Bedava İnternet

Labim Sonuç Labim Sorgulama Nasıl Yapılır?

  • 23 Nisan 2021
  • 2.741 kez görüntülendi.
Labim Sonuç Labim Sorgulama Nasıl Yapılır?

Labim Sonuç Labim Sorgulama Nasıl Yapılır? Son yıllarda hastane randevu alma, randevu detay öğrenme ve sonuç öğrenme işlemleri hastaneye gitmeden yapılabilmekte. İnternet üzerinden yapılabilen bu işlemlerin sayesinde uzun kuyrukların önüne geçilirken işlemler daha hızlı hallediliyor. Labim sonuç labim sorgulama da bunlardan biri. Bu yazımızda Labim sonuç nasıl alınır, labim sorgulama nasıl yapılır sorularına cevap vereceğiz.

Labim Sonuç Labim Sorgulama Nedir?

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kullanıma sunulan Labim bir Laboratuvar Bilgi Sistemidir. Platform üzerinden il sağlık ocaklarında yapılan laboratuvar işlemlerinizin sonuçlarını alırsınız. Labim sonuç labim sorgulama için yapmanız gereken adımları bir sonraki başlıklarda detaylıca açıklayacağız. Labim sistemi sadece İstanbul içi kullanılmaktadır. İstanbul dışında Laboratuvar sonuçları için ilgili ilin sağlık müdürlüğü web sitesine bakmalısınız.

Turkcell GNÇ Çatlat Kazan Bedava İnternet Kampanyası

Aile Hekimi Tahlil Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Labim Sonuç Labim Sorgulama Nasıl Yapılır?

Aile hekimi tarafından yapılan tahlil sonuçları Labim sitesi üzerinden öğrenilmektedir. Yapmanız gereken ilk şey labim sonuç labim sorgulama yaparak gelen ilk sıradaki siteye gitmek. Bunun yerine direkt olarak Labim sayfasına gitmek için buraya tıklayabilirsiniz. Siteye gitmenin ardından iki bilgi ile menünüze ulaşırsınız. Bunlardan ilki T.C. kimlik numarası diğeri ise Aile hekimi kayıt no. Kayıt no, muayenede edindiğiniz numaradır. Verilen kağıtta bilgiyi bulabilirsiniz.

Siteye girdikten sonra Aile Sağlı Merkezi içinde yapılan tüm tetkik sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Listelenmiş olarak size verilecektir. Sistem üzerinde görüntülediğiniz verileri bir başka hastanede de kullanabilirsiniz. Sağlık Bakanlığı sisteminde kayıtlı olacak raporlar diğer doktorlar tarafından ulaşılsa da bazen özel hastanelerde ulaşılmamakta. Bu gibi bir senaryoda ihtiyacınızı karşılayabilir.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi LABİM  sadece İstanbul içerisinde yer alan Sağlık Ocaklarına yönelik bir sistemdir. e-nabız gibi genel değildir. Bu sebeple Ankara, Adana veya İzmir labim sonuç sorgulama için kendi web sitelerine gitmelisiniz. Aksi halde verilerinizi görüntüleyemez, sağlık ocağını ziyaret etmek zorunda kalırsınız.

Gizli Numara Nasıl Engellenir? Numaramı Özel Numaraya Kapatma

Labim Sonuç Labim Sorgulama e-Nabız Sorgulama

Aile hekimi tarafından yapılan tahlillerin sonuçları aynı zamanda e-Nabız’da da bulunmaktadır. Labim sorgulama içerisindeki tüm bilgilere e-Nabız sorgulama ile erişebilirsiniz. e-Nabız ile tahlil sonucu öğrenme için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • e-Nabız web sitesine BURADAN gidin. Android ve App Store üzerinde uygulamasını da bulabilirsiniz.
  • T.C kimlik ve şifre ile giriş yapın. Bu yöntem yerine e-Devlet ile de giriş yapabilirsiniz.
  • Giriş yaptıktan sonra sol kısımda olan Tahlillerim sekmesine tıklayın.
  • Bu kısımda tüm tahliller görünecektir. Belirli bir tarihe bakmak istiyorsanız Başlangıç ve Bitiş tarihi de ekleyebilirsiniz.

Ankara Halk Sağlığı Tahlil Sonuçları

Labim sonuç labim sorgulama işlemi farklı şehirlerde de mevcuttur. Bunlar arasında ilk bahsedeceğimiz Ankara’da bulunan sistem. Ankara Halk Sağlığı Laboratuvar Sonuçları için yapmanız gereken BURADAN ilgili web siteye gitmek. Girdikten sonra gelen ekranda T.C. Kimlik No, Barkod No ve Soyadı bilgilerini girmelisiniz. Doğru girmeniz halinde tahlil sonuçları tarafınıza gösterilecektir.

Adana LİOS Sağlık Ocağı Tahlil Sonuçları

Adana ili için Labim benzeri bir sistem kullanılmakta. LIOS olarak adlandırılan sistem Laboratuvar Bilgi Sistemlerinin İngilizce karşılığından oluşmaktadır. Sistem yapı olarak diğerlerinden farklı bir arayüz sunmakta. BURAYA tıklayarak Adana LİOS Halk Sağlığı Laboratuvar Sonuçları sayfasına gidebilirsiniz. Sayfada tarafınızdan T.C. Kimlik No, Doğum Yılı ve Barkod No bilgileri istenecektir. Giriş yapmanız ile berabr tahlil sonuçlarını edinebilirsiniz.

Antalya MELİS Halk Sağlığı Laboratuvar Sonuçları

Antalya Halk Sağlığı merkezleri Labim ve LİOS dışında bir sistem kullanmakta. Merkezi Laboratuvar Sistemi kısaca MELİS ile beraber tahli sonuçlarınıza hızlıca erişebilirsiniz. Antalya MELİS sayfasına BURAYA tıklayarak gidebilirsiniz. Tetkik sonuçlarını görüntülemek için sadece T.C. Kimlik No ve Kayıt No girmelisiniz. Bunların girilmesinin ardından tahlil sonuçları listelenecektir.

İzmir Labim Sağlık Ocağı Hasta Tahlil Sonuçları

İzmir Labim sonuçları için iki farklı site bulunmakta. BURAYA tıklayarak gideceğiniz Labim Sorgulama ekranında İzmir Karşıyaka halk sağlığı merkezi sonuç sayfasına gidersiniz. BURAYA tıklayarak ise geri kalan bölgeler için Labim sonuç sitesine gidersiniz. Her iki arayüz de aynı bilgileri talep etmektedir. Tahlil sonuçları görmek için yapmanız gereken T.C. Kimlik No ve Barkod No girişi yapmak. Liste halinde sonuçları görüntüleyebilirsiniz.

Konya Labim Sağlık Ocağı Tahlil Sonuçları

Konya Labim sağlık ocağı tahlil görüntüleme için gitmeniz gereken sistemin ismi Hasta Sonuç Öğrenme. Diğer yapılar gibi karmaşık bir yapı değil. Sayfaya BURAYA tıklayarak gidebilirsiniz. Sayfada sizden T.C. Kimlik No, Barkod No ve Güvenlik Kodu istenecektir. Güvenlik kodunu sayfadan görebilirsiniz.

Bursa LİOS Sağlık Ocağı Laboratuvar Sonuçları

Bursa da Adana gibi LİOS sistemi ile tahlil görüntüleme işlemi yapmaktadır. Bursa LİOS sonuç görüntüleme ekranına BURAYA tıklayarak gidebilirsiniz. Bireysel giriş ekranında sizden T.C. Kimlik No, Barkod No ve Güvenlik Kodu istenmektedir. Bilgileri girmeniz ile beraber herhangi bir sağlık ocağı laboratuvar sonuçları karşınızda listelenecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ