Bedava İnternet

Turkcell Arama Geçmişi Öğrenme Yöntemleri Güncel

 • 29 Ekim 2021
 • 2.510 kez görüntülendi.
Turkcell Arama Geçmişi Öğrenme Yöntemleri Güncel

Turkcell Arama Geçmişi Öğrenme Yöntemleri Güncel Turkcell hattına sahip kişiler arama geçmişlerini öğrenebiliyor. Birbirinden farklı Turkcell arama geçmişi öğrenme yöntemleri bu içerğimizde yer almakta. Arama geçmişi dökümanı çıkarmadan tutun, Turkcell arama geçmişi silme ye kadar birçok konuyu içeriğimizde bulabilirsiniz.

Günümüzde sıklıkla karşılaşılan durumlardan biri faturaların beklenenden fazla gelmesidir. Bu gibi bir durumda ne yapılacağı, nereden detay öğrenme imkanı olduğu pek bilinmez. Turkcell özelinde, birbirinden farklı yöntemler ile hem geçmiş hem de güncel hat hareketliliğinizi görebilirsiniz.

Bu işlemleri yapabilmek için ilk olarak Turkcell arama geçmişi dökümü belgesine sahip olmak gerekiyor. Gelin hep beraber nedir, nasıl alınır, sıra sıra öğrenelim.

Turkcell Arama Geçmişi Dökümü Nedir?

Turkcell Arama Geçmişi Öğrenme Yöntemleri Güncel

Faturalı ve Faturasız Turkcell müşterilerine özel olarak hazırlanan bir belgedir. Arama geçmişi dökümanı içerisinde; hattınızdan yapılan arama, Turkcell bedava internet hakkı, internet kullanımı, SMS kullanımı ve MMS kullanımı bilgileri yer alır.

Belge içerisinde yer alan bilgilerin tamamında hedef bilgisi bulunur. Arama geçmişi dökümü içerisinde yapılan işlemlerin yanı sıra, işlemlerin TL bazında ücretlerini de görebilirsiniz. Normalden yüksek gelen faturalar için iyi bir bilgi kaynağıdır. Turkcell arama geçmişi dökümüne bakılarak hangi işlemin fazladan ücrete sebep olduğunu görebilirsiniz.

Turkcell Arama Geçmişi Öğrenme

Ülkemizdeki tüm operatörler arama geçmişi öğrenme hakkını kullanıcılarına sunar. Bunlar arasında Turkcell de yer almaktadır. Turkcell müşterileri belgeleri öğrenmek için farklı kaynaklardan yardım alabilmektedir.

Turkcell Müşteri Hizmetlerinden Arama Geçmişi Öğrenme

İlk bahsedeceğimiz yöntem klasik, müşteri hizmetlerinden öğrenmedir. Turkcell müşteri hizmetlerine direk bağlanma ile temsilcinize ulaşmanın ardından isteğinizi dile getirin. Müşteri temsilcisi dilerseniz sözlü olarak size işlemlerinizi iletecektir. Bunun dışında, Turkcell tarafından arama geçmişi dökümü belgesini mail yolu ile de talep edebilirsiniz.

Turkcell Web Sitesinden Arama Geçmişi Öğrenme

Turkcell Arama Geçmişi Öğrenme Yöntemleri Güncel

Turkcell fatura detayı öğrenme veya arama geçmişi öğrenme için en hızlı yollardan biri web sitesidir. Site üzerindeki kullanıcı arayüzü üzerinden hattınıza dair tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. TL yükleme, paket yükleme, tarife değiştirme ve fatura ödeme gibi birçok işlem Turkcell internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir.

 • Yapmanız gereken ilk şey Turkcell web sitesine gitmektir.
 • Açılan sayfanın sağ üst köşesinde bulunan (aşağıdaki görselde sağda yer alan) profil simgesine tıklayın.
  Turkcell Arama Geçmişi Öğrenme Yöntemleri Güncel
 • Açılan sekmede telefon numaranız ve Turkcell şifresi ile giriş yapın.
 • Giriş yapmanın ardından Hesabım bölümüne gidin.
 • Açılan ekranın sol bölümündeki menüde yer alan Faturalarım butonuna tıklayın.
 • Bölüme giriş yapmanızın ardından Telefonunuza bildirim SMS’i gelecektir.
 • Açılan ekranda görüntülemek istediğiniz faturayı seçin ve yanında yer alan Detay sekmesine gidin
 • Açılacak listede Turkcell arama geçmişi dökümü yer alacaktır.

Turkcell Arama Geçmişi Görüntüleme

Turkcell Arama Geçmişi Öğrenme Yöntemleri Güncel

Turkcell arama geçmişi görüntüleme için en kolay yol, Dijital operatör uygulaması üzerinden görüntülemedir. Yapılması gerekenler şunlardır:

 • Turkcell Dijital Operatör uygulamasını indirin.
 • Uygulamaya telefon numarası ve şifre ile giriş yapın.
 • Dijitaal İşlem Merkezi’ne gidin.
 • Açılan menüden Faturalarım sekmesine tıklayın.

Son ekranda istediğiniz faturaya tıklayarak Turkcell arama geçmişi görüntüleme işlemini yapabilirsiniz.

Telefonda Silinen Arama Geçmişini Görme Turkcell

Eğer Telefonunuzda Turkcell arama kaydı bulunmuyor veya silindi ise yukarıdaki yöntemlerden yararlanabilirsiniz. Arama geçmişi dökümü içerisinde aranan son numaralar bulunmaktadır. Geçmiş 6 aya kadar aradığınız, mesaj attığını tüm numaralar bu belgelerin içerisinde yer alır.

Turkcell Arama Geçmişi Dökümanı Nasıl Çıkarılır?

Sanal olarak belgeyi nasıl elde edebileceğinize dair tüm detayları aktardık. İş fiziksel yani kağıda dökülmüş şekilde kayıtlara almaya geldiğinde ise yeni yöntemler bulunmaktadır.

Turkcell Mağazalarından Arama Dökümü Çıkarma

Bu yöntemlerden en hızlısı Turkcell mağazalarından arama dökümü çıkarmadır. Kimlik kartınız ve telefonunuz ile bayilere giderek istediğiniz belgeyi direkt olarak elde edebilirsiniz. Müşteri temsilcileri, kimlik doğrulamasının ardından ilgili belgeyi tarafınıza iletecektir.

Müşteri Hizmetlerinden Arama Dökümü Çıkarma

Yukarıda da değindiğimiz bir yöntem. Tek farkı arama dökümünü mail olarak değil de direkt olarak adresinize talep etmenizdir. Müşteri temsilcisine talebinizi ileterek işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell Arama Geçmişi Silme

Birçok kişi Turkcell arama geçmişi silme konusunda yöntem aramaktadır. Ülkemizdeki hiçbir operatör arama geçmişi silme hizmeti sağlamamaktadır. Bu sebeple arama geçmişinizi silemezsiniz.

Her ne kadar el ile arama geçmişleri silinmese de her 6 ayda bir arama geçmişleri yenilenir. Bir fatura çıktıktan 7 ay sonra detayları ile beraber sistemden atılır.

Turkcell Hazırkart Arama Geçmişi Dökümü Alma

Yukarıda bahsettiğimiz tüm detaylar Turkcell faturalı hat müşterileri için geçerliydi. Hazırkart diğer adı ile Turkcell Faturasız müşterisi iseniz yapmanız gereken şey Turkcell web sitesinde en altta yer alan İşlem Merkezi sayfasına gitmek.

 • Açılan sayfada giriş bilgilerinizi girin.
 • İşlem Merkezi sayfasının sol alt kısmındaki TL İşlemlerim kısmına gidin.
 • Açılan sayfada Kullanım Detayı seçeneğini seçin.

Bu yöntemler ile son 3 aylık Turkcell arama kaydı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Bu içeriğimizde Turkcell arama geçmişi öğrenme yöntemlerinden bahsettik. İçerik hakkındaki soru, görüş ve önerileriniz için yorumlar kısmından bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ