Bedava İnternet

Pttcell Bakiye Yükleme Nasıl Yapılır?

Pttcell Bakiye Yükleme Nasıl Yapılır?

Pttcell Bakiye Yükleme Nasıl Yapılır? Bugünki yazımızda Pttcel abonelerine özel bir rehber yapacağız. Yazı içerisinde Pttcell bakiye yükleme nasıl yapılır sorusuna detaylıca yanıt vereceğiz. Yazı sonunda Ptt bakiye kontör yükleme hakkında detaylı bilgilere erişmiş olacaksınız.

PTTcell, Türk Telekom alt yapısını kullanan bir alt hizmettir. PTT müşterileri de dahil olmak üzere birçok vatandaşa uygun fiyatlara tarifeler sunmaktadır. Ülkemizde faturasız hatlar üzerine bu hizmeti sunan birçok firma da mevcut. Bu firmaların sunduğu hizmetlerden bazıları da BİMcell, Teknosacell, POCELL gibi bilindik hizmetler.

Pttcell Bakiye Yükleme Nereden Yüklenir?

PTTCell Bakiye Sorgulama

PTTcell bakiye yükleme yöntemi olarak kullanabileceğiniz 4 farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlar;

 • PTTcell Şubeleri ile Bakiye Yükleme
 • PTTcell Müşteri Hizmetleri Bakiye Yükleme
 • PTTcell Online İşlemler Bakiye Yükleme
 • PTTcell İnternetten Bakiye Yükleme

PTTcell Şubeleri ile Bakiye Yükleme

Türk Telekom, Turkcell veya Vodafone hat sahipleri satış mağazalarına giderek TL yüklemektedir. PTTcell için ise durum benzer. Türkiye genelinde bulunan tüm PTT şubelerinden PTTcell bakiye yükleme işlemi yapabilirsiniz. Tek ihtiyacınız kimlik ve yüklemek istediğiniz miktar. Bunlar ile beraber en yakın PTT şubesini ziyaret ederek hattınıza TL yükleyebilir, PTTcell hizmetleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

PTTcell Müşteri Hizmetleri Bakiye Yükleme

Bakiye yükleme yöntemi olarak kullanılan bir diğer yöntem de müşteri hizmetleridir. PTTcell müşteri hizmetleri numarası üzerinden TL bakiye yükleme yapılabilmektedir. Tek yapmanız gereken  444 67 88 numaralı PTTcell müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartı bilgileriniz ile TL yüklemektir. Kredi kartı bilgilerinizi numara ekranından girebilirsiniz.

PTTcell Online İşlemler Bakiye Yükleme

Üçüncü yöntemimizde PTTcell online işlemlere giderek de PTTcell TL yükleme yapabilirsiniz. PTTcell online işlemler sayfasına buradan gidebilirsiniz. Gittiğiniz ekranda telefon numaranız ve şifrenizi girmelisiniz. Eğer şifrenizi bilmiyorsanız telefonunuzun arama uygulamasından *952# tuşlamasını yaparak şifrenizi öğrenebilirsiniz.

Bunun dışında paket yükleme, paket iptali gibi işlemleri de yine Online işlemler üzerinden yapabilirsiniz.

 

PTTcell İnternetten Bakiye Yükleme

Son bahsedeceğimiz yöntem, tüm yöntemler arasında en kolayı olan İnternetten pttcell bakiye yükleme işlemidir. Hızlı ve bir o kadar da pratik olan bu yöntem ile beraber hızlıca hattınıza TL yükleyebilirsiniz. Yapmanız gerekenlere birazdan detaylıca değineceğiz. Kısaca bahsetmek gerekir ise; siteye gidin, miktarı seçin, kredi kartı bilgilerini girin ve TL bakiye hattınıza aktarılsın. Tüm yükleme işleme bu kadar basittir. Eğer bu yöntemi seçecekseniz bir sonraki başlığımızda bu işlemi detaylı şekilde görebilirsiniz.

PTTcell Bakiye Yükleme Nasıl Yapılır?

PTTCell Bakiye Sorgulama

İnternetten bakiye yükleme işlemi yapmak istiyorsanız sırası ile aşağıdaki adımları takip edin.

 • Buraya tıklayarak PTTcell TL bakiye yükleme sayfasına gidin.
 • Açılan sayfada ilk olarak yükleme yapacağınız numarayı başında 0 olmayacak şekilde yazın.
 • Daha sonra yüklemek istediğiniz miktarı seçmelisiniz.
 • Miktarı seçmenin ardından internetten alışveriş özelliği açık olan bir kredi kartının bilgilerini gerekli yere doldurun.
 • İstenen güvenlik kodunu doğru şekilde belirtilen yere yazın ve Onay tuşuna basın.
 • Son ekranda ödeme onayı için banka ödeme ekranı gelecektir, burada telefonunuza gelen ödeme onay kodunu girin.
 • Ekrana yönlendirilip başarı ile tamamlanmıştır yazısını gördüyseniz bakiye yükleme işlemi tamamlanmıştır.

PTTCell Bakiye Sorgulama

PTTCell Bakiye Sorgulama

Bakiye TL yüklemeden önce hattınızdaki TL miktarını öğrenmek isteyebilirsiniz. Bu durumda da PTTcell bakiye sorgulama işlemi yapmalısınız. PTTcell ile istediğiniz zaman kalan kullanımlarınızı ve bakiyenizi sorgulamak mümkün. PTTcell bakiye sorgulama işlemi iki farklı şekilde yapılabilmektedir. İşte sorgulama yöntemleri…

PTTCell Kod ile Bakiye Sorgulama

Yapmanız gereken tek şey telefonunuzun arama ekranına giderek *123# tuşlamasını yapmanız. Tuşlamanın ardından ekran bildirisi olarak kalan bakiye ve kullanım haklarınız görünecektir.

PTTCell Sesli Bakiye Sorgulama

Bir diğer yöntem ise arama yaparak bakiye sorgulama işlemidir. PTTcell bakiye sorgulama işlemi için aramanız gereken numara 9333′dür. Bu numara üzerinden yapacağınız aramalardan sesli yanıt alırsınız. Telefondaki asistan kalan bakiye ve kullanım bilgilerini sesli olarak size bildirir.

PTTcell Yükleme Fiyatları

PTTcell TL yükleme işlemi direkt olarak istediğiniz bakiye ile yapılamamakta. PTT tarafından belirlenen bazı miktarlar etrafında TL bakiye yükleyebilirsiniz. Bu miktarlar sırası ile 12 TL, 20 TL, 25 TL, 30 TL, 40 TL, 50 TL ve 100 TL’dir.Bumiktarların dışında bir yükleme mümkün değildir. İster internetten TL yükleme yapın isterseniz müşteri hizmetlerinden tüm yapılacak işlemler bu sınırlarda olabilir.

Bu yazımıza ek olarak diğer Türk Telekom Faturasız hat kampanyalarına da BURADAN ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ