Bedava İnternet

Salık Saç Modelleri

  • 21 Kasım 2022
  • 572 kez görüntülendi.
Salık Saç Modelleri

Salık Saç Modelleri – Günlük hayatta özellikle salık saç modelleri rahatlık açısından birçok kadın tarafından kullanılmaktadır. Bu kapsamda kişilerin günlük salık saç modelleri içerisinden kendi yüz tiplerine en uygun modeli seçerek herhangi bir organizasyona katılmaları da mümkündür. Özellikle salık saç modelleri içerisinde birbirinden farklı 25 saç modeli bulunmaktadır. Bu saç modellerinden en çok tercih edilenler ise şöyledir;

  • Belirgin bukleli saçlar
  • Retro saç modeli
  • Yarım at kuyruğu
  • Kırık fön
  • Su dalgası
  • Bob saçlar

Belirgin Bukleli Saçlar

Belirgin bu belli saçlar genellikle kalın dalgalar oluşturularak yapılmakta ve bu modeller açık saç modelleri düğünlük saç seçenekleri içerisinde de en çok tercih edilen modeller olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu kapsamda kişilerin belirgin bukleler elde edebilmek için saç şekillendiricileri kullanmaları yeterli olup uzun süre da dayanan salık saç modelleri elde etmek mümkündür.

Retro Saç Modeli

Retro saç modeli ise saçların sadece uç kısımlarına hafif dalgalandırma işlemi uygulanarak yapılan saç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Genellikle 70’li yılların en popüler saç modeli olarak karşımıza çıkan bu model aynı zamanda düz salık saç modelleri arasında da yer almaktadır.

Yarım At Kuyruğu Modeli

Yarım at kuyruğu modeli saçın tam olarak toplanmadığı ancak ön kısımların yüze gelmesini engellemek için minik atkuyruğu şeklinde arkaya doğru toplanmış saç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır.

Günlük salık saç modelleri içerisinde özellikle en çok tercih edilen salık saç modeli yarım at kuyruğu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kırık Fön

Kırık fön ile saçlara hafif dalga vermek mümkün olup böylece doğal dalga elde ederek saçları toplamadan sığlık olarak kullanmak mümkün olmaktadır. Bu işlemi uygulamadan önce kişilerin saçlarının zarar görmemesi için ısıya karşı dayanıklı bakım kremleri kullanarak saçlarını korumaları gerekmektedir.

Su Dalgası

Su dalgası ise özellikle günlük hayatta veya düğün için saç modelleri içerisinde en çok tercih edilen modelleri oluşturmaktadır. kalın saç maşası kullanılarak yapılan iri dalgalar sayesinde saçlar dolgun ve hacimli görünmektedir.

Bob Saçlar

Bob saç modelleri ise özellikle salık saç modelleri kısa saçlar için tercih edilmekte olup temelinde rahat kullanımı nedeniyle birçok kişinin günlük hayattaki tercihi olmaktadır. Kısa saçlara sahip olan kişilerin açık saç kullanmak istemeleri halinde özellikle saç kesimi olarak bob saç kesimi modelini tercih etmektedirler.

Salik Sac Modelleri

Salık Saç Modelleri

Salık Saç Modelleri Gelin

Salık saç modelleri gelin saçları içerisinde özellikle uzun yıllardan beri tercih edilmekte olup saçın tamamen toplanmadan aksesuarlar ile süslenmesi şeklinde uygulanan çeşitli modelleri içermektedir. Bu kapsamda genellikle kır düğünü tercih eden gelinler tarafından bu saç modelleri gelin saçı olarak oldukça sık tercih edilmektedir.

Salık saç modelleri gelin saçı olarak tercih edilenler içerisinde üst sıralarda yer almakta olup aynı zamanda bu saçların dalgalandırarak yapılan modeller oldukça popüler saç modelleri arasında yer almaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ