Bedava İnternet

Kriptoda Kaybetmeyin! Bu Önerileri Dikkate Alın!

  • 21 Mayıs 2022
  • 62 kez görüntülendi.
Kriptoda Kaybetmeyin! Bu Önerileri Dikkate Alın!

Kripto para sektörüne henüz yeni adım atmış yatırımcılar öncelikle bu piyasanın nasıl işlediğine dair bir fikre sahip olmak zorundadır. Bunun için, piyasadaki yüzlerce kripto para birimi hakkında yeterli bilgi edinmek adına araştırmalara zaman ayırmanız gerekiyor.

Binlerce farklı coin ve token olduğundan BTC ve ETH’nin ötesini görebilmek büyük önem taşımaktadır. Ek olarak kripto para dünyasının nasıl işlediğini anlamak için blok zinciri teknolojisini iyi kavramanız gerekmekte. Şimdi daha sağlıklı bir yatırım yapmak için dikkat edilmesi gereken konulara biraz göz gezdirelim.

Paranızı Yönetmeyi Öğrenin

Kripto paralar söz konusu olduğunda insanların büyük bir kısmı bunun tamamen grafikleri analiz etmekten ve işlem yapmayı bilmekten geçtiğini düşünüyor. Bu görüşten farklı olarak dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan biri paranızı olası risk faktörlerini analiz ederek farklı kripto para birimlerine dağıtmaktır.

Bu İçerik de İlginizi Çekebilir: Borsada Limit Emri Nedir?

Duygularınızı Kontrol Altına Almayı Öğrenin

Kripto para piyasasında yatırım yaparken duygularınız her zaman ikinci planda olmalıdır. Akılcı ve rasyonel kararlar vererek doğru hamleler yapabilir ve istediğiniz kazançları elde edebilirsiniz.

Düşük Fiyatlı Token’lara Dikkat!

Piyasada düşük fiyatlı yüzlerce altcoin bulunuyor. Düşükten alıp yüksekten satma hayali kurarak yalnızca ucuz diye kripto paralara yatırım yapmak doğru değildir. Aldığınız ucuz coinler senelerce yerinde sayabilir. Bunun pek çok örneğini görebilirsiniz.

FOMO’dan Baskısından Kaçın!

FOMO psikolojik bir terimdir. Kaybetme korkusu olarak bilinir. Bir coinin yükselişinde ya da düşüşünde ani kararlar vermekten kaçınmalısınız. Her zaman ayaklarınızı sağlam bir şekilde yere basan kararlar almanız gerekiyor.

Zararı Durdurma ve Kar Hedefi Belirlemek

Zarar durdurmak ve kar hedefi belirlemek bir finansal yatırımda kullanabileceğiniz en harika işlemdir. Bu yöntem ile fiyatlarda meydana gelen geri çekilmelerden kaynaklı kayıplarınızı sınırlandırabilirsiniz.

İşlem Hacmi Yüksek Olan Kripto Para Birimlerini Tercih Edin

Her zaman alım satım işleminin daha kolay olduğu kripto paralar tercih edilmelidir. Bilinirliği ve fiyatlamaları daha öngörülebilir, işlem hacmi yüksek olan coinlere yönelebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ