Bedava İnternet

Türk Telekom Puk Kodu Öğrenme, Bloke Kaldırma

Türk Telekom Puk Kodu Öğrenme, Bloke Kaldırma

Türk Telekom Puk Kodu Öğrenme, Bloke Kaldırma; Kullandığımız sim kartların kimi zaman pin kodu unutulabilir. Bu gibi durumlarda PUK kodu öğrenme oldukça önemlidir. Hattınızı kullanabilmek veya mesajlarınıza erişebilmek için bu yöntemleri bilmelisiniz. Bu yazımızda Türk Telekom Puk Kodu Öğrenme ile alakalı her şeyi bu yazıda bulabilirsiniz.

Sim kartınızı ilk aldığınızda kart üzerinde PUK 1 ve PUK 2 kodu bulunur. Bu kodlar PIN kodunu unutmanız, artık girme hakkınız kalmadığında işe yarar. 9 defa yanlış girerseniz 8 haneli PUK kodunuz da işe yaramaz hale gelir. Daha sonrasında SIM kart erişilemez. Bayi veya başka bir kurumdan yeni bir SIM kart temin etmeniz gerelir. Bu sebeple PUK kodunu girerken dikkat etmelisiniz. PUK kodu asla değiştirilemez.

Türk Telekom Puk Kodu Öğrenme Bloke Kaldırma

Türk Telekom Puk Kodu Öğrenme, Bloke Kaldırma

 

SIM kartınız bloke olduğunda yapmanız gereken ilk şey PUK kodu ile hattınızı açmak olacaktır. Eğer PUK kodunu da 9 defa yanlış tuşlarsanız sim kartınız kullanılmaz hale de gelebilir. Türk Telekom bayilerine giderek sim kart değişimi yapmanın dışında bir alternatifiniz kalmaz. Bunun olmaması için PUK kodunu bir yerlere not edin, verilen kartı kaybetmeyin. Aksi durumlarda Türk Telekom müşteri hizmetleri ve online işlemler üzerinden PUK kodunuzu öğrenebilirsiniz.

TÜRK TELEKOM BEDAVA İNTERNET KAMPANYALARI 2022

Türk Telekom PUK 1 Kodu ve PUK 2 Kodu

Pin şifrenizi unutmanız halinde PUK 1 ve PUK 2 kodları yardımcı olacaktır. İlk aşamada PUK 1 kodu istenir. Bu kodu doğru girmemeniz durumunda PUK 2 kodu istenecektir. Sim kartı ilk aldığınızda verilen kart üzerinden bu kodları bulabilirsiniz. PUK 2 kodunu doğru girmeye çalışın. Aksi takdirde Türk Telekom Puk Kodu Öğrenme konusundan ziyade yeni sim kart alımı konusuna yönelmeniz gerekebilir.

Türk Telekom PUK Kodu Bloke Oldu Nasıl Açabilirim

PUK 1 veya PUK 2 kodu için wap.avea.com sayfası üzerinden veya Türk Telekom sitesi üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Hattınız üzerinden 550 numarasını arayarak sesli yanıt üzerinden de PUK bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Müşteri hizmetlerinden sizlere gereken tüm bilgilere verilecektir.

TÜRK TELEKOM MÜŞTERİ HİZMETLERİNE DİREK BAĞLANMA

Türk Telekom Puk Kodu Müşteri Hizmetleri

Türk Telekom PUK Kodu Bloke Oldu Nasıl Açabilirim sorusunu Müşteri temsilcilerine sorarak cevap alabilirsiniz. Temsilciler kodlara nasıl ulaşacağınızı söyleyecektir. Kodları nasıl kullanacağınızı, nelere dikkat etmeniz gerektiğini detaylıca anlatacaklardır. Eğer sim kartınız tamamen bloke olur ise tek ihtiyacınız olan T.C kimlik kartınız ile Türk Telekom bayilerine gitmektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Samettin karanlık dedi ki:

    Şahıs ya yurtdışında işe ne yapmalı

  2. sabire dedi ki:

    puk kodu

  3. Hüseyin Elçiboğa dedi ki:

    Puk kodu bloke oldu

BİR YORUM YAZ