Bedava İnternet

Türk Telekom Arama Geçmişi Dökümü Nasıl Çıkartılır?

Türk Telekom Arama Geçmişi Dökümü Nasıl Çıkartılır?

Türk Telekom Arama Geçmişi Dökümü Nasıl Çıkartılır? Kim zaman Türk Telekom müşterileri için fatura bedeli beklediğinden daha yüksek çıkabilir. Bu gibi bir durumda Türk Telekom Arama Geçmişi Dökümü öğrenerek yüksek ücretin sebebi öğrenilebilir.

Tabi alışkanlıklar doğrultusunda ilk yapılan Türk Telekom müşteri hizmetlerine bağlanmak sureti ile bilgi almaktır. Kimi zaman gergin geçen o dakikalar sonucunda kullanım dökümüne ulaşılsa da net bir belge elinize geçmez. Birçok kişi yüksek ücretlerin sebebini öğrenmek için farklı yollara başvursa da tek faydalı yol Türk Telekom arama geçmişi içerisinde araştırma yapmaktır. Türk Telekom döküman kitaplığında bulunan arama geçmişi sayesinde tüm kullanımlar öğrenilebilir.

Bu içeriğimizde Türk Telekom arama geçmişi dökümü alma için neler gerektiğinden bahsedeceğiz. Bunun yanı sıra hangi kanallarda telefon dökümanı sorgulama yapıldığı bilgisini de paylaşacağız.

Türk Telekom Arama Geçmişi Dökümü Nedir?

Türk Telekom Arama Geçmişi Dökümü Nasıl Çıkartılır?

Son yıllarda artan internet kullanımı sebebi ile kullanıcılarının bir çoğunun faturası beklenilenin çok üstünde fiyatlar ile gelmekte. Birçok Türk Telekom paketinde limit veya kota aşımı sonrası durdurma olmadığı için direkt olarak ücretlendirmeye tabii olunuyor. Bu durum da kullanıcılar ile haddinden fazla gelen faturaları karşı karşıya getiriyor. Tam bu noktada şüpheliyi bulmak için Türk telekom arama dökümü belgesine ihtiyaç duyulmakta.

İnternet, ev telefonu ve cep telefonu üzerinde yapılan işlemlerin nerede ise tümü an be an kayı altına alınır. Fatura çıkarma ve arama takibi yapmak için Türk telekom arama dökümü kullanılır. Firmalar fatura bedellerini bu dökümanlar üzerinden belirlerken, müşteriler de kullanım detaylarını inceleyebilmektedir. Bu belgenin nasıl alınabildiğini de yazımızın ilerleyen kısımlarından öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Arama Geçmişi Dökümü Nasıl Çıkartılır?

Türk Telekom Arama Geçmişi Dökümü Nasıl Çıkartılır?

Arama geçmişi dökümü çıkarma için birçok yöntem bulunmakta. Bu yöntemlerin hepsini yazımızın bu bölümünde, alt başlıklar halinde görüntüleyebilirsiniz.

Müşteri Hizmetlerinden Türk Telekom Arama Geçmişi Dökümü Alma

Eğer faturanız kabarık geldiyse ilk başvuracağınız adım Türk Telekom müşteri hizmetlerini aramak olacaktır. 444 1 444 numarasından müşteri hizmetlerini arayarak mevcut faturanın neden yüksek geldiği hakkında bilgi talep edersiniz. Müşteri temsilcisi, Türk telekom arama geçmişi üzerinde araştırma yaptıktan sonra yaptığınız kullanımları ve bunlara karşılık gelen bedelleri tarafınıza iletecektir.

Tabi ki arama geçmişi dökümü alma burada bitmiyor. Eğer müşteri temsilcisine talepte bulunursanız, sistemde kayıtlı e-posta adresinize Türk Telekom döküman olarak yollayacaktır. Bu sayede farklı bir yolu denemeden direkt olarak arama geçmişi bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Türk Telekom Bayisinden Arama Geçmişi Dökümanı Alma

Müşteri hizmetlerinin yanı sıra Türk Telekom bayilerinden de Türk Telekom döküman çıkarma yapılmaktadır. Bu sayede arama geçmişi dökümü belgesini alabilirsiniz.

Gitmiş olduğunuz yetkili Türk Telekom bayisine talebinizi ve telefon numarası bilgilerinizi ilettiğinizde fatura detayları tarafınıza iletilir. Şubeden şubeye değişmek ile beraber talebiniz doğrultusunda Türk telekom arama geçmişi dökümü de alabilirsiniz. Dilerseniz mail, dilerseniz yazıcıdan çıkartılmış şekilde tarafınıza teslim edilebilir.

Online İşlemler Türk Telekom Arama Geçmişi Dökümü Alma

Diğer iki yönteme göre daha basit olan bu yol ile hızlıca Türk Telekom arama geçmişi dökümü alabilirsiniz. Yapmanız gerekenler şunlardır:

 • BURADAN Türk Telekom web sitesine gidin.
 • Açılan sayfanın sağ üst köşesinde bulunan ONLINE İŞLEMLER yazısına tıklayın.
 • Açılan ekranda sizden Telefon Numarası ve Şifre bilgisi isteyecektir. Bilgileri girin.
 • Online İşlemler merkezine giriş yaptıktan sonra Fatura İşlemleri sekmesine gidin.
 • Bu kısımda faturaları bulabilirsiniz. İsterseniz mevcut ayın, isterseniz geçmiş ayların fatura detaylarına tıklayabilirsiniz.

Fatura detayları içerisinde yer alan Türk telekom arama geçmişi dökümü dökümanını PDF olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Online İşlemler Uygulaması Üzerinden Arama Geçmişi Dökümü

Son bahsedeceğimiz yöntem ise mobil kullanıcılara özeldir. Türk Telekom Online İşlemler Mobil uygulaması üzerinden yapılacak bu yöntem ile beraber hızlıca Türk Telekom arama geçmişi öğrenebilirsiniz.

Şu adımları takip edin:

 • Bu yazımızda belirttiğimiz adımları takip ederek Türk Telekom Online İşlemler uygulamasına giriş yapın.
 • Giriş yapmanın ardından uygulamanın üstünde yer alan Faturalarım sekmesine tıklayın.
 • Bu ekranda Güncel Tutar kısmında mevcut faturanızı, altında ise önceki faturalarınızı görebilirsiniz.
 • İstediğiniz dönemin faturasının üzerine tıklayarak arama geçmişi dökümanını görüntüleyebilirsiniz.
 • Eğer ücretli kullanımları görmek istiyorsanız uygulama üzerinde yer alan Tarife ve paket haricindekileri göster yazısının yanındaki kutuya tıklayın.

Telefon Döküman Nasıl Çıkarılır?

Türk Telekom Arama Geçmişi Dökümü Nasıl Çıkartılır?

 

Bazı durumlarda elimizde fiziki kanıt gerekir ve telefon dökümanı nasıl çıkar sorusunun peşine düşeriz. Bunun için kendinizin yapabileceği ve talep edebileceğiniz yöntemler mevcut.

Telefon Dökümanı Nasıl Çıkarılır sorusuna verilebilecek bazı cevaplar şunlar:

Yöntem 1:

 • Bilgisayardan Online işlemler Türk Telekom arama geçmişi dökümü ekranına gidip sağ tıklayın.
 • Açılan menüden Yazdır seçeneğine tıklayın.
 • Bilgisayarınıza bağlı bir yazıcı var ise sağ üstte yer alana Hedef kısmında bu yazıcıyı seçin ve sağ alttaki Yazdır butonuna tıklayın.
 • Eğer yazıcınız yok ise Hedef kısımında PDF Olarak Kaydet seçeneğini seçin ve Kaydet butonuna tıklayın. Kaydettiğiniz dosyayı flash disk veya mail üzerinden bir kırtasiyede çıkartabilirsiniz.

Yöntem 2:

 • Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayarak arama geçmişi dökümünü yazılı olarak talep edin.
 • Talebinizi alan müşteri hizmetleri seçeceğiniz yola göre Türk Telekom arama geçmişi belgesini mail atabilir veya adresinize gönderebilir.

Yöntem 3:

 • Yukarıda da değindiğimiz gibi Türk Telekom Satış Merkezi’ne gidin.
 • Görevlilerden arama geçmişi dökümü belgesini talep edin.
 • Yetkileler mail olarak veya direkt yazıcıdan çıkararak Türk Telekom arama geçmişi belgesini sizlere verecektir.

Türk Telekom Fatura Detayı Nasıl Öğrenilir?

Türk Telekom Arama Geçmişi Dökümü Nasıl Çıkartılır?

Türk Telekom müşterilerinin sıklıkla sorduğu sorulardan biri de Türk Telekom fatura detayı nasıl öğrenilir sorusudur. Bu sorunun Türk Telekom Arama Geçmişi Dökümü Nasıl Çıkartılır sorusundan bir farkı bulunmaz. İki sorunun da cevabı aynıdır. Türk Telekom fatura detayı öğrenmek için yukarıda bahsettiğimiz yolları deneyebilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ