Bedava İnternet

Pttcell İnternet Paketi Kampanyaları ve Tarifeleri 2022

 • 01 Ekim 2021
 • 2.057 kez görüntülendi.
Pttcell İnternet Paketi Kampanyaları ve Tarifeleri 2022

Pttcell İnternet Paketi Kampanyaları ve Tarifeleri 2022 PTT tarafından hizmete sunulan PTTCell, yeni internet kampanyaları düzenlemeye devam ediyor. Bu yazımızda güncel Pttcell internet paketi kampanyaları ve tarifeleri hakkında tüm detaylı bilgileri bulabileceksiniz. Yazı içerisinde Pttcell internet paketleri hakkında; nasıl yapılır, fiyatları nelerdir gibi konulara da cevap vereceğiz.

Günümüzde internet paketi oldukça önemli hale geldi. Bunu fark eden PTTcell internet kampanyaları sayısını arttırarak hizmet çapını genişletti. Yazımızda bahsedeceğimiz kampanyalar ile tüm ihtiyaçlara uygun internet paketi bulunabilmekte. Üçlü paketler ve Pttcell ek internet paketi üzerinden size en uygun tarifeyi yapabiliyorsunuz. Detayları ile beraber aşağıdaki başlıklarda tüm paketler yer almaktadır.

Pttcell internet ayarları nasıl yapılır, internet sorgulama yöntemi nedir, internet paketi iptali nasıl yapılır gibi birçok sorunun cevabını içeriğimizde bulacaksınız.

PTTCell İnternet Paketleri

Pttcell İnternet Paketi Kampanyaları ve Tarifeleri

İlk bakışta iki farklı şekilde Pttcell internet paketi bulunuyor. Bunlardan ilki tarifeler kapsamında bulunan internetler iken diğerleri de sonradan satın alınabilen Pttcell ek internet paketi tarifeleridir. Bunlara ek olarak Pttcell bedava internet kampanyalarını da ekleyebiliriz. Üçüncü bir seçenek gibi dursa da başlı başına kaleme alınması gereken bir konu.

Pttcell İnternet Paketi Alma

Pttcell İnternet Paketi Kampanyaları ve Tarifeleri

PTTcell bünyesinde internet paketi alma oldukça kolay. Bu başlık altında Faturalı ve Faturasız tarifeler için ayrı ayrı paketleri bulabilirsiniz.

Faturasız PTTcell Ek İnternet Paketi

Faturasız internet paketleri kapsamında 4 farklı internet paketi bulunmaktadır. 4 farklı Pttcell İnternet paketi alma için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • Aylık 1 GB Pttcell ek internet paketi almak için yapmanız gereken 1 GB yazıp 1788 numarasına SMS atmaktır. Paketin aylık ücreti 14.50 TL’dir.
 • Aylık 2 GB Pttcell ek internet paketi almak için yapmanız gereken 2GB INTERNET yazıp 1788 numarasına SMS atmaktır. Paketin aylık ücreti 20 TL’dir.
 • Aylık 5 GB Pttcell ek internet paketi almak için yapmanız gereken 5GB INTERNET yazıp 1788 numarasına SMS atmaktır. Paketin aylık ücreti 25 TL’dir.
 • Aylık 10 GB Pttcell ek internet paketi almak için yapmanız gereken 10GB INTERNET yazıp 1788 numarasına SMS atmaktır. Paketin aylık ücreti 35 TL’dir.

Faturalı PTTcell Ek İnternet Paketi

Eğer PTTCell faturalı hat sahibi iseniz daha fazla ek internet paketi bulunuyor. Yararlanabileceğiniz Kampanyaların detayları aşağıdaki gibidir:

 • PTTCell haftalık 2 GB internet paketi için 1 HAFTA 2 GB yazıp 1788 numarasına SMS atmaktır. Paketin aylık ücreti 15 TL’dir.
 • PTTCell haftalık 4 GB internet paketi için 1 HAFTA 4 GB yazıp 1788 numarasına SMS atmaktır. Paketin aylık ücreti 19 TL’dir.
 • PTTCell aylık 10 GB internet paketi için 10 GB yazıp 1788 numarasına SMS atmaktır. Paketin aylık ücreti 39 TL’dir.
 • PTTCell aylık 20 GB internet paketi için 20 GB yazıp 1788 numarasına SMS atmaktır. Paketin aylık ücreti 49 TL’dir.

Pttcell İnternet Paketi Gönderme

Kimi zaman sevdiklerimize internet paketi göndermek isteriz. Bazı operatörlerde buna yönelik kampanyalar bulunmaktadır. Bu durum ne yazık ki PTTCell için geçerli değil. PTTCell internet paketi gönderme üzerine şu an için bir hizmet sunmuyor. Fakat durum bunun ile sınırlı değil. Eğer sevdiklerinize internet göndermek istiyorsanız bakiye yükleme ile internet paketi ücretlerini gönderebilirsiniz. Konu hakkındaki detayları BURADAKİ yazımızı inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Pttcell İnternet Paketi İptali

Merak edilen konulardan biri de alınan internet paketlerinin nasıl iptal edildiği konusudur. Konu hakkında uzun uzun, her bir kampanya için detaylı bir anlatım yapabiliriz. Ama bunun yerine pratik bir anlatım ile konuyu anlatmayı tercih edelim. Bildiğiniz gibi paketleri yapmak için 1788 numarasına, paketlere özel mesajları atıyoruz. Pttcell internet paketi için de aynısını yapmamız gerekiyor. Paket için kullanılan SMS’in başına IPTAL yazarak gönderirseniz, PTTcell internet paketi iptali yapmış olursunuz. Hemen bir örnekle açıklayalım:

Aylık 10 GB Pttcell ek internet paketi almak için  10GB INTERNET yazıp 1788 numarasına SMS atıyor isek iptal etmek için IPTAL 10GB INTERNET yazıp 1788 numarasına SMS atmalıyız.

Pttcell İnternet Kazanma

Pttcell İnternet Paketi Kampanyaları ve Tarifeleri

Ücretli olarak nasıl Pttcel İnternet paketi yapabileceğinizden bahsettik. Şimdi bu işin öbür tarafına yani Bedava Pttcell internet kazanma kısmına bir değinelim. Öncelikle şunu belirtelim; ileri tarihlerde PTTcell bedava internet kampanyaları üzerine detaylı bir yazı yazacağımız için bu bölümde sadece 1 tane kampayadan bahsedeceğiz.

PTTcell 100 GB bedava internet kazanma nasıl yapılır?

Evet, yanlış duymadınız. Pttcell tarafından tamı tamına 100 GB bedava internet dağıtılıyor. Bu kampanyadan yararlanabilmek için yapmanız gereken ise oldukça basit. Şu adımları takip edin:

 • 120 TL değerinde yeni PTTcell hat satın alın.
 • Hattı telefona taktıktan sonra mesajlar bölümüne girin.
 • Pttcell BONUS yazarak 1788 numarasına SMS yollayın.

Kampanya SMS’ini göndermenin ardından hattınıza 25 GB internet 750 dakika ve 750 SMS tanımlanacaktır. Bu kullanım hakları ise 30 gün ile sınırlıdır. Devam eden 3 ay boyunca, aylık 30 TL ve üzeri yükleme yaparsanız (tek seferde) her yükleme başına 25 GB bedava internet kazanacaksınız. Kampanya içerisinde 4 ayda toplamda 100 GB Pttcell bedava internet kazanma fırsatı sunuluyor.

Pttcell İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?

Pttcell İnternet Paketi 3 TL

Geçmişte sıklıkla reklamlarda kullanılan Pttcell internet paketi 3 TL kampanyası ile beraber günlük internet alınabiliyordu. Bugün için bu kampanyanın devam etmediğini belirtmemiz gerekir. Pttcell internet paketi 3 TL kampanyasının yerine konuşma kampanyası getirildir.

Kampanya kapsamında her yöne kullanabileceğiniz 50 DK için aylık sadece 3 TL ödüyorsunuz. Kampanyadan yararlanmak için tek yapmanız gereken SES 50 DK yazıp 1788 numarasına SMS göndermektir.

Pttcell İnternetim Ne Kadar Kaldı?

İnternet paketinin ne kadar kaldığı sürekli merak edilir. Bu konuda anlık olarak takip yapmak için SMS atılması veya operatör uygulamasına girilmesi gerekir. PTTcell internetim ne kadar kaldı sorusuna cevap olarak bir uygulama bulunmuyor. Hali hazırda internet kullanımı sonrası bir bildiri SMS’i hizmeti de bulunmuyor.

Pttcell İnternet Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yukarıda bahsettiğimiz konunun asıl cevabını burada verebiliriz. Pttcell internet sorgulama için kullanılabilecek tek yöntem SMS hizmetidir. Tüm kampanyalar için özel olarak SMS atmanız gerekir. Yukarıdaki İnternet paketi iptali kısmında bahsettiğimiz mantığa benzerlik gösterir. Bir paket hakkında kalan bilgisi sorgulamak için kampanya SMS metninin başına KALAN yazılarak 1788 numarasına SMS atmak gerekir.

Hemen bir örnekle açıklayalım:

Aylık 10 GB Pttcell ek internet paketi almak için  10GB INTERNET yazıp 1788 numarasına SMS atıyorsak kalan bilgisi öğrenmek için KALAN 10GB INTERNET yazıp 1788 numarasına SMS atmalıyız.

PTTCell Sınırsız İnternet

Pttcell İnternet Paketi Kampanyaları ve Tarifeleri

Birçok kişi Pttcell sınırsız internet paketinden haberdar. PTTcell sınırsız internet kullananlar üzerinden aldığımız bilgilere göre paket oldukça faydalı ve faturalı müşterilere özel. 4 farklı PTTcell sınırsız internet paketi bulunuyor.

En ucuz paket olan 250 MB paketidir. Paketten yararlanmak için ASIMSIZ 250 MB yazarak 1788 numarasına kısa mesaj yollamalısınız. Paket haftalık 5 TL’dir.

Pttcell sınırsız internet 14 TL başlığı ile ünlü olmuş aylık 1 GB aşımsız internete ise ASIMSIZ 1 GB yazıp 1788 numarasına kısa mesaj yollayarak sahip olabilirsiniz. Paket aylık 15 TL’dir.

Aylık 2 GB aşımsız internete ise ASIMSIZ 12GB yazıp 1788 numarasına kısa mesaj yollayarak sahip olabilirsiniz. Paket aylık 20 TL’dir.

Aylık 5GB aşımsız internete ise ASIMSIZ 5GB yazıp 1788 numarasına kısa mesaj yollayarak sahip olabilirsiniz. Paket aylık 30 TL’dir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ