Bedava İnternet

İnternet Nasıl Paylaşılır 2022 Güncel

 • 21 Nisan 2022
 • 961 kez görüntülendi.
İnternet Nasıl Paylaşılır 2022 Güncel

İnternet Nasıl Paylaşılır 2022 , telefondan telefona internet aktarımı nasıl olur ? Android ve İphone İnternet Paylaşma ile ilgili tüm detaylar yazımızda…

İnternet, çağımızın en temel ihtiyaçları arasında bulunmaktadır. Artık neredeyse her işimizi internet üzerinden halledebiliyoruz. Operatörler de internetin ne kadar gerekli olduğunu  bildikleri için çeşitli tarifelerde kullanıcılarına internet paketleri sunmaktadırlar.

İnternet hayatımızın ayrılmaz bir parçasıdır. Sahip olduğumuz hemen hemen her teknolojik cihaz internet bağlantısı ile çalışmaktadır ve nereye gidersek gidelim bir bağlantı noktasına mutlaka  ihtiyacımız olmaktadır. İletişim için kullanılan neredeyse tüm telefonlarda internet bağlantısı bulunmaktadır.

Telefondan İnternet Bağlantısı Paylaşma

Telefondan İnternet Paylaşmak için lokasyonumuz da bağlantı noktaları yoksa çoğunlukla akıllı telefonlarımızdan yardım alıyoruz. Wi-Fi teknolojisi aslında internet paylaşım işlemi için kullanılmaktadır. Kolayca yapılabilir ve bağlanmak için kendi şifrenizi girmeniz gerekir. Bunun için yapmanız gereken birtakım ayarlar mevcuttur. İnternet Nasıl Paylaşılır yazımızda internet paylaşımı ile ilgili ayarları size anlatacağız.

Hotspot yani internet paylaşımı, Wİ-Fİ aracılığı ile kablosuz ağlardan internete erişmemize sağlamaktadır. Hastanelerde, kampüslerde, marketlerde, restoranlar hatta tren istasyonlarında bile yüksek hızda internet kullanımı yaygınlaşmıştır. İnternet Paylaşımı ise istediğiniz her yerde gerçekleşebilmektedir.

İnternet paketiniz mi bitti ? Hiç endişelenmenize gerek yok. Arkadaşınızın telefonundan anında internete bağlanabilirsiniz. Ayrıca kendi telefonunuzdan veya modeminizden de internet paylaşımını kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Nasıl Paylaşılır?

Hotspot Telefondan İnternet Paylaşımıdır. Saniyeler içerisinde internetinizi istediğiniz bir kişiyle paylaşabilirsiniz. Iphone veya Android telefonlardan İnternet Nasıl Paylaşılır detaylıca anlatacağız.

Android ve Iphone telefonlarınızdan İnternet Paylaşımı yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyiniz ve uygulayınız.Telefondan İnternet Nasıl Paylaşılır  

Android İnternet Nasıl Paylaşılır

Android telefonlarda internet paylaşımı yapmak için;

 1. Telefonunuzun ayarlar kısmına girin.
 2. Açılan sayfada ‘’Diğer ‘’ yazan bölüme tıklayın,
 3. Karşınıza çıkan sayfada ‘’Tethering ve taşınabilir hotspot’’ seçeneği çıkacaktır. Bu seçeneğe tıklayın.
 4. Bu seçenekten sonra Kablosuz hotspot kurulumu yap yazısı karşınıza gelecektir. Bu yazıya tıklayın ve ilerleyin.
 5. Wi-Fi ağınızı isimlendirin.
 6. Ağınızı adlandırdıktan sonra ‘’Güvenlik’’ kısmından WPA2 PSK seçeneğini seçerek sizden istenen 8 haneli şifrenizi oluşturun.
 7. Şifre oluşturma işleminden sonra ‘’kaydet’’e ayarlarınızı kaydedin.
 8. Bu şekilde kurulumunuz tamamlanacaktır. Son olarak yapmanız gereken ‘’taşınabilir kablosuz hotspot’unuzu’’ aktif hale getirmek olacaktır.

 

İnternet Nasıl Paylaşılır

İnternet Nasıl Paylaşılır Iphone

İnternet Nasıl Paylaşılır Iphone telefonlarda internet paylaşımı yapmak için;

 1. Ayarlar kısmına tıklayın
 2. Ardından Hücresel veri’ye tıklayın
 3. Kişisel erişim noktasını seçip ilerleyin
 4. ‘’Diğerleri Katılabilsin’’i aktif hale getirin.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ