Bedava İnternet

SMS ile Hasar Kaydı Sorgulama 2022

SMS ile Hasar Kaydı Sorgulama 2022

SMS ile Hasar Kaydı Sorgulama 2022 Araç satım ve alım işlemlerinde ilk dikkat edilen noktalardan biri Araç hasar kaydı öğrenme üzerinedir. Kolayca SMS ile hasar kaydı sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Bu yazımızda SMS hasar kaydı sorgulama yönteminden bahsedeceğiz. Hangi numaraya SMS göndermeniz gerektiğini, nasıl bir SMS atmanız gerektiğini yazımızdan öğrenebilirsiniz.

SMS ile Araç Hasar Kaydı Sorgulama

Araç alım satım işlemlerinde en fazla dikkat edilen şey aracın daha önce kaza yapıp yapmadığı üzerinedir. Değişen parça var mı, aracın kaza durumu ne gibi soruların cevabını SMS ile hasar kaydı sorgulama işlemi sayesinde öğrenebilirsiniz. Yazımızda vereceğimiz yöntem ile beraber detaylı şekilde Plakası verilen aracın hasarlı parçalarını öğrenebilirsiniz.

SMS ile Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır

SMS ile Hasar Kaydı Sorgulama

Şimdi gelelim SMS ile hasar kaydı sorgulama işlemini yapma kısmına. Bu işlem 5664 servisi üzerinden yapılmaktadır. Araba ile ilgili hasar, detay ve değişen parça bilgilerine ulaşmak mümkünür. Yöntem tüm Operatörler üzerinde çalışmaktadır. Yani Turkcell araç hasar kaydı sorgulma işlemi de Vodafone araç hasar kaydı sorgulma işlemi de Türk Telekom araç hasar kaydı sorgulma işlemi de aynı yol ile yapılmaktadır.

SMS ile hasar kaydı sorgulama 3 farklı şekilde yapılmaktadır. Bu sorgu çeşitlerinde ayrı ayrı olarak Araç detay, araç hasar ve araç değişen parça bilgilerini elde edebilirsiniz. Tüm yöntemlerde 5664 SMS servisi kullanılmaktadır.

SMS ile Araç Hasar Kaydı Sorgulama Yöntemleri

SMS ile Hasar Kaydı Sorgulama

Araç Kaza Geçmişi Sorgulama

Bu yöntem sonucunda Araç ile yapılan kazaların bilgisine erişebilirsiniz. Tek yapmanız gereken telefonunuzdaki mesaj uygulamasına giderek plakayı 5664 numarasına SMS olarak göndermek. Direkt olarak kaza tipi, zamanı ve ücreti SMS olarak size iletilecektir.

Araç Değişen Parça Sorgulama

Eksper raporu ile değiştiği raporlanan parçaları öğrenmek için ise PARCA yazıp boşluk bırakıp Plaka boşluk kaza tarihi şeklinde 5664 numarasına SMS göndermelisiniz. Bu SMS ile beraber eksperin belgelemiş olduğu tüm değişen parçaları SMS metninden görebilirsiniz.

Araç Detay Bilgisi Sorgulama

Araba ile ilgili tüm detayları öğrenebilirsiniz. Tek yapmanız gereken DETAY boşluk plaka şeklindeki SMS’i 5664 numarasına SMS olarak göndermek. Bu sorgu ile öğrenebilecekleriniz şunlardır:

  • Araç marka model bilgisi
  • Araç türü değişim bilgisi
  • İl bazlı tescil kaydı bilgisi
  • Plaka değişim bilgisi
  • Son sahiplik zamanı bilgisi
  • Toplam kaskolu olduğu süre bilgisi
  • Toplam kaskosuz olduğu süre bilgisi
  • Trafiğe çıkış tarihi bilgisi
  • Yürürlükte  olan kasko bilgisi

 

SMS ile Hasar Kaydı Sorgulama Ücreti

SMS ile Hasar Kaydı Sorgulama

SMS ile hasar sorgulama ücretsiz bir işlem değildir. İşlemi yapmanız halinde sizden SMS karşılığında belirli bir ücret alınmaktadır. 5664 numarasına attığınız her mesaj başına 11 TL ücret alınır. Faturalı hatlar direkt olarak sonraki dönemde ödeme yapabilirken faturasız müşteriler bakiyeleri üzerinden anında ücretlendirilirler. Tekrar belirtmekte fayda var yapacağınız her işlem başına 11 TL ücret alınmaktadır. Yukarıdaki üç sorguyu da yapmanız halinde 33 TL hattınızdan tahsil edilecektir.

 

SMS ile Hasar Kaydı Sorgulama Ücretsiz Yöntem

SMS ile Hasar Kaydı Sorgulama

Birçok kişi Ücretsiz SMS ile hasar kaydı sorgulama işlemi yapma konusunu merak ediyor. Fakat ne yazık ki araç hasar kaydı sorgulama işlemi ücretsiz olarak SMS ile yapılamamakta. Gönderilecek her bir SMS için 5664 servisi tarafından 11 TL tahsil edilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ