Bedava İnternet

Tarih Belli Oldu! Almayan Kalmasın Herkese 1100 TL Bayram Parası Hemen Başvur

  • 11 Haziran 2022
  • 1.411 kez görüntülendi.
Tarih Belli Oldu! Almayan Kalmasın Herkese 1100 TL Bayram Parası Hemen Başvur

2022 Kurban Bayramı Desteği açıklandı. Geçtiğimiz yıl ve bayramlarda da olduğu gibi bu yılda devlet ihtiyaç sahiplerine destek vermektedir.  Son olarak ramazan ayında da ihtiyaç sahiplerine Ramazan Kolisi ve Nakit Para Desteği verilmişti, Kurban Bayramının da gelmesi ile yine ihtiyaç sahiplerine Kurban Bayramı Yardım Parası verileceği açıklandı….

Sizler için Kurban Bayramında sosyal yardım yapan ve yapılacak miktarı yazımızda derledik…

 

Kurban Bayramının yaklaşması ile yardım parasının yapılıp yapılmayacağı konusu herkes tarafından merak edilmekte, Geçen yılda da Sosyal Yardımlaşma Bakanlığı tarafından 183 Milyon TL ihtiyaç sahipleri dağıtılmıştı…Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 2022 yılı Kurban Bayramı için yardım parası müjdesini verdi ve başvuru detayları belli oldu…

 

ERDOĞAN’DAN SOSYAL YARDIM İÇİN YAPILAN AÇIKLAMA

Açıklama yapan Aile ve Sosyal Yardım Bakanlığı aracılığı ile yapılacak bu yardım için yapılan Cumhurbaşkanı Tarafından yapılan açıklama şu şekildedir.

Yapılan kabine toplantısının ardından yapılacak sosyal yardımlar için 15 Milyar TL’lik bir paketin devreye alındığını ve ihtiyaç sahiplerine gereken desteğin verileceği söylenmiştir.

2022 SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU NE ZAMAN VERİLECEK

2022 SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU NE ZAMAN VERİLECEK

Cumhurbaşkanı tarafından yapılacak yardım ile ilgili açıklama şu şekildedir.

Sosyal yardım konusunda müjdeyi veriyorum..

Yapılacak Sosyal Yardım bütçelerimizi güçlendiriyoruz ve bu yıl hazırladığımız ek paketler ile ihtiyaç sahibi ailelere destek olarak verilmek üzere 15 Milyar TL’lik paketi işleme alıyoruz..

Hazırlamış olduğumuz bu destek paketi HAZİRANIN 3. Haftası itibari ile E-DEVLET üzerinden işleme açılacak ve Başvuru yapılabilecek hale gelecektir.

1 Yıl boyunca başvuruların süreceği bu destek paketinin ilk ödemesi Kurban Bayramı öncesi yapılacaktır. Ayrıca son 1 yıl için de sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından yararlanan aileler hiçbir başvuru yapmalarına gerek kalmaksızın çocuklarının okullara kaydettirileceği belirtilmiştir.

SOSYAL YARDIM DESTEĞİ NASIL SORGULANIR?

Aile ve Sosyal Yardım Bakanlığı tarafından verilen destekler ve yardım paraları E-Devlet üzerinden sorgulanmaktadır. Kurban Bayramı öncesi verilecek destek de aynı şekilde E-Devlet üzerinden Sosyal Yardımlaşma ekranından verileceği ön görülmektedir.

E-DEVLET KAPISI

YARDIM PARASI SONUCU NASIL SORGULANIR?

Sosyal Yardım başvuru sonucu öğrenmek için de E-devlet kapısı üzerinden Sosyal Yardımlaşma Bölümünden Sorgulayabilirsiniz.

2022 Güncel Sosyal Yardımlaşma Programları

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ