Bedava İnternet

MEB Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır, 2022 Son Tarih

  • 24 Şubat 2021
  • 1.188 kez görüntülendi.
MEB Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır, 2022 Son Tarih

MEB Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır, Son Tarih; Pandemi döneminde okullarından uzak kalan öğrenciler EBA üzerinden derslere girmekte. Bu öğrencilere kolaylık sağlama peşinde olan MEB ücretsiz tablet başvurusu için tekrar talepleri açtı. Ocak ayı için 3.faz çalışmaları başlamıştı. Bu hafta da ülke genelinde 8.faz çalışmaları başladı. Duyuru bizzat Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapıldı. Bu yazımızda MEB ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır, şartlar nedir gibi birçok sorunun cevabını bulabilirsiniz.

Bakan Ziya Selçuk tarafından 8.faz tablet dağıtımı ile ilgili tweet şu şekilde:

MEB Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır, 2022 Son Tarih » Bedava İnternet

Pandemi şartları ile beraber uzaktan eğitim gören birçok öğrenci ekipman yetersizliğinden muzdarip. Bu sebeple derslerinden geri kalıyor sadece EBA TV üzerindeki içeriklere erişim sağlayabiliyor. Bu eksikliğin farkında olan Milli Eğitim Bakanlığı ücretsiz tablet dağıtmakta. Öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilir nitelikte olan bu tabletlerin yanında internet de verilecek. Peki MEB ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır?

MEB Ücretsiz Tablet başvurusu Nasıl Yapılır?

Tablet başvuruları için ek olarak bir şey yapılmamakta. Bakanlığın yaptığı açıklama ışığında ihtiyaç sahipleri bakanlık tarafından belirlenmekte. Tabletlerin dağıtımında stratejik bir çalışma yapılıp yol haritaları oluşturulmuş durumda. Tablet dağıtımı ilk olarak Aralık ortasında başlamıştı. 500 bin adet olarak açıklanan tablet dağıtımı şu günlerde son dönemine girmekte. Haftada dağıtılan 100 bin adet sayısı 67 bin adet seviyelerine geriledi. Başvuru gerekmemesi ve bakanlığın elindeki verilerle dağıtım yapması da bu dağıtımın daha sağlıklı olmasını sağladı.

MEB Ücretsiz Tablet Başvurusu Şartları Nelerdir?

MEB ücretsiz tablet başvurusu olmadan tablet almak için bazı kriterler mevcut. Bu tabletlerden ilki ailenin gelir düzeyi. Bakanlığın elindeki veriler ışığında gerçekleştirilen listelemede gelir düzeyini evdeki öğrenci sayısı ve öğrencinin akademik başarısı takip ediyor. Bu şartların hepsinde istenilen statüde olunması durumunda ücretsiz tablet dağıtımı size de yapılacaktır. Bunun için ek olarak bir form doldurmanıza gerek yok. Bakanlık yetkilileri ilgili konu için tarafınız ile iletişime geçecektir.

VODAFONE BEDAVA İNTERNET KAMPANYALARI 2022

MEB Ücretsiz Tablet Başvurusu Son TarihMEB Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır, Son Tarih

Şu an için son tarih şeklinde bir açıklama olmadı. Güz yarıyılı için başlayan Meb ücretsiz tablet dağıtımı Ocak ayında 3.faz çalışması durumunda iken bu hafta yani 21 Şubat’tan itibaren 8.faz çalışmalarına geçti. Hafta hafta devam eden çalışmada başvuru için son tarih şeklinde bir ibare yer almadı. Tahmin edilen ise mart ayında çalışmaların son bulması ve ihtiyaç sahibi tüm öğrencilerin ihtiyaçlarının karşılanması.

TÜRK TELEKOM BEDAVA İNTERNET KAMPANYALARI 2022

MEB Ücretsiz Tablet Bedava İnternet Paketi

Dağıtılan tabletlerin yanında bedava internet paketi de verilmekte. Bakanlık tarafından verilecek olan internet ile beraber öğrencilerin tüm internet ihtiyaçlarının karşılanması hedefleniyor. Dağıtılan tabletler ile beraber tam 25 GB bedava internet paketi verilecek. Paket sadece EBA üzerinde kullanılmak üzere veriliyor. Verilen cihazlara kurulumu da gelen görevliler tarafından yapılmakta. Bu sayede hem cihaz hem de internet temin edilmekte.

MEB Ücretsiz Tablet Dağıtımı Bitiyor

Bakan Selçuk’un son yaptığı açıklama ile beraber bu çalışmaların sonuna gelindiği ifade edildi. Başlayan 8.faz çalışmaları ile beraber ihtiyaç sahibi ailelerin çoğunluğuna ulaşıldığı ifade edilirken kalan dağıtımın da fazla olmadığı açıklandı. Yani önümüzdeki Mart ayında tablet dağıtımları bitecek diyebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ