Bedava İnternet

Meeting Passcode Ne Demek? EBA Meeting Passcode

  • 04 Aralık 2021
  • 622 kez görüntülendi.
Meeting Passcode Ne Demek? EBA Meeting Passcode

Meeting Passcode Ne Demek? EBA Meeting Passcode EBA ve Zoom üzerinde eğitim devam ediyor. Birçok öğrenci ve veli Meeting Passcode ne demek sorusunun cevabını arıyor. Bu içeriğimizde EBA meeting passcode, Zoom meeting passcode ve konu hakkındaki diğer merak edilenlere yakından bakacağız.

Pandeminin hayatımıza kattığı önemli durumlardan biri de eğitim sürecinin internet ortamına taşınması. Milyonlarca öğrenci okula gitmek yerine, evlerinde internet üzerinden eğitimlerini yapmakta. Eğitim sürecinin internet ortamında olması da bazı sorunları ortaya çıkarabilmekte.

Bu içeriğimizde bu alanda en fazla talep gören meeting passcone ne demek sorusuna yanıt vereceğiz. Bu kelimenin anlamının yanı sıra; ne işe yaradığı, nereden alınabileceğine değineceğiz. Bunlara ek olarak EBA Zoom hatası olarak karşınıza çıkan diğer konuları da içerikte bulabilirsiniz.

Meeting Passcode Ne Demek?

Meeting Passcode Ne Demek? EBA Meeting Passcode

Meeting passcode Türkçesi toplantı şifresi veya parolasıdır. Kelime İngilizce olup, diğer Zoom ve EBA hataları gibi direkt karşınıza çıkar. Karşınıza çıktığında neler yapmanız gerektiğini de yazımızın ilerleyen kısımlarında öğrenebilirsiniz.

Meeting Passcode Nedir?

Meeting passcode ne demek öğrendik, peki ne işe yarar? Meeting passcode, öğrenci ve öğretmenlerin yayın yaptığı Zoom üzerinde kullanılır. Her ders veya yayın için özel bir link, linke ek olarak da Meeting passcode oluşturulur. Derse katılmak isteyen öğrencilerin Meeting Passcode bilgisine sahip olması beklenir.

Enter Meeting Passcode Ne Demek?

Bir diğer karşınıza çıkacak uyarı da Enter meeting passcode uyarısıdır. Peki enter meeting passcode ne demek?

Enter Meeting Passcode, İngilizce olup Türkçesi “Toplantı Şifresinin Girin” şeklindedir. Bu uyarı ile sahip olduğunuz oturum şifresini girmeniz istenir.

ıncorrect meeting passcode please try again Ne Demek?

Sıklıkla sorulan sorulardan birisi de “ıncorrect meeting passcode please try again ne demek” sorusudur. Birçok öğrenci veya veli şifre yazmanın ardından bu hata ile karşılaşır. Bu hatada “Yanlış toplantı şifresi, tekrar deneyiniz” denilmektedir. Şifrenizi kontrol ederek tekrardan girmeniz gerekir.

EBA Meeting Passcode

Meeting Passcode Ne Demek? EBA Meeting Passcode

Birçok öğrenci ve veli EBA meeting passcode nereden alınır sorusunu sormaktadır. Bu sorunun cevabı ise biraz kafa karıştırıcı. Bu sebeple bir sonraki adımda tüm detayları ile yapmanız gereken şekilde aktaracağız.

EBA meeting passcode uyarılarının temel sebebi, EBA sisteminin Zoom programından yararlanmasıdır. Zoom meeting passcode sayesinde katılımcıların özel bir bölgede kalmalarını sağlar. Bu durum da dışarıdan gelen kişilerin izinsiz olarak yayına bağlanamayacağı manasına gelir.

Meeting Passcode Zoom

Meeting Passcode Ne Demek? EBA Meeting Passcode

Meeting Passcode sorunu çözümü için ilk olarak sorunun sebebine inmek gerek. Bu durum EBA ve Zoom arasında yaşanan çakışma sonucu ortaya çıkar. Buna ek olarak üst üste EBA programını çalıştırmak da bu sorunu doğurabilmektedir.

Meeting Passcode Çözümü

3 farklı yöntem ile bu sorunu çözmek mümkündür.

ÇÖZÜM 1

İlk yapmanızı tavsiye ettiğimiz yöntemdir. Size özel olan Zoom canlı ders linki içerisinde yer alan ” pwd= ” kısmının karşısında yazan bilgiler, sizin Meeting Password yani toplantı şifrenizdir. Bu bilgileri kopyalayarak Zoom üzerinden Meeting Password yardımı ile direk olarak görüşmeye katılabilirsiniz. Tek yapmanız gereken şifreyi girdikten sonra Join Meeting butonuna tıklamaktır.

ÇÖZÜM 2

Girdiğiniz cihaz olan bilgisayar, telefon veya tablet üzerinde EBA uygulamasını kapatın. Eğer bilgisayar üzerinden EBA kullanıyorsanız Ctrl+Shift+ Esc (Windows 10 için, diğer versiyonlarda Esc yerine Delete) kombinasyonunu tuşlayın. Tuşlamanın ardından EBA Canlı Ders programını bulup sağ alt köşeden Görevi Sonlandır seçeneğine tıklayın.

ÇÖZÜM 3

Telefondan EBA uygulamasını kullanıyorsanız Google Play veya App Store üzerinden uygulamayı silip tekrar yükleyin. Bilgisayar için ise Program Ekle/Kaldır bölümüne giderek kaldırın ve EBA sitesinden en güncel sürümü indirip kurun. Eğer kurulumun ardından aynı sorunu yaşarsanız direkt olarak ÇÖZÜM 1 yolunu tekrardan deneyiniz.

 

Bu yöntemleri denerken internet paketinizde azalma yaşanacaktır. Bunun için Turkcell, Türk Telekom, Vodafone EBA bedava internet paketlerine bakmanızı öneririz. Sitemizde bu kampanyalar hakkında birçok rehber yayınladık. Türk Telekom EBA bedava internet, Vodafone EBA bedava internet ve Turkcell EBA bedava internet yazılarına sitemizden ulaşabilirsiniz.
Bu içeriğimizde Meeting passcode ne demek, Eba meeting passcode hatası çözümü nasıl yapılır gibi birbirinden farklı birçok konuya değindik. Konu hakkındaki soru, görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizler ile paylaşabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ