Bedava İnternet

İnternetten Video İndirme Nasıl Yapılır?

  • 15 Temmuz 2021
  • 1.984 kez görüntülendi.
İnternetten Video İndirme Nasıl Yapılır?

İnternetten Video İndirme Nasıl Yapılır? Youtube, Twitter ve hatta İnstagram gibi platformlarda paylaşılan video içerikleri kimi zaman çekici gelir. Bu sebeple İnternetten Video İndirme ihtiyacı duyulur. İnternetten video indirme programsız ve programlı yapılabilmektedir. Bu yazımızda video indirme yöntemlerinden bahsedeceğiz. Bu yazıdaki yöntemler birden fazla sosyal medya platformuna yönelik olacaktır.

İnternetten Video İndirme Nasıl Yapılır?

Video indirme işi eskiden daha komplike olsa da günümüzde oldukça kolay. Programlı ve programsız çok farklı yöntemler ile video indirilebilmekte. Bu yöntemlerin her birine yazıda yer vereceğiz. Instagram video indirme, Twitter video indirme ve Youtube video indirme yollarını bu yazımızda derleyeceğiz.

İnternetten Bilgisayara Video İndirme Nasıl Yapılır?

İnternetten Video İndirme Nasıl Yapılır?

İki farklı yöntem bulunmaktadır. İlk yöntem programsız şekilde, video indirme sitelerinden linkler sayesinde indirmek. Diğer yöntem ise 3. parti yazılımlar ile direkt olarak bilgisayara video indirmek. Bu iki yolu yazının devamında detaylandıracağız. İlk bahsedeceğimiz ise bu paragrafta da başladığımız üzere programsız internetten video indirme olacaktır.

İnternetten Video İndirme Programsız Yapma Yöntemleri

Savefrom ile Youtube Video İndirme

Yazımızda bulunan tüm yöntemler arasındaki en basit yöntem diyebiliriz. Youtube’dan video indirme için kullanabileceğiniz en kısa yöntemdir. Savefrom sitesine girmeden Youtube içerisindeyken video linkine iki harf ekleyerek direkt olarak video indirme ekranına gidebilirsiniz.

Savefrom ile Yotube video indirme için yapmanız gereken adres satırında bulunan “www.youtube.com/….. “şeklindeki linkte y harfinin soluna ss ekleyip enter tuşuna basmak. Final hali şu olmalıdır; “www.ssyoutube.com/….. “. Bu işlemin ardından direkt olarak savefrom video indirme sayfasına giderek istediğiniz formatı seçip videoyu indirebilirsiniz.

FastestTube ile Youtube Video İndirme

Bu yöntemi biçimi sebebi ile programsız bir yöntem olarak adlandırsak da yapı olarak tam anlamı ile programsız diyemeyiz. Chorme, Opera, Mozilla ve Safari tarayıcıları üzerinden eklenti ile beraber video indirmeyi sağlar. Eklentinin yüklenmesinin ardından video indirmek için tek yapmanız gereken Video altında bulunan Download kısmına giderek kalite seçmek.

Google Chrome için FastestTube eklentisi indir için tıkla!

İnternetten Video İndirme Programları

İnternetten Video İndirme Nasıl Yapılır?

Youtube video indirme amacını taşıyan, internetten video indirme işlemi için özel konsol sunan birçok uygulama var. Fakat bu uygulamalar arasında en stabil olanı kuşkusuz şekilde IDM yani Internet Download Manager. Program ana olarak bir indirme eklentisi olsa da video indirme konusunda alışılmışın dışında bir çözüm sunuyor.

İnternet Download Manager Video İndirme Nasıl Yapılır?

Program standart olarak herhangi bir işleme gerek duymadan direkt olarak VİDEO İNDİR seçeneğini karşınıza çıkarır. Internet Download Manager’dan başka programın listede yer almasının sebebi de budur. IDM video indirme özelliği standart olarak kurulum ile beraber tarayıcılara da eklenir. Bu özelliği tam anlamı ile kullanmak için mevcut tarayıcılarınızın eklentiler bölümüne giderek IDM etkinleştirme işlemini yapınız. Eğer bu ekranlarda herhangi bir eklenti görmüyorsanız, eliniz ile ekleyebilirsiniz. Bunun için şu adımları takip edin:

  • Google Chrome programını başlatın.
  • Tarayıcı içerisinde eklentiler kısmına gidin( Diğer Araçlar > Uzantılar)
  • IDM programı yüklü görünüyor ise direkt kaldırın.
  • Bilgisayarınızdan IDM programının kurulu olduğu klasöre gidin.
  • Mevcut klasör içerisinde IDMGCExt.crx isimli dosyayı Chrome’da açtığımız ekrana sürükle bırak yapın.

Bu işlemleri yaptıktan sonra Google Chrome uygulamanızı tamamen kapatıp yeniden başlatın sorun çözelmiş olacaktır.

 

İnternetten Video İndirme

Twitter Video İndirme Sitesi

Twitter platformu üzerinde saniyelerde milyonlarda kişi görsel medya kullanıyor. Bu görsellerden bizi alakadar eden kısmı ise videolar. Twitter video indirme işlemi için başlıktan direk olarak siteye gidebilirsiniz. İndirmek istediğiniz videonun Tweet linkini yapıtşırarak istediğiniz kaliteyi seçip indirebilirsiniz.

 

Instagram Video İndirme Sitesi

Mantık olarak yukarıdaki Twitter video indirme sitesi ile aynı denilebilir. Yapmanız gereken videosunu indirmek isteğiniz paylaşımın linkini indirme kısmına yazmak ve Enter tuşuna basmak. Bunun ardından indirmek için tek yapmanı gereken video kalitesini seçmektir.

 

Facebook Video İndirme Sitesi

Facebook video indirme için de link üzerinden ilgili sayfaya gidebilirsiniz. FBDOWN adı verilen site, reklam kampanyaları ile beraber gelir elde ettiği için kullanıcılardan indirme için ek bir işlem yapmasına gerek duymuyor. Bu sebeple internetten video indirme fikirini daha temel söylemlere yönelmemiz gerekiyor.

İnternetten video indirme nasıl yapılır, ne gerekmektedir gibi sorulara direkt olarak sorlan sorulardır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ