Bedava İnternet

Superonline Wifi Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Superonline Wifi Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Superonline Wifi Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır? Bugün hemen herkesin evinde aktif bir internet bağlantısı bulunmaktadır. Bu yazımızda Superonline Wifi şifre değiştirme nasıl yapılır ile evde internet kullananlara önerilerde bulunacağız.

Turkcell Superonline müşterilerinin birçoğu ağ şifresini ilk gelen şifre olarak tutmakta. Bazı durumlarda bu şifreler kolayca kırılabiliyor. Bu senaryolarda da haberiniz olmadan başkası tarafından sizin bağlantınız kullanılmış olur.

Bu içerik sonunda tüm Turkcell Superonline müşterileri WIFI şifre değiştirme adımlarını öğrenmiş olacak. Bu sayede izinsiz olarak ağınıza giren kişileri kolayca çıkarabilirsiniz.

Turkcell Superonline Wifi Şifre Değiştirme Gerekli Mi?

Superonline Wifi Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

İlk olarak bu soruya cevap vermemiz gerekiyor. Eğer Superonline wifi şifre değiştirme işleminin ne kadar önemli olduğunu aktaramazsak konu hakkında eksik bilgi vermiş oluruz.

Günümüzde hemen hemen bütün işlemler internet üzerinden yapılmaktadır. Özel kullanıcı verilerinden tutun, devlet içerisinde kayıtlı tutulan verilerinize kadar her şey internet ağından ulaşılabilir durumda. Bu gibi bir mevcudiyet de üst düzey güvenlik gerektiriyor.

Birçok kamu kurumu ve işletme internet ağları için iki aşamalı şifreleme kullanmaktadır. Hatta bazı devlet dairelerinde özel sertifikalar olmadan internet bağlantısı sağlanmamakta. Kullanıcılar, normal biçimde WIFI şifresini girdikten sonra Kullanıcı Adı ve Şifre bilgilerini girmek üzere farklı arayüzlere yönlendirilmektedir.

Yukarıda anlattıklarımızdan yola çıkarak internet bağlantısı güvenliğinin, kullanıcı güvenliğini sağlamanın ilk adımı olduğunu anlayabilirsiniz. İnternet bağlantınıza erişimi olan başka bir kişi, evinizde bulunan; bilgisayar, akıllı telefon, akıllı ev sistemi gibi birçok sisteme erişebilir. Bu durum da korkunç bir güvenlik açığı ortaya koyar.

Eğer bu tip bir senaryo içerisinde kalıp zarar görmek istemiyorsanız standart şifreleri güçlü şifreler ile değiştirmelisiniz. Yazı içerisinde bahsettiğimiz yöntemler ile beraber güçlü şifre oluşturma adımlarını da uygulayın. Her iki noktada da doğru yaklaşım göstermeniz sonunda ağınızı güvenli kılabilirsiniz.

Superonline Wifi Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Buradan itibaren internet bağlantısı ile ilgili teknik bilgilere erişebilirsiniz. İlk olarak Superonline wifi şifre nasıl değiştirme nasıl yapılır konusundan başlayacağız. Bu kısımda farklı yolları bulabilirsiniz. Tüm yöntemler aşağıda başlık başlık yer almaktadır.

Bilgisayardan Superonline Wifi Şifre Değiştirme

En temel internet şifresi değiştirme yöntemidir. Wifi şifre değiştirme Superonline uygulaması üzerinden ve tarayıcı üzerinden yapılabilir. Eğer kolay yoldan şifre değiştirmek istiyorsanız Turkcell SüperDestek programını indirmelisiniz. Program üzerinde bulunana Gelişmiş Ayarlar bölümündeki Kablosuz şifrem kısmından şifre değiştirme işlemini yapabilirsiniz.

Eğer amacınız programsız wifi şifre değiştirme ise Superonline tarafından size verilen modemin arayüzüne gitmek gerekir. Bunun için tarayıcınızın alan adı kısmına aktif IP adresinizi girmelisiniz.

Modem arayüzüne ulaşmak için:

  • Sol altta bulunan arama çubuğuna Çalıştır yazın ve çıkan uygulamayı başlatın veya Windows+R kombinasyonunu tuşlayın.
  • Açılan ekranda satır kısmına cmd yazıp Tamam butonuna tıklayın.
  • Karşınıza gelen komut satır ekranına ipconfig yazın.
  • IP adresini bulmak için yapmamız gereken ise açılacak listede bağlı olduğunuz cihazın adının ( Ethernet ise Ethernet, Wifi ise Wifi LAN Adapter) altında yer alan, Default Gateaway yazısının yanına bakmak.
  • Orada bulduğunun IP adresinin tarayıcınızın alan adına yazarak modem arayüzüne girebilirsiniz.

Superonline wifi şifresi değiştirme için:

  • Modem arayüzü ekranında yer alan satırlara kullanıcı adı, şifre bilgilerini girin. (Eğer bilgilere sahip değilseniz modemin altında Kullanıcı Adı ve Şifre bilgisini bulabilirsiniz)
  • Açılan arayüz ekranında kablosuz ağ ayarlarına gidin.
  • Ağ ayarları kısmında yer alan şifre değiştirme ekranından istediğiniz şifreyi girin.
  • Kaydet tuşuna basmanın ardından şifre değiştirilmiş olacaktır.

Superonline Wifi Şifre Değiştirme ZTE Modem

İlk olarak yukarıda bahsettiğimiz gibi IP adresini bulun ve modem arayüzü ekranına gidin Superonline wifi şifre değiştirme ZTE modem üzerinden yapılacak ise şu adımları izleyin:

 

Superonline Wifi Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Adım 1 : Modem arayüzü ekranında yer alan satırlara kullanıcı adı, şifre bilgilerini girin. (Eğer bilgilere sahip değilseniz modemin altında Kullanıcı Adı ve Şifre bilgisini bulabilirsiniz)

 

Superonline Wifi Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Adım 2: Yukarıda yer alan sekmelerden Yerel Ağ kısmına gidin.

 

Superonline Wifi Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Adım 3: Açılan ekranda, solda yer alan WLAN kısmına tıklayın ve aşağıda yer alan WLAN SSID Konfigürasyonu sekmesini açın.

 

Superonline Wifi Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Adım 4: Aşağı doğru açılacak sekmede WPA parola kısmına yeni şifrenizi yazdıktan sonra Uygula tuşuna tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Superonline Wifi Şifre Değiştirme Telefondan Yapma

Amacınız Telefondan wifi şifre değiştirme işlemi ise yukarıda bahsettiğimiz tüm işlemleri cihazınızın tarayıcısı üzerinden yapmalısınız. Android cihazlar için Google Chrome, iOS cihazlar için ise Safari üzerinden yukarıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

Eğer işlem sırasında ekran kaynaklı bazı bilgiler görünmez ise tarayıcınızın ayarlarından Masaüstü Görünümüne Geç seçeneği ile düzgün ekran elde edebilirsiniz.

Superonline Wifi Şifre Öğrenme Nasıl Yapılır?

Superonline wifi şifre öğrenme işlemi oldukça kolaydır. Bildiğiniz gibi ağ şifreleme işlemleri, internet sağlayıcısı değil modem üzerinden yapılır. Eğer modeminizin Wifi şifresini daha önce değiştirmediyseniz direkt olarak modem altındaki Wifi Şifresi kısmındaki parola ile ağa bağlanabilirsiniz. Bunun ile beraber modem arayüzü üzerindeki şifre değiştirme ekranında Şifreyi Göster seçeneği ile de şifreyi görebilirsiniz.

 

Bu içeriğimizde Turkcell Superonline Wifi Şifre Öğrenme hakkında detaylı bilgileri verdik. Konu hakkındaki soru, görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizler ile paylaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ