Bedava İnternet

KYK Wifi Şifresi Değiştirme | KYK Wifi Giriş

 • 01 Eylül 2021
 • 2.495 kez görüntülendi.
KYK Wifi Şifresi Değiştirme | KYK Wifi Giriş

KYK Wifi Şifresi Değiştirme | KYK Wifi Giriş Okullar açılıyor ve binlerce öğrenci yurtlarına geri dönecek. Bu yazımızda onları yakından ilgilendiren KYK wifi şifresi değiştirme ve KYK wifi giriş hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. KYK şifremi unuttum diyorsanız veya Kyk şifresi alma konusunda bir bilgi arayışında iseniz doğru adrestesiniz.

Bildiğiniz gibi Gençlik Spor Bakanlığı tarafından geliştirilen hizmetler kapsamında KYK yurt wifi ile internet olanağı sağlamaktadır. Her yıl binlerce öğrenci internet ihtiyacını KYK interneti ile karşılıyor. Bu hizmetin nasıl kullanılacağı ile ilgili ise birçok soru işareti mevcut. Yazımızda resmi site ve yurtlardan edindiğimiz bilgileri derleyerek en doğru yöntemleri sizlere sunduk. İyi okumalar.

KYK Wifi Nedir?

KYK Wifi Şifresi Değiştirme | KYK Wifi Giriş

Kredi Yurtlar Kurumu tarafından tahsis edilen devlet yurtlarında, öğrencilerin kullanımına sunulmuş bir internet hizmetidir. Kyk internet hizmeti ile beraber öğrencilerin internet ihtiyacını karşılarken eğitime yönelmelerini de teşvik etmekte. Bu sebeple KYK interneti içerisinde bazı hizmetler sınırlandırılıyor. Şunu da belirtmek gerek ki KYK interneti yavaş bir bağlantı hızı sunmakta.

KYK İnternet Hızlandırma

KYK Wifi Şifresi Değiştirme | KYK Wifi Giriş

Bildiğiniz gibi KYK internet hızı oldukça düşük. Bunun başlıca sebebi verilen internetin sınırlandırılmasıdır. Aynı hizmet ağını kullanan yurt görevlileri, öğrencilere nazaran daha hızlı bir bağlantı kullanmaktadır. Bu mantığın dayandığı nokta ise kadroların mevcududur.

Bildiğiniz gibi devlet yurtları en az 250 kişi öğrenci mevcuduna sahiptir. Bu sebeple her bir öğrenciye hızlı bir internet sunmak sunuculara ağır yük bindireceği ve maliyeti fazla olacağı için bağlantı sınırlandırma yöntemine gidilir. Bu noktada bazı hamleler ile kurtulmak ile bu yavaşlıktan bir nebze de olsa kurtulmak mümkün.

İleride yayınlayacağımız yazılarda konu ile alakalı detaylı bir rehber yapacağız. Şimdilik sizlere vereceğimiz birkaç öneri ise şunlar:

 • VPN servislerinden yararlanabilirsiniz. BURADAN ilgili yazımıza giderek KYK için en uygun VPN programları neler görebilirsiniz.
 • Bilgisayarınızın internet kullanan uygulamalarını sınırlayabilirsiniz. Birçok uygulama arkaplanda internet kullandığı için internet bağlantısı için kullanacağınız tarayıcı veya uygulama tam anlamı ile bağlantıdan yararlanamaz.
 • KYK internet bağlantısı nerede ise yakın bir yere konumlanın. Özellikle yurt içerisinde bulunan modem ile aranızda çok duvar var ise bu bağlantıyı zarara uğratabilir. KYK internetini hızlandırma için pencere, kapı yanı gibi konumlarda bağlanmayı deneyin.

KYK Wifi Şifre Alma Nasıl Yapılır?

İlk olarak şunu belirtelim; KYK sistemi dışında KYK wifi şifre alma mümkün değildir, şifreyi sadece KYK sitesi veya sistemde yetkili olan kişilerden temin edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler ise şunlardır:

 • KYK Şifre alma için e-devlet’e girmelisiniz.
 • E-devlet’ten KYK wifi şifre alma için giriş yaptıktan sonra arama kısmına “GSB Wifi Şifre İşlemleri” yazın ve gelen arama sorgusuna tıklayın.
 • Bu iki adımı hızlıca yapmak için direkt olarak KYK Wifi Şifre Alma sayfasına gidebilirsiniz.
 • Bundan sonraki adımda bir taahhütname tarafınıza iletilecektir, bunu okuduktan sonra en alttan onaylayarak bir sonraki adıma gidin.
 • Son adımda tarafınızdan bir ilk kullanım şifresi girmeniz istenir. Şifrede en az 8, en fazla 12 karakter kullanmalısınız.

İşlemler bittikten sonra belirlediğiniz şifre ile KYK internet ekranına gidip giriş yaparak internet kullanmaya başlayabilirsiniz.

KYK Wifi Giriş Nasıl Yapılır?

KYK Wifi Şifresi Değiştirme | KYK Wifi Giriş

KYK wifi şifre alma işini hallettiniz. Peki KYK wifi giriş nasıl yapılır?

Konu ile alakalı uzun uzadıya bir şeyler anlatmamıza gerek yok. İki farklı şekilde giriş bulunuyor:

 • Eğer cihazınızda otomatik olarak giriş ekranı görünüyor ise tek yapmanız gereken “Ağda Oturum Aç” bildirimine dokunarak açılış ekranına gitmek.
 • Eğer KYK internet bağlantı sorunu için herhangi bir bildirim gelmedi ise direkt olarak BURADAN tıklayarak siteye gidebilirsiniz.

KYK Wifi Şifre Değiştirme

KYK Wifi Şifresi Değiştirme | KYK Wifi Giriş

BURADAN gideceğiniz KYK internet ekranı ile beraber KYK internet şifresi değiştirme yapabilirsiniz. Açılan ekranda T.C kimlik ve şifre kısmının hemen altında “Şifre Değiştirme” seçeneği bulunmaktadır. Dilerseniz giriş yaptıktan sonra yine aynı ekrandan Kyk wifi şifresi değiştirme işlemini yapabilirsiniz.

KYK Wifi Şifremi Unuttum

En fazla karşılaşılan mağduriyetlerden biri de KYK İnternet şifremi unuttum olmaktadır. Bunun ile ilgili internet üzerinden KYK wifi şifre değiştirme gibi bir işlem yapılamamakta. Sistemde buna dair bir uygulama bulunmuyor.

Eğer Kyk şifremi unuttum diyorsanız yapmanız gereken tek şey görevli personelden yardım almak. Bu işlemi yurtlarda görevli olan memur kişilere yaptırabilirsiniz. Kimlik numaranız ile sisteme giren görevliler hızlıca şifrenizi yeniden oluşturabilir. Bu sayede tekrar oturum açıp KYK wifi kullanımına devam edebilirsiniz. Yukarıda bahsettiğimiz şekilde hızlıca şifre değiştirmek de mümkün.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Gökçe dedi ki:

  Benim telefonumda KYK wifi sitesi açılmıyor bu sayfa açılmıyor diyor nasıl bir çözümü vardır

BİR YORUM YAZ