Bedava İnternet

Telefonda Uygulama Gizleme Yöntemleri 2022

  • 21 Kasım 2021
  • 1.039 kez görüntülendi.
Telefonda Uygulama Gizleme Yöntemleri 2022

Telefonda Uygulama Gizleme Yöntemleri 2022 Telefonlar hepimiz için özel sınıfında yer alır ve içerisinde kişisel birçok veri bulunur. Bu gibi durumlarda gizliliği sağlamak için Telefonda uygulama gizleme yöntemlerine başvurulur. Peki uygulama gizleme yöntemleri nelerdir, hangi programlar ile uygulama gizlenir? Bu soruların ve fazlasının cevabı içeriğimizde.

Dünya üzerinde çocuktan yaşlıya milyarlarca insan akıllı telefon kullanmakta. Günlük hayatın vazgeçilmezi bile diyebiliriz. Böyle bir senaryoda telefonların “mahremiyet” kapsamına girmediğini söylemek gerçek dışı olur. Herkes için telefonundaki verilerin gizlilik ve güvenlik önceliği az çok aynıdır.

İnternet korsancılığı veya toplum merakını absorbe edebilmek için uygulama gizleme gibi yöntemlere başvurulabilir. Bu içeriğimizde her cihaz için uygulama gizleme nasıl yapılır sorusuna cevap vereceğiz.

Telefonda Uygulama Gizleme Nasıl Yapılır?

Bunun birçok yöntemi bulunmaktadır. Her cihaz ve her cihaz yazılım sürümü için farklı metotlar izlenebilir. Bu sebeple direkt şekilde bir yöntemden bahsetmek gerçek dışı olacaktır. Yazımızın ilerleyen kısımlarında kullandığınız cihaza özel telefonda uygulama gizleme yöntemi nedir, bulabilirsiniz.

Bu içerikte bahsedeceğimiz tüm uygulama gizleme yöntemleri güvenilirdir. Araştırmalar sonucu önemli teknoloji yazarlarından edinilmiş bilgiler ile hazırlanmıştır. Yazı içerisinde ana ekranda uygulama gizleme gibi yöntemleri de içeren farklı uygulamaları bulabilirsiniz.

Telefonda Uygulama Gizleme Programı

Birçok kişi telefonda uygulama gizleme programı aramaktadır. Size tavsiyemiz aramanızı kesinlikle bu şekilde yapmayın. Her cihaz ve her cihaz yazılımı sürümü için farklı uygulama gizleme programları bulunur. Misal olarak bu aramayı bir iPhone cihaz üzerinden yapıp Android uygulama gizleme programı ile karşılaşabilirsiniz.

Bunu göz önünde bulundurarak yazımızın bu bölümünü iki ayrı parçadan devam ettireceğiz. Eğer cihazınız Android ise hemen bir sonraki alt başlık üzerinden gerekli bilgileri alabilirsiniz. Onun ardından gelen başlıkta da iOS cihazlar için gizleme yöntemleri bulunacaktır.

Android Uygulama Gizleme

Uygulama gizleme için farklı yollar olduğunu söyledik. Android içerisinde de markadan markaya bu değişmekte. Dilerseniz telefonunuzun markasına göre uygulama gizleme özelliğini aşağıdan öğrenebilirsiniz.

Samsung Telefonda Uygulama Gizleme

Samsung diğer markalara göre farklı bir kullanıcı arayüzüne sahip. Bu durum gizleme için de geçerli. Samsung telefonda uygulama gizleme için Güvenli Klasör özelliğinden yararlanabilirsiniz. Güvenli Klasör sayesinde farklı özellikleri de kullanabilirsiniz.

Bu özellik sayesinde uygulamanın özel bir kopyası oluşturur. Bu kopyaya erişim ve düzenleme sadece sizin belirleyeceğiniz koşullar altında yapılabilir. Uygulamaya direkt olarak ulaşım engellenerek gizliliğiniz güvenceye alınır.

Huawei Telefonda Uygulama Gizleme

Huawei telefonların arayüzü diğer tüm Android telefonlardan farklı. Bunun arkasında Google ile aralarında geçen anlaşmazlıkların payı büyük. Fakat bu durum uygulama gizleme için yeni bir özellik yaratılmasına da yardımcı oldu. PrivateSpace sayesinde istediğiniz uygulamaları gizleyebilirsiniz.

Private Space üzerinden uygulama gizlemek için:

  • Telefonunuzun Ayarlar kısmına gidin,
  • Açılan menüde Güvenlik ve Gizlilik kısmına tıklayın,
  • Açılacak ekranda PrivateSpace seçeneğine tıklayın,
  • Gelecek ekranda nasıl uygulama gizleyebileceğiniz aşama aşama anlatılacaktır.

Android Telefonda Uygulama Gizleme GENEL

Bu iki markanın dışında kalan tüm android telefonlarda uygulama gizleme için 3. parti bir uygulama kullanabilirsiniz. Bunun için en çok kullanılan uygulama isi AppHider’dır. Uygulama üzerinden tüm gizleme işlemlerini yapabilirsiniz.

Android uygulama gizleme programı indir için tıklayın!

Telefonda Uygulama Gizleme iPhone

Android cihazlarda farklı farklı uygulama gizleme yolları var. iPhone ve iOS cihazlarda ise sadece tek bir alternatif bulunuyor. Bunun için aşağıdaki adımları takip edin:

ADIM 1: Telefonunuzdan App Store uygulamasını açın.

ADIM 2: Uygulamada en üstte yer alan “Telefonda Uygulama Gizleme Yöntemleri” simgesine tıklayın

ADIM 3: Açılacak ekranda Satın Alınanlar kısmına tıklayın.

Telefonda Uygulama Gizleme

 

ADIM 4: Açılacak ekranda istediğiniz uygulamanın üzerine gelin, sola kaydırın ve Gizle tuşuna basın.

Telefonda Uygulama Gizleme

ADIM 5: Son olarak Bitti tuşuna basın.

iPhone ve iPad cihazın yanı sıra Mac cihazınızda uygulama gizleme için şu adımları izleyin:

  • Mac üzerinden App Store uygulamasını açın ve giriş yapın.
  • Kenar çubuğunun hemen altında yer alan İsminizin üzerine tıklayın.
  • Gizlemek istediğiniz uygulamanın üzerine gelip “Daha fazla seçenek” butonun tıklayın.
  • Açılacak menüden Satın Alınanı Gizle tuşuna basın.

Bu içeriğimizde Android de uygulama gizleme ve iPhone telefonda uygulama gizleme hakkında detaylı bilgileri ilettik. Konu hakkındaki soru görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizler ile paylaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ