Bedava İnternet

SMS ile Findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir

SMS ile Findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir

SMS ile Findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? Zaman zaman herkesin nakit desteğine ihtiyacı olur. Bu durumda gidilecek ilk adres ise kuşkusuz olarak bankalar. Bankadan hızlı kredi almak için bazı şartlar aranır. Bu şartlardan ilki kredi notu. Kredi notu yüksek olan kişiler anında kredi alma gibi hizmetlerden kolayca faydalanabilirler. Kredi notu öğrenme için en çok kullanılan servis ise Findeks. Bu yazımızda Findeks kredi notu nasıl öğrenilir, Sms ile Findeks kredi notu öğrenme nasıl yapılır gibi sorulara cevap vereceğiz.

Findeks Kredi Notu Ne İşe Yarar?

İnsanların fazla bilgi sahibi olmadığı konulardan biri de kredi notu ne işe yarar konusu. İlk düşünülen şey bu notun sadece kredi başvurularında göz önüne alındığı üzerine olur. Fakat durum bunun ile sınırlı değil. Kredi kartı alımı, cep telefonu alımı, araba kiralama, beyaz eşya alma ve hatta ev kiralama gibi birçok alışverişte findeks kredi notu istenmektedir. Bu not ile kredi borcu ödemenize ne kadar sadık olduğunuz, hangi sıklıkla kredi ödediğiniz gibi çıkarımlar yapılıyor. Notlamada en düşük yani en riskli puan 1, en risksiz puan ise 1900 şeklindedir. Findeks kredin notu yüksek olan kişiler yukarıda bahsini ettiğimiz tipteki alışverişlerde öncelikli konumda olurlar.

SMS ile Findeks Kredi Notu Öğrenme

SMS ile Findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir

Findeks kredi notu, finansal olarak bir değerlendirme raporu olarak adlandırılabilir. Sadece bankalar tarafından değil finans kuruluşları, vadeli ürün satan firmalar ve şahıs şirketleri tarafından da referans görevi görebilmektedir. Findeks kredi notu düşük ise kredi almak veya başvurulan firmadan hizmet almakta zorluk yaşanır. Firma sizin finansal olarak güvenilmez olduğunuzu düşünür ve hizmet ya da ürününü daha ağır şartlar altında size sunar. Kredi notunu yükseltmek bu açıdan faydanıza olur. Kredi notunuzu yükseltmeniz halinde; daha düşük faizler ile karşılaşır, vade süreniz daha uzun hale getirilir ve seçebileceğiniz hizmet sayısı artar. Findeks kredi notunu etkileyen durumlar ise şu şekildedir:

  • Güncel borç durumunuz,
  • Kullanımda olan krediler,
  • Kredi geçmişiniz,
  • Kredi ödeme grafiğiniz,
  • Gelir gider dengeniz

gibi durumlar gözetilerek kredi notu verilir.

 

Vodafone Yanımda Hediye Çarkı Bedava İnternet Hilesi Nasıl Yapılır?

Findeks Kredi Notu Öğrenme Yolları

SMS ile Findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir

Kredi notunuzu öğrenmek için birçok kanal bulunmaktadır. e-devlet üzerinden, SMS ile operatörlerinizden veya müşterisi olduğunuz bankadan öğrenebilirsiniz. Bu kanalların dışında ücretli olarak detaylı analiz ile de kredi notu aktarılmaktadır. Bazı finans kuruluşları kredi notu vermenin yanında kredi notu yükseltmek için uygulanması gerekenler hakkında bilgiler de vermektedir. Fakat yazının bu bölümünde başlıktan da anlayabileceğiniz gibi SMS ile Findeks kredi notu öğrenme yolları detaylarını vereceğiz.

SMS ile Findeks Kredi Notu Nasıl Sorgulanır?

Türkiye’de hizmet veren tüm operatörler üzerinden kredi notu sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Hizmet ücretlidir. SMS ile kredi notu sorgulama için 1122 numarasına SMS atmalısınız. Tüm operatörlerde gönderilmesi gereken mesaj şablonu aşağıdaki gibidir:

T.C. Kimlik Numarası boşluk Doğum Yılı şeklinde.

Gelecek olan geri mesajda kredi notunuz hakkındaki detaylar aktarılacaktır. Bu operatörlerden cihaz alırken veya kredi başvurusu yaparken kredi notuna ihtiyaç duyarsınız.

Turkcell GNC Çatlat Bedava İnternet Hilesi

SMS İle Findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi SMS ile Findeks kredi notu öğrenmek oldukça basit. Operatörler tarafından sağlanan hizmet ile beraber kredi notunuzu saniyeler içerisinde öğrenebilirsiniz. Tek yapmanız gereken kimlik numarası ve doğum yılınızı boşluk bırakara 1122 numarasına SMS göndermek. Bazı operatörlerde bu mesaj içeriği de değişmekte. Örneğin Türk Telekom için sadece T.C. kimlik numarası ile kredi notu sorgulama yapılabilir. Bunun yanı sıra operatörlerin geri mesaj içerikleri de değişmektedir. Bazı operatörlerde daha kapsamlı kredi notu raporları daha yüksek ücret ile sunulmaktadır.

Turkcell SMS ile Kredi Notu Öğrenme

Turkcell abonelerine sunulan SMS ile kredi notu öğrenme hizmetinin kullanımı oldukça kolay. Telefonunuzun SMS uygulamasına gidere TC kimlik numarası boşluk doğum yılı şeklindeki mesajınızı 1122 numarasına SMS atmanız yeterlidir. SMS’in gönderilmesinden kısa süre sonra telefonunuza Findeks kredi notu raporu SMS olarak iletilecektir. Turkcell Findeks kredi notu öğrenme servisi ücreti 9 TL’dir.

Vodafone SMS İle Kredi Notu Öğrenme

Turkcell operatöründe olduğu gibi Vodafone için de kredi notu öğrenilmesi oldukça basittir. Yine aynı şekilde T.C. kimlik numarası ve doğum yılını aralarına boşluk koyarak 1122 numarasına kısa mesaj olarak göndermelisiniz. Saniyeler için kredi notunuz telefonunuza iletilecektir. Vodafone Findeks kredi notu öğrenme servisi ücreti 9 TL’dir.

Türk Telekom SMS İle Kredi Notu Öğrenme

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Türk Telekom SMS ile kredi notu öğrenme servisi diğer servislere oranla daha basittir. Sadece T.C. kimlik numaranız ile kredi notu öğrenebilirsiniz. 1122 numarasına göndereceğiniz kısa mesaj sonrası saniyeler için kredi notunuz size iletilecektir. Türk Telekom Findeks kredi notu öğrenme servisi ücreti 9 TL’dir.

Türk Telekom Selfy Bedava İnternet Kampanyası

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ