Bedava İnternet

Pubg Oynamak İçin İnternet Hızı Kaç Olmalı?

  • 28 Nisan 2022
  • 586 kez görüntülendi.
Pubg Oynamak İçin İnternet Hızı Kaç Olmalı?

Pubg Oynamak İçin İnternet Hızı Kaç Olmalı? Modern video oyunları çoğunlukla internet üzerinden oynanır. Dünyanın her yerinden diğer oyunculara karşı canlı olarak yarışmak, istatistikleri görmek çevrimiçi oyun oynamayı eğlenceli hale getirmek için oldukça önemlidir.

Fakat bazen internet hızımız bizi oyun oynarken yavaşlayabilir. Bu durum oldukça canımızı sıkar. Peki Çevrimiçi Oyunlar Neden Her Zaman Sorunsuz Çalışmıyor ve sorunsuz çalışması için neler yapabiliriz?

Çevrimiçi Oyunlar Neden Her Zaman Sorunsuz Çalışmıyor?

Çevrimiçi Oyunlar Neden Her Zaman Sorunsuz Çalışmıyor; Gecikmeler veya uzun yükleme süreçleri varsa, bunun nedeni genellikle internet bağlantısıdır. Çünkü video oyununun tüm fonksiyonları ile oynanabilmesi için bir oyun sunucusu ile sürekli bir değişim söz konusudur. Gittikçe daha fazla sözde bulut oyun teklifi piyasaya çıkıyor. Oyunlar veri merkezlerinde çalışır, oyuncular sadece eve ait bir video görüntüsünü yayınlar. Modern, yüksek kaliteli grafikler veya güncellemeler, bellek durumları ve istatistikler sunucularda depolanır ve oyun sırasında buradan erişilir. En iyi oyun kalitesini sağlamak için bu bağlantı sabit kalmalıdır. Çevrimiçi oyunların sorunsuz çalışmamasının sebebi; bellek durumları ve internet hızlarıdır.

Pubg Oynamak İçin İnternet Hızı Kaç Olmalı?

Uzun zamandır hemen hemen her insanın oynadığı Pubg Oynamak İçin İnternet Hızı Kaç Olmalı?

Pubg Oynamak İçin İnternet Hızı Kaç Olmalı?

Pubg Oynamak İçin İnternet Hızı Kaç Olmalı; Oyunun kendisi için 16 Mbit/s’lik bir bağlantı yeterli olacaktır. Ancak kurulumlar, güncellemeler ve indirmeler çok büyük miktarda veri tükettiğinden, Pubg Oynamak İçin İnternet Hızınızın 50 Mbit/sn olması önerilir. 50 Mbit/sn’lik daha yüksek bir indirme hızı seçmek en iyisidir. O zaman, belirleyici zamanda yeterli bant genişliği mevcuttur ve olası bozucu faktörler de video oyunu performansını düşürmez.

Pubg Oynamak İçin İnternet Hızı

Çevrimiçi Oyunlarda Yükleme Önemlidir

Online canlı oyunlarda internet bağlantısı yüklemek büyük önem taşımaktadır. Yükleme hızı, verilerin bir internet hattı üzerinden ne kadar hızlı yüklenebileceğini veya gönderilebileceğini gösterir. Örneğin, yükleme hızı çok düşükse, içeriğin yüklenmesi önemli ölçüde daha uzun sürer ve oyun görüntü ve ses bozukluklarından şikayetçidir. Bunun için en az 10 Mbit/sn’lik bir yükleme hızı öneririz. Aynı anda birkaç uygulama kullanmak istiyorsanız, daha fazla yükleme hızı kullanmak ve yüklemede 50 Mbit/s ayırmak daha iyi olacaktır.

DSL mi Kablo mu?

Ne yazık ki, DSL teknolojisi ile, rezerve edilen maksimum hız eve otomatik olarak ulaşmaz. Elde edilen bant genişliği, diğer şeylerin yanı sıra, bir sonraki dağıtım kutusuna olan mesafeye bağlıdır. Kablolu İnternette ise internet hızı yüke bağlı olarak dalgalanıyor. Bu şu anlama gelir: Bir konut binası veya ortak bir apartman bir kablo bağlantısını paylaşıyorsa, bant genişliği de eşzamanlı erişimle kullanıcılara dağıtılır. İster DSL ister kablo: Yetersiz gelişmiş bölgelerde yaşıyorsanız, yerel olarak 50 Mbit/sn’lik bir İnternet bağlantısının olmadığı gerçeğini hesaba katmalısınız.

Oyun Oynarken Hız Çok Önemlidir

Her milisaniyenin (ms) önemli olduğu çevrimiçi oyunlar için, internet bağlantısının hızı, oldukça önemlidir. Bu, bir sinyalin kendi bağlantısından belirli bir sunucuya ve geriye ne kadar süre ihtiyacı olduğunu gösterir. Bu süre ne kadar kısa olursa, cihazlar arasındaki veri alışverişi o kadar hızlı çalışır. Özellikle çok oyunculu ile bağlantının hızı ve kısa tepki süresi çok önemlidir. Daha yavaş hareket ederseniz, doğrudan bir düelloda diğer oyunculara kıyasla dezavantajlı olursunuz. Pubg Oynamak İçin İnternet Hızınızın bu nedenle çok yüksek ve kusursuz olması gerekir.

Çoğu sağlayıcı, 50 ms’den daha az bir gecikmeyi neredeyse kalıcı olarak sağlayabilir. Çevrimiçi oyunlar için, 30 ms’den daha düşük bir ping optimal kabul edilir ve 30 ila 50 ms iyidir. 100 ms’den itibaren, koşu oyununda zaman ve tepki gecikmeleri, sevilmeyen gecikmeler olabilir. VDSL ve hepsinden önemlisi hızlı kablolu İnternet, DSL’den daha düşük gecikme süreleri sağlar.

Pubg Oynarken İnterneti Sabitlemek İçin Dört İpucu

Pubg Oynarken İnterneti Sabitlemek İçin Dört İpucu;

  1. Bilgisayar veya konsola ek olarak, mümkün olduğunca az sayıda cihazın internete erişmesini sağlayın. Aksi takdirde indirme hızı ve gecikme süresi değişebilir.
  2. İnternet bağlantısı için bir WLAN yönlendiricisi kullanılıyorsa, yönlendiricinin bilgisayara mümkün olduğunca yakın olmasını sağlayın ve yakın çevresinde koruyucu nesnelerden veya elektrikli cihazlardan kaçının.
  3. Yönlendiriciye doğrudan bağlantı paraziti ortadan kaldırdığı için bir Ethernet kablosu bu sorunları çözebilir. Bağlantı kararsız kalırsa, hızı test edilmeli ve mümkünse sağlayıcı ile daha büyük bir bant genişliği rezerve edilmelidir.
  4. Optimum bir İnternet bağlantısına rağmen, bilgisayarda takılmalar veya uzun yükleme süreleri varsa, cihazın performansı tükenebilir. Çoğu durumda, örneğin; çevrimiçi oyunun ışık ve gölge etkilerini azaltmak ve böylece PC veya dizüstü bilgisayarın iş yükünü azaltmak yeterlidir.

İNTERNET NASIL PAYLAŞILIR ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ