Bedava İnternet

Telegram Hesap Açma ve Telegram Hesap Silme

Telegram Hesap Açma ve Telegram Hesap Silme

Telegram Hesap Açma ve Telegram Hesap Silme Bu yazımızda mobil ve bilgisayar platformlarında kullanılan ücretsiz mesajlaşma uygulaması Telegram’dan bahsedeceğiz. Yazı, Telegram hesap açma ve Telegram hesap silme gibi önemli işlemlerin nasıl yapıldığından detaylıca bahsedecek.

Telegram, son dönemde artan ilgiden yararlanan mesajlaşma uygulamaları arasında. Uygulamadan milyonlarca kişi faydalanıyor. Telegram grup ve kişisel hesaplardan mesajlaşma özelliği sayesinde herkese hitap etmekte. Bu uygulamadan yararlanmak için ihtiyacınız olan tek şey internet bağlantısı.

Yazı içerisinde Telegram sohbet grupları, Telegram indir pc linki de yer alacaktır. Bunun yanı sıra Telegram numara gizleme ve telegram fake hesap açma nasıl yapılır gibi konulara da bu yazıda değineceğiz.

Telegram Nedir?

Telegram Hesap Açma ve Telegram Hesap Silme

Rus programcı Pavel Durov tarafından geliştirilen Telegram, ilk olarak 2013 yılında kullanıma sunulmuştur. Uygulama Android, iPhone ve Windows phone cihazlarda çalışmasının yanı sıra Telegram mac, Telegram Windows ve Telegram Linux uygulamaları da bulunmaktadır.

Uygulama içerisinde kullanıcılar metin, fotoğraf, ses kaydı, sticker, video paylaşımına elverişlidir. Bunun yanı sıra 2 GB boyuta kadar dosya paylaşımına da izin verilmekte. 2022 yılının Ocak ayındaki istatistiklere göre 500 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip durumdadır.

Telegram Güvenli mi?

Telegram Hesap Açma ve Telegram Hesap Silme

Telegram ile alakalı sorulan soruların başında Telegram güvenli mi sorusu geliyor. Toplumun WhatsApp ve Facebook Messenger alışkanlıkları sebebi ile yeni uygulamalara yönelttikleri soru bu yönde olmakta.

Bu konu hakkında iki adet anekdot paylaşabiliriz:

 • Takvimler 4 Kasım 2014 tarihini gösterdiğinde Telegram tarafından bir yarışma başlatılmıştır. Yarışma; Telegram kurucularının kendi aralarında yaptıkları mesajlaşmalara erişebilme üzerine idi. Bunun ile beraber erişen kişiye tam olarak 300.000 Dolar ödül verileceği açıklandı. Sonuç olarak 11 Şubat 2015 tarihinde yarışma sona erdi ve kazana çıkmadı. Haber kaynağı için tıklayın.
 • Diğer bir anekdot da Telegram ile hükümetler arasındaki anlaşmazlık haberleridir. Birçok haber küpüründe Hükümetlerin Telegram’dan istediği verileri alamaması üzerinedir. Firma, prensip olarak hiçbir 3.kişi veya kuruluşa veri paylaşmamaktadır. Detaylı bilgi için tıklayın.

Bahsettiğimiz bu konular sizleri Telegram güvenli mi konusunda ikna edecektir diye düşünüyoruz.

Telegram Ücretli mi?

Birçok mesajlaşma uygulaması gibi Telegram da ücretsizdir. Uygulama içerisinde sunulan birçok özellik ve yüksek seviye güvenlik garantisine rağmen sizden bir ücret talep edilmiyor. Bilgisayarınızdan, tabletinizden ve telefonunuzdan istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Telegram Hesap Açma

Telegram Hesap Açma ve Telegram Hesap Silme

Telegram hesap açma için:

 • Telegram uygulamasını indirin,
 • Telegram kaydol adımına geçin,
 • Telefon numarasını girin,
 • Telefon numarasına gelen doğrulama kodunu girin,
 • Telegram’a erişim izni verin,

Uygulamayı indirmek için uygulama mağazalarına gitmelisiniz. İlgili linkleri aşağıdan bulabilirsiniz:

İndirdikten sonra uygulamayı açın ve gelen ekran altta bulunan “Start Messaging” veya “Mesajlaşmaya başla” butonlarına tıklayın.

Telegram kayıt ol için gereken şey de uygulamanın yüklü olduğu telefon numarasıdır. Gelen ekranda doğrulama kodu gönderilmek üzere bir telefon numarası istenecektir. Telefon numarasını gönderdikten sonra sayfadaki butona basın.

Bundan sonraki aşamada SMS ile telefonunuza güvenlik kodu gönderilecektir. SMS olarak iletilecek güvenlik kodunu gelen ekrana girin, doğru olduğundna emin olun.

Bir sonraki aşamada kişi listenize erişim istenecektir. Rehberinizdeki kişiler ile mesajlaşmak için bu kısımda uygulama erişimine izin vermelisiniz. Buna ek olarak göndereceğiniz mesaj tiplerine göre farklı erişimler de istenecektir. Sesli mesaj için mikrofon, görsel mesajlar için kamera ve galeri erişimi istenir.

Tüm izinleri vermenin ardından Telegram hesap açma işlemi tamamlanmıştır. Artık telegram sohbet grupları içerisinde veya arkadaşlarınız ile mesajlaşmaya başlayabilirsiniz.

Telegram Hesap Silme

Telegram hesap silme işlemi iki farklı şekilde yapılır. Hesap silme telefondan ve bilgisayardan iki farklı yolla yapılıyor. Gelin her iki yöntemi de detaylıca inceleyelim.

Telefondan Telegram Hesap Silme

Şu adımları takip edin:

 • Telegram uygulamasını başlatın.
 • Açılan ekranda köşede olan Ayarlar sekmesine gidin.
 • Açılan menüde Gizlilik ve Güvenlik bölümüne tıklayın.
 • Aşağı bölümde bulunan “Bu kadar süre uzaktaysam hesabımı sil” kısmına gidin ve bir zaman aralığı seçin.
 • Telefondan telegram uygulamasını silme işlemini şimdi yapabilirsiniz.
 • Eğer seçtiğiniz süre boyunca aynı numara ile tekrar Telegram kullanmazsanız telegram hesabı silme işlemi tamamlanacaktır.
 • Tekrar giriş yapmanız halinde aynı işlemleri tekrarlamalısınız.

Bilgisayardan Telegram Hesap Silme

Bu kısım biraz daha karışıktır. Telegram silme linki ile hesap silme işlemi yapılmaktadır. Adımlar şunlardır:

 • Telegram hesap silme linki için buraya tıklayın!
 • Açılan ekranda alan kodu ile beraber hesabın bulunduğu telefon numarasını yazın ve Next tuşuna tıklayın.
 • Yazmış olduğunuz ve hesabın olduğu telefon numarasına gelen güvenlik kodunu, açılan sayfadaki Confirmation Code boşluğuna doldurun.
 • Kodu girdikten sonra Sign in tuşuna basın.
 • Yönlendirildiğiniz sayfada size “Why are you leaving?” şeklinde bir soru yöneltilecektir. Bu kısma silme nedeninizi yazın ve Delete my account tuşuna tıklayın.

Telegram hesap silme linki ile hesap silmek bu kadar basit. Telefondan silme işlemine göre daha kolay olduğunu söylemek de gerek.

Telegram Numara Gizleme

Bunların yanı sıra telegram numara gizleme özelliği de sunmaktadır. Eğer kendinizi bulunabilir halde tutmak istemiyorsanız bu işlemleri yapabilirsiniz. Numaranızı tüm kişilere kapatma veya numaralarınız belirli kişilere kapatma uygulama içerisinde yer almaktadır.

Telegram numara gizleme için:

 • Uygulamayı açın,
 • Sağ üstte bulunan Ayarlar simgesine dokunun,
 • Açılan münüde Gizlilik ve Güvenlik kısmına girin,
 • Açılan sayfada bulunan Gizlilik kısmındaki Telefon Numarası yazısına tıklayın,
 • Gelen ekranda kimlerin numaranızı görebileceğini seçebilirisiniz. Telegram numara gizleme için Kişilerim olan ayarı Hiç Kimse yapmalısınız.

Eğer amacınız belirli kişilerden telegram numara gizleme ise:

 • Yukarıdaki adımları takip edin ve Telefon Numarası yazısına tıklayın.
 • Gelen ekranda bulunan Ayrıcalıklar kısmındaki Asla Paylaşma butonuna tıklayın,
 • Açılan ekranda istediğiniz numaraları seçerek Telegram numara gizleme yapabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra kimse tarafından bulunmak istemiyorsanız:

 • Aynı adımları takip edip Telefon numarası bölümüne gidin,
 • Telefon Numaramı Kimler Görebilir?  kısmındaki seçeneği Hiç Kimse yapın,
 • Hemen altında bulunan Beni Numaramla Kimler Bulabilir? sorusu için de seçeneği Hiç Kimse olarak seçin.

Telegram Fake Hesap Açma

Telegram ve diğer uygulamalarda Fake numara ile hesap açma mümkündür. Bunun için Textnow ve türevi uygulamalar kullanabilirsiniz. Sanal telefon numarası veren bu uygulamalar ile istediğiniz numara ile Telegram üzerinden fake hesap açabilirsiniz.

Fake numara alma uygulamaları şunlardır:

Sahte telefon numarası uygulamaları ile alakalı detaylı yazıyı ileride yazacağız. Şimdilik şunu diyebiliriz; fake numara ücretsiz olarak size sunulmaktadır. Bu numaralar ile Telegram hesap açma işlemi yaparak Telegram sahte hesap açma veya telegram fake hesap açma yapabilirsiniz. Konu hakkında detaylı bilgi için yazılarımızı takipte kalın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ