Bedava İnternet

İnternetsiz Whatsapp Nasıl Kullanılır?

İnternetsiz Whatsapp Nasıl Kullanılır?

İnternetsiz Whatsapp Nasıl Kullanılır? Son zamanlarda en fazla sorulardan biri de internet olmadan Whatsapp kullanmak mümkün mü şeklinde. Bu yazımızda bu konuya açıklık getireceğiz. İnternetsiz Whatsapp Kullanılır mı, İnternetsiz Whatsapp Nasıl Kullanılır, Whatsapp Web İnternet Olmadan Çalışır mı gibi soruların tümüne cevap vereceğiz.

İnternet Olmadan Whatsapp Nasıl Kullanılır?

İnternetsiz Whatsapp Nasıl Kullanılır?

Dünya üzerinde en fazla kullanılan mesajlaşma uygulaması şüphesiz şekilde WhatsApp’tır. Uygulama hem mobil cihazlar hem de bilgisayar üzerinden kullanılması sayesinde birçok alanda yardımcı olarak kullanılmakta. Dünya üzerinde yer almadığı cihaz bulunmuyor desek yeridir. Whatsapp üzerinden gönderilen ve alınan mesajlar internet bağlantısına ihtiyaç duyuyor. İnternet bağlantısının olmadığı durumlarda uygulama gönderilen mesajları bağlantı sağlanana kadar bekletiyor.

Yazımızın da ana konusunda olduğu gibi internet olmadan Whatsapp kullanmak mümkün. Gelin nasıl yapıldığına bakalım.

Whatsapp İnternet Olmadan Nasıl Kullanılır Android

İnternetsiz Whatsapp Nasıl Kullanılır?

Gelelim whatsapp nasıl internetsiz kullanılır sorusunun cevabına. İlk olarak android internetsiz Whatsapp kullanımına yakından bakacağız. Bahsini edeceğimiz yöntemi tüm android cihazlarda yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler şu şekilde:

 • İlk olarak cihazınızın Ayarlar kısmına daha sonra Ağ Ayarları kısmından Mobil ağlar kısmına gidin.
 • Bu bölümde Erişim Noktası Adları şeklinde bir seçenek olacak. Üzerine tıklayın.
 • Gelen ekranda sağ üstte yer alan “Ekle” butonuna tıklayın.
 • Açılan Erişim Noktası Ekleme kısmına bilgileri aşağıdaki şekilde girin:
  İsim: WhatsApp
  APN: internet
  Proxy: 127.0.0.01
  Bağlantı noktası: 8080
 • Bilgileri girdikten sonra ekrandan sakın çıkmayın. Eğer çıkarsanı kaydedilen bilgiler gidecektir. Bu sebeple kaydet seçeneğine tıklayıp çıkın.
 • Çıktıktan sonra Erişim Noktası Adları listesindeki Whatsapp’ı etkin hale getirin.

Bu ayarlardan sonra Android üzerinden internetsiz Whatsapp kullanabilirsiniz. Bu ayarlar sayesinde internet bağlantınız üzerinden 4G ile whatsapp kullanabilirsiniz. Bu APN üzerinden yapacağınız kullanımlarda internet kotanızdan eksilme olmayacaktır. Eski ayarlara döndürdüğünüzde ise tüm kullanımlar tek seferde kotanızdan düşecektir. Bunun sebebi bu yöntemin bedava Whatsapp kullanım yöntemi olmamasıdır.

 

Whatsapp İnternet Olmadan Nasıl Kullanılır iOS

İnternetsiz Whatsapp Nasıl Kullanılır?

iOS internet olmadan Whatsapp kullanma yöntemi ise bulunmamakta. Bunun en büyük sebebi iOS ayarlarında yukarıdaki gibi manuel olarak proxy ve port ayarlanamaması. Jailbreak olan cihazlarda bu işlem uygulamalar ile yapılabilir fakat bu durum kendi içerisinde bir risk teşkil etmektedir.

Whatsapp Web İnternet Olmadan Çalışır mı

Bu soruya bir soru ile karşılık vermek gerek; internet olmadan bilgisayarda mail atılabilir mi? Tahmin edersiniz ki sorunun cevabı hayır. Bu sebeple Whatsapp web internet olmadan çalışmaz. Bir ağa bağlı olmadan Whatsapp web üzerinden mesaj gönderemez ve alamazsınız.

İnternetsiz Whatsapp Web

İnternetsiz Whatsapp Web ile Sadece mesaj gönderebilirsiniz fakat internet bağlantısı olana kadar bu mesaj karşı tarafa iletilmez. Eğer internet bağlantısı daha sonrası için sağlanacak ise mesajlarınızı sıraya koyabilirsiniz. Telefonda olduğu gibi bir ayar yapmak söz konusu değil. Emulatörler üzerinden de aynı işlem gerçekleşmemekte.

İnternetsiz Whatsapp Kullanma

İnternetsiz Whatsapp Kullanma yöntemlerini yukarıda detayları ile işledir. İnternetsiz whatsapp kullanma işlemi stabil olarak sadece Android cihazlarda gerçekleşmekte. iOS üzerindeki paralı uygulamalar ile beraber mobil bağlantı üzerinde Port ve Proxy kullanabilirsiniz. Uygulamalar ile iOS internetsiz Whatsapp kullanma mümkün olabilir fakat buna bir garanti veremeyiz.

İnternetsiz Whatsapp apk İndir

İnternet olmadan whatsapp kullanma için özel bir uygulama versiyonu bulunmamakta. Yukarıdaki yöntemler Google Play üzerinden indirdiğiniz Whatsapp için geçerlidir. İnternet üzerinde buna yönelik bir apk sunan sitelerden ise kesinlikle uzak durun. Burada bulunan uygulamalar 3.parti yazılımlar içerebildiği gibi sizin verilerinizin de başka ellere geçmesine sebep olabilir.

Bedava Whatsapp Paketleri

Ülkemizdeki operatörlerin nerede ise hepsinde bedava Whatsapp paketleri bulunmakta. Vodafone İletişim Pass bunlardan biri. Bu bedava internet kampanyası sayesinde bedava Whatsapp, BİP üzerinden konuşabilirsiniz. WhatsApplı Arama Asistanı ile Whatsapp’ta geçerli 1 GB bedava internet kazanırsınız.

Bir diğer kampanya ise Türk Telekom’dan. Türk Telekom Ücretsiz Anlık Mesajlaşma Kampanyası ile beraber hem yurt içi hem de yurt dışı için aylık mesajlaşma kotası verilmektedir. Kampanya kapsamında yurt içi Whatsapp, Bip ve Wirofon’da kullanılma üzere 1 GB bedava internet, yurt dışı için 20 MB bedava internet verilmektedir. Kampanyadan yararlanmak için UCRETSİZ yazıp 5555 numarasına kısa mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.

Turkcell için bedava Whatsapp paketleri bulunmamakta. Turkcell bünyesinde bulunan Bip için ise bulunmaktadır. Whatsapp benzeri olan BİP uygulaması için sınırsız kullanım hakkına sahipsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ