafone İnternet Altyapı Sorgulama 2021

 

Turkcell Superonline İnternet Altyapı Sorgulama 2022

Turkcell Superonline’da altyapı sorgulaması bölgesel bazlı yapılmaktadır. Fiber altyapı sorgulaması için hizmete alınan sorgulama modülüne https://turkcellsuperonline-globalbilgi.com/turkcell-superonline-altyapi-sorgulama linki üzerinden ulaşılır. Link üzerinden ulaşılan ekranda, aşağıda gösterilen alanlara “İsim – soyisim” ve “Telefon Numarası” yazılarak “Fiber Altyapı Sorgula” butonuna tıklamak yeterlidir.

Turkcell Superonline İnternet Altyapı Sorgulama 2021

TurkNET İnternet Altyapı Sorgulama 2022

TurkNET’te altyapı görüntüleme işlemleri sabit ev telefonu ya da adres bilgisi ile yapılır. Sorgulama için https://turk.net/internet-hiz-altyapi-sorgulama/ linki kullanılarak ilgili sayfaya ulaşılır. Açılan sayfada aşağıda gösterildiği şekilde “Ev Telefonu” ya da “Ev Adresi” seçimine göre sorgulama işlemi tamamlanır.

TurkNET İnternet Altyapı Sorgulama 2021

 

DSmart İnternet Altyapı Sorgulama 2022

DSmart’ta altyapı sorgulaması TV İnternet Fırsatları sayfası üzerinden yapılır. Sayfaya erişim için https://www.dsmart.com.tr/tv-internet linki kullanılır. Sorgulama modülü sayfanın ortasında yer almaktadır. Link üzerinden açılan sayfada sorgulama modülüne gelinerek, aşağıda gösterildiği şekilde il, ilçe, bucak, köy, mahalle, sokak ve bina numarası seçeneklerinden uygun alanlar seçilir ve “Altyapı Sorgula” butonuna basılır.

DSmart İnternet Altyapı Sorgulama 2021

İnternet Alt Yapı Sorgulama

Millenicom İnternet Altyapı Sorgulama 2022

Millenicom’da altyapı sorgulamaları ev adresi ve ev telefonu ile yapılır. Sorgulama için https://www.milleni.com.tr/internet-altyapi-sorgulama linki üzerinden işlem yapılır. Sorgulama için aşağıda görselde yer aldığı şekilde “Ev Adresiyle” veya “Ev Telefonuyla” seçimi yapılır. Seçim sonrası paylaşılan lokasyona ait güncel altyapı ve internet bağlantı hızı bilgilerine ulaşılır.

Millenicom İnternet Altyapı Sorgulama 2021

Fiberix İnternet Altyapı Sorgulama 2022

Fiberix internet altyapısı sorgulaması yapılamamaktadır. Firma tarafından müşterilere sunulan internet hizmeti için telefon bağlantısı veya altyapı gereksinimi bulunmamaktadır.

Kablonet İnternet Altyapı Sorgulama 2022

Kablonet İnternet altyapısı sorgulamaları adres bilgisi üzerinden yapılır. Sorgulama yapılabilmesi için https://www.fiberkablonet.com/internet/uydunet-altyapi-sorgulama linki kullanılır. Açılan link ardından il, ilçe, mahalle, sokak ve kapı no seçimi yapılarak; aşağıda gösterildiği şekilde “SORGULA” butonuna tıklanması yeterlidir.

MÜŞTERİ HİZMETLERİNDEN İNTERNET ALTYAPI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

MÜŞTERİ HİZMETLERİNDEN İNTERNET ALTYAPI SORGULAMA

İnternet Alt Yapı Sorgulama

Müşteri hizmetleri üzerinden internet alt yapı sorgulaması için her internet sağlayıcının çağrı merkezi üzerinden işlem yapılır. Markaların çağrı merkezleri aranarak bulunulan bölgenin adresi ya da sabit telefon numarası paylaşılması ardından internet altyapı sorgulama işlemi tamamlanır.

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Türk Telekom’un çağrı merkezi telefonu 444 0 375’tir. Paylaşılan numara üzerinden bulunduğunuz bölgeye ait güncel altyapı bilgisine ulaşabilirsiniz.

Vodafone Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Vodafone’un çağrı merkezi numarası 0850 542 9 542’dir. Verilen numara üzerinden güncel internet altyapısı hakkında bilgi alınabilir.

Turkcell Superonline Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Turkcell Superonline çağrı merkezi telefonu 0850 222 1 222’dir. Paylaşılan numara üzerinden size yakın olan fiber altyapı hakkında bilgi alabilirsiniz.

TurkNET Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

TurkNET’in müşteri temsilcisi telefon numarası 0850 288 80 80’dir. Verilen numaralar üzerinden TurkNET çağrı merkezine kayıt bırakılabilir. Bırakılan kayıt sonrası TurkNET müşteri hizmetlerinden tarafınıza dönüş yapılır. Yapılan görüşmede bölgenize ait TurkNET altyapısı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

DSmart Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

DSmart’ın çağrı merkezi telefonu 0850 266 0 266’dır. Verilen numara üzerinden D Smart müşteri hizmetlerine ulaşarak bölgenizin altyapısı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Millenicom Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Millenicom’un çağrı merkezi numarası 0850 333 0 334’tür. İnternet altyapısı sorgulamalarında firmaya şu numaralar üzerinden de ulaşılabilir:

  • 0850 333 0 333
  • 0850 433 04 03
  • 0850 333 0 444
  • 0539 333 0 333 (WhatsApp Destek Hattı)

Fiberix Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Fiberix’in çağrı merkezi 0850 333 27 00 numaraları üzerinden hizmet verir. Çağrı merkezi aracılığı ile firma tarifeleri hakkında bilgi alabilir, abonelik taleplerinizi iletebilirsiniz.

Kablonet Müşteri Hizmetleri

Kablonet’in çağrı merkezi telefonu 0850 804 44 44’tür. İnternet altyapı sorgulama işlemleri için firmanın müşteri hizmetlerine 126 numaralarını kullanarak da ulaşabilirsiniz.

İnternet Alt Yapı Sorgulama başlıklı yazımız ile ilgili düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizler ile paylaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ