Bedava İnternet

Turkell Dijital Sigorta Dönemi Başlıyor! Turkcell Açıkladı… 2022

  • 13 Haziran 2022
  • 687 kez görüntülendi.
Turkell Dijital Sigorta Dönemi Başlıyor! Turkcell Açıkladı… 2022

Turkell Dijital Sigorta Dönemi Başlıyor! Turkcell Açıkladı… 2022 Turkcell Dijital Sigorta Dönemi Başlıyor! Turkcell Açıkladı… Turkcell son açıklaması ile dijital sigorta hizmeti vereceklerini açıkladı. Turkcell Dijital Sigorta A.Ş ismi ile hizmet verecek şirketin içeriği yada hangi hizmetleri sunacağı henüz açıklanmadı.

Ülkemiz de oldukça geniş müşteri kitlesine sahip olan Turkcell her geçen gün dijital ve ve yenilikçi atılımları ile ön plana çıkmakta ve en sonra yapmış oldukları proje ile Teknolojiye dayalı Dijital Sigortacılık hizmeti sunacaklarını açıklamış ve şirketin Turkcell Dijital Sigorta A.Ş. olarak faaliyet sürdüreceğini belirtmiştir.

Ayrıca Turkcell Dijital Sigorta A.Ş. şirketinin Turkcell Finansman A.Ş. bünyesinde olacağını belirten yetkililer hizmete başlamak için KAP’a bildirdiklerini ve bakanlık onayının gelmesinin ardından tescil ve ruhsat işlemlerine başlayarak hizmete açılacağınız bildirmiştir.

Turkcell Kap Açıklaması

Turkcell Kap Açıklaması 

“Sermayesinin tamamına sahip olduğumuz Turkcell Finansman A.Ş.’nin %100’üne sahip olacağı, dijital deneyim odaklı ve veriye dayalı yenilikçi sigorta çözümleri sunacak olan Turkcell Dijital Sigorta A.Ş.’nin, kuruluş izni için Ticaret Bakanlığı’na başvuruda bulunulmuştur. Şirketin sermayesi 1.000.000 TL’dir. Kuruluşa ilişkin Ticaret Bakanlığı’nın onayı sonrasında, kuruluşun tescili ile ruhsat başvuru sürecine başlanacaktır.

Şirket kuruluşunun kamuya açıklanması, yatırımcıların yatırım kararını ve pay değerini etkileyebilecek nitelikte olması nedeniyle Sermaye Piyasası Kurulu‘nun Özel Durumlar Tebliği’nin 6’ncı maddesi kapsamında Yönetim Kurulu kararıyla ertelenmiştir.”

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ