Bedava İnternet

Tesla CEO’su Elon Musk Twitter’ı Satın Almaya Çok Yakın!

admin

admin

Tesla CEO’su Elon Musk Twitter’ı Satın Almaya Çok Yakın! ABD merkezli popüler sosyal medya platformu Twitter, şirketin en büyük hissedarı olan Tesla CEO’su Elon Musk‘ın 43 milyar dolarlık satın alma teklifini kabul etmeye hazır görünüyor.

Yabancı basında çıkan haberlere göre söz konusu anlaşma bugün ilerleyen saatlerde açıklanabilir ve ünlü milyarder Twitter’ın patronluk koltuğuna oturabilir.

DOGE Destekçileri Heyecanlı

Elon Musk Twitter

Elon Musk Twitter

Twitter, son birkaç gündür Musk’ın hissedarların birçoğunu etkilemesinden sonra anlaşma görüşmelerine başladığını açıklamıştı.

SpaceX ve Tesla CEO’su Elon Musk Twitter hamlesi ile kripto para camiasında da ses getirmeyi başardı. Dogecoin’e olan desteği ile bilinen milyarder, DOGE hayranlarını heyecanlandırdı.

Yerli ve yabancı basın kaynaklarında çıkan haberlerin ardından köpek temalı popüler kripto para biriminde yükseliş eğilimleri gözlemlendi.

Elon Musk Twitter’ı Satın Almaya Yakın

Konuya yakın kaynaklar, sosyal medya şirketinin yönetim kurulunun toplanmasından sonra hisse başına 54.20 dolarlık anlaşmayı günün ilerleyen saatlerinde açıklayabileceğini ifade etti.

Kaynaklar ek olarak anlaşmanın son dakikada başarısızlıkla sonuçlanmasının her zaman mümkün olduğunu da belirtti.

Twitter’da %9.58 hissesi bulunan Elon Musk, Twitter’ın tamamını satın almak için 14 Nisan’da hisse başına 54.20 dolar ödemeyi teklif ettiğini dile getirmişti.

Elon Musk ayrıca Twitter’da gerekli değişikliklerin yapılması adına şirketin borsa kotundan çıkartılması gerektiğine inandığını da ifade etti. Dilerseniz ”Western Union Hangi Bankalarda Var? 2022 (Güncel)” başlıklı içeriğimizi de inceleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ