Bedava İnternet

Töhaş Nedir? Töhaş Geç Tahsilat Bedeli

  • 16 Ekim 2021
  • 1.181 kez görüntülendi.
Töhaş Nedir? Töhaş Geç Tahsilat Bedeli

Töhaş Nedir? Töhaş Geç Tahsilat Bedeli Bugünkü içeriğimizde Töhaş nedir, Töhaş geç tahsilat bedeli nedir konusu hakkında detayları sizlere sunacağız. Turkcell tarafından sunulan birçok hizmette adı geçen Töhaş hakkındaki sorularınızın tamamına yanıt vereceğiz.

Turkcell aboneleri, kimi zaman faturalarında Töhaş adı altında bir ücretlendirme görürler. Birçok Turkcell abonesi bunun ne anlama geldiğini ve bu bedelin kendilerinden neden talep edildiğini bilmiyor. Bu içerikte bu konudan muzdarip olan kişileri aydınlatacağız. Faturada gördüğünüz bu ibarenin ne anlama geldiğini, neden bu tip bir ücretlendirme olduğunu yazı sonunda göreceksiniz.

Hazırsanız Töhaş nedir ile başlayalım…

Töhaş Nedir?

Töhaş nedir, Töhaş bir Turkcell şirketidir. Turkcell’in Telekomünikasyon şirketlerinin dışında yer alan bu şirket BDDK onayı ile finans işlemleri yürütmektedir. Töhaş; elektronik para transferi, komisyon, cihaz satışı, mobil kredi, AppStore ve Google Play satın alımlarında yetkilidir. Bu kadar anlatımdan sonra işi basite indirgersek; Töhaş = Paycell şirketi diyebiliriz.

Töhaş Nedir? Töhaş Geç Tahsilat Bedeli

Bildiğiniz gibi Turkcell Faturalı hat ve faturasız hat sahipleri belli sınırlar içerisinde mobil ödeme yapabiliyor. Turkcell Mobil ödeme sayesinde mobil platformlardan alışveriş, bahis oynama, e-ticaret platformlarından alışveriş gibi birçok işlem yapılabilmektedir.

Turkcell Töhaş Açılımı

Töhaş nedir bahsettik. Peki Töhaş açılımı nedir?

Töhaş Nedir? Töhaş Geç Tahsilat Bedeli

Töhaş, Turkcell Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş.’nin kısaltmasıdır. Bu şirket, borsada TÖHAŞ adı ile işlem görür. Faturalarda bu denli uzun bir şirket adı kullanımı olmayacağı için Töhaş açılımı kullanılmaz.

Töhaş Geç Tasilat Bedeli Nedir?

Töhaş Nedir? Töhaş Geç Tahsilat Bedeli

Turkcell mobil ödeme veya yeni adı ile Paycell hizmetlerinden faydalandığınızda yapacağınız harcamalar telefon faturanızın içerisinde sizlere iletilir. Hat üzerinden yapacağınız cihaz alımı veya mobil ödeme kullanımı halinde, tarafınızdan düzenli ödeme yapmanız beklenir.

Turkcell cihaz ödemesi yapılmaz ise ne olur sorusu ile sıklıkla karşılaşmak mümkün. Bu soruların cevaplarından biri de Töhaş geç tahsilat bedeli olarak karşımıza çıkar.

Töhaş geç tahsilat bedeli, bu tip harcamalarınızı zamanında ödememeniz halinde ortaya çıkar. Ödememe süreniz ve mevcut borcun miktarı göz önüne alınarak belirli bir ücret çıkartılır. Töhaş geç tahsilat bedeli standart değildir. Faturadan faturaya farklılık gösterebilir. Paycell mobil ödeme, cihaz taksidi gibi alışverişlerin tümünde devreye girebilir.

Töhaş Geç Tahsilat Bedeli İptal Etme

Faturalarında bu bedel ile karşılaşan birçok kişi işin çözüm yolunu aramaktadır. Şunu belirtmemiz gerek; Töhaş Geç Tahsilat Bedeli iptal etme diye bir şey söz konusu değildir. Bu ödemeden kaçınmak için başka yollara başvurmalısınız.

Geç tahsilat bedelinden kurtulmak için yapmanız gereken ilk şey sebep olan borcu ortadan kaldırmaktır. Eğer bu borcun sebebi Paycell kullanımlarınız ise son verebilirsiniz, cihaz taksidi sebebi ile ise tek çareniz zamanında ödemeleri yapmaktır.

Bu adımları dikkate almaz iseniz yine bu tip bir ücretlendirme ile karşı karşıya kalırsınız. Ödememeniz halinde hakkınızda yasal işlem de başlatılabilir.

Töhaş Cihaz Aracılık Ödeme Hizmeti Nedir?

Töhaş Geç Tahsilat bedeli ile beraber faturalarda yer alan bir diğer ibare de Töhaş Cihaz Aracılık Ödeme Hizmeti. Bu başlık altında yapılacak faturalandırmaların tamamı tek seferliktir. Cihaz aracılık ödeme hizmeti Töhaş tarafından bir sefere mahsus alınmaktadır.

Yukarıda da değindiğimiz gibi Turkcell Cihaz kampanyaları üzerinden alacağınız cihazlarda Töhaş’tan faydalanırsınız. Cihaz için ödeyeceğiniz miktar, telefon faturanızda Töhaş tarafından alınmak üzere listelenir. Bu hizmet için de bir bedel alınmaktadır. Töhaş cihaz aracılık ödeme hizmeti bedeli de bu bahsini ettiğimiz bedeldir.

Töhaş hizmet bedeli, satın almış olduğunuz ürüne göre değişiklik göstermektedir. Fatura üzerine aldığınız cihazların tek seferlik ücreti 24.99 TL’dir. Bunun yanı sıra tablet ve bilgisayar tipi cihaz alımlarında 11 TL, aksesuar ürünleri satın alımlarında ise 14 TL ücret faturanıza yansıtılır. Tekrar etmekte fayda var; Töhaş Cihaz Aracılık Ödeme Hizmeti ücreti tek sefere mahsustur.,

Sıkça Sorulan Sorular

Soru: Töhaş Nedir?
Cevap: Töhaş, bir Turkcell şirketidir, açılımı da Turkcell Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş’dir.

Soru: Töhaş Geç Tasilat Bedeli Nedir?
Cevap: Geç Tahsilat Bedeli, Paycell harcama veya cihaz taksit ödemelerinin gecikmesi halinde talep edilen bedeldir.

Soru: Töhaş Cihaz Aracılık Ödeme Hizmeti Nedir?
Cevap: Cihaz aracılık ödeme hizmeti, yapılan satın alımların her biri için tek seferlik alınan ve faturaya yansıtılan hizmet kalemidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ