Bedava İnternet

Turkcell Lifebox Nedir? Lifebox İptal Nasıl Yapılır?

 • 31 Ekim 2021
 • 2.809 kez görüntülendi.
Turkcell Lifebox Nedir? Lifebox İptal Nasıl Yapılır?

Turkcell Lifebox Nedir? Lifebox İptal Nasıl Yapılır? Turkcell tarafından sunulan kaliteli uygulamalardan biri de Lifebox’tur. Peki Turkcell Lifebox nedir, ne işe yarar? İçeriğimizde konu ile alakalı tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Turkcell Lifebox Nedir? Lifebox İptal Nasıl Yapılır?

Bildiğiniz gibi son yıllarda en fazla tercih edilen depolama yolu bulut sunuculardır. Birçok firma, kendi sunucuları üzerinden müşterilerine depolama alanı sunarken fiziksel depolamadan tasarruf etmeyi vaat etmekte. Bu yarışın içerisinde yer alan Turkcell ise Lifebox uygulaması ile rol almakta.

Bu içeriğimizde Lifebox nedir, nasıl kullanılır sorularını yanıtlarken, Turkcell hizmet sahipleri için de Lifebox iptal nasıl yapılır sorusunu yanıtlayacağız.

Turkcell Lifebox Nedir?

Turkcell Lifebox Nedir? Lifebox İptal Nasıl Yapılır?

 

Bulut Saklama teknolojilerini daha önce duymuşsunuzdur. Eğer duymadıysanız bulut depolama; sanal olarak sağlanan depolama alanlarının size tahsil edilmesi ve verilerin ücret karşılığı saklandığı bir sistemdir. Tamamen internet üzerinden yapılan bu saklama tipinin Turkcell altında yer alan uzantısı ise Lifebox’tır.

Turkcell Lifebox, satın aldığınız pakete göre saklama yapabileceğiniz bir uygulamadır. Resim, metin, video, belge ve dosyalarınızı lifebox hesabınıza yükleyerek, depolama alanından tasarruf edebilirsiniz. Verilere ihtiyaç duyduğunuzda, lifebox hesabınıza giderek tekrardan veriyi indirebilirsiniz.

Turkcell Lifebox Giriş

Turkcell tarafından sunulan bu uygulamaya iki farklı girişi yöntemi bulunuyor.

İlk yöntem direkt olarak web tarayıcısından yapabileceğiniz internet sitesidir. Lifebox internet sitesi üzerinden e-posta ve şifre bilgileri ile lifebox hesabınıza erişebilirsiniz.

Diğer yöntem ise klasik olan uygulamalardır. Tablet veya akıllı telefonlarınıza indridiğiniz uygulama ile beraber lifebox girişi yapabilirsiniz. Tıpkı internet sitesinde olduğu gibi e-posta ve şifre bilgilerine ihtiyacınızı olur.

Turkcell Lifebox Paketleri

Turkcell Lifebox Nedir? Lifebox İptal Nasıl Yapılır?

Hali hazırda 3 farklı şekilde Lifebox paketi bulunmaktadır. Tüm paketler ücretli olmak ile beraber farklı depolama alanları sunar. Güncel Turkcell Lifebox Paketleri:

 • 10 GB Paket
 • 25 GB Paket
 • 50 GB Paket
 • 100 GB Paket
 • 500 GB Paket
 • 2.5 TB Paket

Lifebox Paket Fiyatları

Yukarıda bahsettiğimiz tüm paketler ücretli ve aylık olarak kullanıcılara sunulur. Lifebox paketleri fiyat listesi şu şekildedir:

 • 10 GB Paket aylık olarak 4,99 TL,
 • 25 GB Paket aylık olarak 5,49 TL,
 • 50 GB Paket aylık olarak 5,99 TL,
 • 100 GB Paket aylık olarak 9,99 TL,
 • 500 GB Paket aylık olarak 15,99 TL,
 • 2.5 TB Paket aylık olarak 59,99 TL’dir.

Turkcell tarafından sunulan bazı kampanyalarda bedava Lifebox internet paketi ve depolama hakkı verilmektedir. Konu ile alakalı en güncel kampanya Turkcell Sürpriz Nokta kampanyasıdır.

Turkcell Lifebox İndir

Turkcell tarafından sunulan Lifebox uygulaması 3 farklı uygulama marketinde yer almaktadır. Cihazınıza uygun olan linke tıklayarak Lifebox indir işlemini yapabilirsiniz.

iOS Lifebox indirmek için tıkla!

Android Lifebox indirmek için tıkla!

Turkcell Lifebox İptal Etme

Lifebox iptal işlemi için her pakete özel bir SMS yollamanız gerekir. SMS’in yanı sıra Turkcell Dijital Operatör uygulaması ve Turkcell müşteri hizmetlerinden de iptal işlemi yapabilirsiniz.

Lifebox iptal için şu SMS’leri atmalısınız

 • 10 GB Paket iptal için IPTAL LIFEBOX 10GB yazarak 2200 numarasına mesaj göndermelisiniz.
 • 25 GB Paket iptal için IPTAL LIFEBOX 25GB yazarak 2200 numarasına mesaj göndermelisiniz.
 • 50 GB Paket iptal için IPTAL LIFEBOX 50GB yazarak 2200 numarasına mesaj göndermelisiniz.
 • 100 GB Paket iptal için IPTAL LIFEBOX 100GB yazarak 2200 numarasına mesaj göndermelisiniz.
 • 250 GB Paket iptal için IPTAL LIFEBOX 250GB yazarak 2200 numarasına mesaj göndermelisiniz.
 • 500 GB Paket iptal için IPTAL LIFEBOX 500GB yazarak 2200 numarasına mesaj göndermelisiniz.
 • 2,5 TB Paket iptal için IPTAL LIFEBOX 25TB yazarak 2200 numarasına mesaj göndermelisiniz.

Lifebox Müşteri Hizmetleri

Turkcell müşterilerinin büyük çoğunluğu Lifebox müşteri hizmetleri numarasını merak etmekte. Turkcell bünyesindeki tüm hizmetler için ulaşılabilecek bir numara bulunmakta. Ne Lifebox ne de diğer hizmetler için ayrıca bir iletişim adresi bulunmamaktadır. Lifebox hakkında soru, görüş ve arıza kaydı için direkt olarak Turkcell müşteri hizmetleri ile iletişime geçmelisiniz.

Turkcell Lifebox Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

İnternet üzerinde sıklıkla karşılaşılan durumlardan biri de Turkcell Lifebox silinen fotoğrafları geri getirme dururumudur. Birçok Turkcell kullanıcı konu hakkında mağdur olmuş, sistem kaynaklı veri kaybı yaşamıştır.

Bu gibi bir senaryoda ilk yapmanız gereken şey Turkcell teknik ekibi ile iletişime geçmek. Bunun için Turkcell müşteri hizmetlerine direk bağlanma yolunu seçebilirsiniz. Tüm lifebox işlemleri buradan yapılmaktadır. Sorunu ilgili kişilere iletmenizin ardından hesabınız incelenir ve mevcut durum ile ilgili saptama yapılır.

Bu içeriğimizde Turkcell Lifebox Nedir, Lifebox iptal etme nasıl yapılır konularına detaylıca değindik. Konu hakkındaki soru, görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizler ile paylaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ