Bedava İnternet

Lider Kripto Para Birimi Bitcoin Hakkında Az Bilinen 7 Şaşırtıcı Gerçek

  • 13 Mayıs 2022
  • 586 kez görüntülendi.
Lider Kripto Para Birimi Bitcoin Hakkında Az Bilinen 7 Şaşırtıcı Gerçek

Herkesin bildiği üzere piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimi Bitcoin‘dir. Kripto para teknolojisinin temelini atan BTC’ye dair hala bilinmeyen çok şey var. Bu da lider kripto para biriminin gizemini daha da fazla artırıyor. Şimdi sizleri Bitcoin hakkında az bilinen 7 şaşırtıcı gerçek ile baş başa bırakıyoruz.

10.000 Bitcoin (BTC) ile 2 Pizza Almak

Evet. Yanlış duymadınız! Kripto para tarihinde ilk BTC ile ödeme işlemi 2010 senesinde Florida’daki bilgisayar programcısı Laszlo Hanyecz tarafından gerçekleştirildi. Hanyecz, Papa John’s’tan iki adet pizza sipariş etti.

BTC Madenciliği 9 Evin Enerjisine Bedel

BTC madenciliğine duyulan ilgi her geçen gün katlanarak devam ediyor. Ancak günümüzde her BTC işlemi, Amerika’da 24 saat içerisinde dokuz evde kullanılan enerjinin toplamına denk geliyor. Bitcoin madencilik zorluğu sürekli arttığı için mining işlemi yapan girişimcilerde sürekli olarak daha çok sayıda ve daha hızlı bilgisayarlar almak zorunda kalıyorlar.

Geri Dönüş Yok

BTC işlemlerini geri almanın mümkünatı yok. Kripto para birimi bir kez gönderildikten sonra bir daha geri alınamaz. Dolandırılsanız bile durum aynıdır. O nedenle kripto para işlemleri büyük bir dikkat gerektirir.

Sınırlı sayıda Bitcoin var

Dijital bir para olduğu için pek çok kişi sınırsız sayıda BTC olduğunu düşünebilir, ancak durum öyle değildir. BTC, 21 milyon adet olarak sınırlandırılmıştır. Sınırlı olması, BTC’yi daha da değerli yapmaktadır.

FBI’dan Bitcoin müdahalesi

Seneler önce Federal Soruşturma Bürosu FBI, 160 milyon dolarlık BTC yatırım hacmiyle Rusya merkezli BTC-e borsasında bulunan fonların %45’ine el koydu. Borsanın yöneticilerinden Alexander Vinnik, para aklama, siber suçlar ve uyuşturucu kaçakçılığı gibi nedenlerle suçlandı.

Bitcoin’i kabul eden ilk üniversite

Kullanım alanı her geçen gün genişliyor, ancak BTC’yi ödeme olarak kabul eden ilk üniversite Güney Kıbrıs’taki University of Nicosia olarak bilinmektedir. Ardından 1 Nisan 2017 itibarıyla Japonya BTC’yi legal ödeme yöntemi olarak kabul etti.

İlk Bitcoin Milyarderleri

Kripto para meraklıları Cameron ve Tyler Winklevoss kardeşleri pek çok kez duymuştur. İkiz kardeşler şu anda Gemini borsasının yöneticileri olarak görev yapıyor. İkizler, seneler önce BTC değerinin 11 bin 800 doları görmesiyle birlikte milyarderler oldular. Cameron ve Tyler Winklevoss kardeşlerin BTC’yi 120 dolar değerindeyken satın almaya başladığı söyleniyor.

Dilerseniz ”Copy Trade Nedir, Ne İşe Yarar?” başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ